Ankara Gölbaşı Ülkü Ocakları’ndan “Sevdamız Türkiye” Türkü Gecesi

Gölbaşı Ülkü Ocakları’nın gecesinde salon doldu taştı. Sanatçılarımız Ozan Davut ile Mustafa Yıldızdoğan, seslendirdikleri eserleriyle katılanlara unutulmaz bir gece yaşattı.

Mustafa Yıldızdoğan, şarkılarıyla gönülleri bir kere daha fethetti. Konsere gelen vatandaşlar, Akalın Düğün Salonu’nu tıklım tıklım doldururken, Mustafa Yıldızdoğan’ın seslendirdiği eserlere hep bir ağızdan eşlik etti. Gecenin açılışında konuşma yapan Gölbaşı Ülkü Ocakları Başkanı Melih Molla, “Ülkücü Hareket için yaptıkları ile bizlere ilham kaynağı olan Alparslan Türkeş’i ve bu kutsal davada şehadet şerbetini içen şehitlerimizi rahmetle anıyoruz” dedi.

Başkan Melih Molla, yaptığı konuşmada, “30 Mart yerel seçimleri yaklaşmıştır. Yapılacak bu seçimlerde mevcut belediye başkanımız aday olarak açıklanmış ve hummalı bir çalışma içine girerek, Gölbaşı halkının teveccühünü kazanmıştır. Biz Gölbaşı ailesiyiz diyerek ayrım yapmadan, Gölbaşılı’nın sevgisini kazanmış, genç yaşlı demeden herkesi kucaklayan sayın Odabaşı, Ülkücü Hareketin de takdirini kazanmıştır.
Dürüst adam hizmete devam sloganı gönüllere yer eden Ülkücü bir duruşun simgesidir. Bizim için 30 Mart güven tazelemedir.” ifadelerinde bulundu.

Gölbaşı Ülkü Ocakları Başkanı Melih Molla konuşmasını, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin “Ayaklarımız yerden kesilmemek kaydıyla, parmaklarımızın ucuyla yıldızlara ulaşabilmeliyiz” sözleriyle bitirdi.

“Sevdamız Türkiye” gecesinde Ülkü Ocakları Başkanı Melih Molla, gecede Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı, MHP İlçe Başkanı Mahmut Aksoy, Ankara Ülkü Ocakları Başkanı Ozan Özdemir’e birer plaket takdim etti. Plaketini alan Gölbaşı Belediye Başkan Odabaşı, yaptığı kısa konuşmada ülkücü tabandan geldiğini ifade ederek şunları söyledi; “1970 yılların başında ülkü davasında yola çıkmış, vatan için, millet için, bayrak için, din için mücadeleye girmiş bir kardeşinizim. İşte o gün bugündür davasından vazgeçmeyerek bugünlere geldim. Bu davanın mücadelesini hala veriyoruz. Bugün çok şükür davamızla övünüyoruz. Çünkü biz Türk Milleti’ni sevdik. Biz bu vatana, millete hizmetle görevlendirildik. Hiçbir zaman ben demedik; biz dedik, vatan dedik, millet dedik. Gölbaşı’na da bu duygu ve düşünlerle hizmet ediyoruz. Farklı fikirlerde de olsa, farklı görüşlerden de olsa biz milletimizi ayırt etmeyiz.”

“Sevdamız Türkiye” gecesinde sahne alan Mustafa Yıldızdoğan ise seslendirdiği eserlerle Gölbaşılıları coşturdu. Mustafa Yıldızdoğan, sahnede söyledikleri ve türküleriyle salonu dolduran vatandaşlara hafızalardan silinmeyecek bir gece yaşatıp gönüllerini fethetti. Yıldızdoğan, “Ben küçüklerimden özür dilerim. Sizlere daha huzurlu, hukuklu, yargılı ve eşit bir ülke bırakamadık. Siz de evlatlarınızdan özür dilemek istemiyorsanız, vatanınızı milletinizi sevip sahip çıkın” dedi.

Gölbaşı Ülkü Ocakları’nın düzenlediği “Sevdamız Türkiye” gecesine Ankara Ülkü Ocakları Başkanı Ozan Özdemir, Gölbaşı Ülkü Ocakları Başkanı Melih Molla, Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı, MHP Gölbaşı İlçe Başkanı Mahmut Aksoy, MYK üyeleri, meclis üyeleri ve çok sayıda Gölbaşılı vatandaşımız katıldı.


Kategorisi: Kültür-Sanat / Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter