Giresun Ülkü Ocakları Başbuğ Alparslan Türkeş’i Anma Programı Düzenledi

Giresun Ülkü Ocakları tarafından Başbuğ Alparslan Türkeş’i anmak amacıyla bir dizi etkinlik gerçekleştirildi. İlk olarak Giresun Merkez Hacımiktat Camii önünde Cuma namazından çıkan cemaate ve Giresun halkına nohutlu pilav ve ayran dağıtıldı. Yapılan bu etkinliğe Giresun Ülkü Ocakları Yönetimi, MHP Giresun İl Teşkilatı, Kadın Kolları ve çok sayıda vatandaşımız bir katılım gösterdi.

Öte yandan aynı günün akşamı Hacımiktat Camiinde akşam namazı ile yatsı namazı arasında Kuran-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif okutuldu. Halkın yoğun bir katılım gösterdiği etkinliğin ardından bir basın açıklaması yapan Giresun Ülkü Ocakları Ertuğrul Konal yaptığı konuşmada

“Bugün Milliyetçi Hareket Partisi merhum lideri ve Ülkü Ocakları kurucusu Alparslan Türkeş Bey’in vefatının 17. Yılında onu anmak ve yad etmek için burada toplanmış bulunmaktayız. Merhum liderimiz eşine pek az rastlanacak şahsiyetlerden birisidir. Türk milleti tarafından Bilge Lider, Karizmatik Lider ve tarihi şahsiyet olarak sıfatlandırılmış ve tanımlanmıştır. Bizim tarihi geleneğimize göre ise merhum liderimizi anlatan en güzel sıfat BAŞBUĞ olmuştur. Türk milletine ve Türk Dünyasına vermiş olduğu hizmetler ve beslemiş olduğu sevgiden dolayı bu ünvanı hak etmiş bir şahsiyettir. Biz Ülkü Ocaklı Evlatları olarak Başbuğumuzun yolunda daima ilerleyeceğimizi, onun davasını bayrağını hiçbir zaman yere düşürmeyeceğimizi ve onun bizlere emanetini asla terk edip bırakmayacağımızı kamuoyu önünde söz veriyoruz. Bu bağlamda Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’i rahmet, saygı ve minnetle anıyor, dualarımızla bütün ülkücü şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet niyaz ediyoruz.” dedi.

 


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter