Genel Başkanımız Yozgat’ta

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Yozgat Ülkü Ocakları’na ziyaret gerçekleştirdi.

Ziyaretlerinde genç Ülküdaşlarımızın yoğun ilgisiyle karşılanan Genel Başkanımız gençlerle bire bir ilgilenerek görüş ve önerilerini dinledi. Gerçekleştirilen ziyaretler kapsamında özellikle eğitim-öğretim konularına değinen ve önemli önerilerde bulunan Kılavuz “Ülkü Ocaklı Gençler olarak önceliğiniz öğrenim hayatınızı başarı ile tamamlamaktır. Artık bilgi çağının yaşandığı bir çağdayız. Bu çağda bizim gayemiz; ilmî ve akademik anlamda gelişmeler meydana getirerek, Türk Milleti’nin yaşadığı sorunlar kapsamında araştıran, çözüm önerileri ortaya koyabilen, devletin her bir kurumunun görüşüne yön verebilecek, milli-manevi hasletlere sahip nitelikli bireyler yetiştirmektir. Büyük Türk tarihinden güç alan, İslamî gereklere göre yaşayan bir gençlik ortaya çıkarmaktır. Liderimiz Devlet Bahçeli Bey’in belirttiği gibi “2023 Lider Ülke Türkiye Ülküsü”nü gerçekleştirecek nesilleri yetiştirmektir. Ülkü Ocakları dünyaya Türk gözü ile bakan, Türkçe algılayan, Türkiye başta olmak üzere gençliğin sorunlarına karşı çözüm önerileri ortaya koyan bireyleri bugüne kadar yetiştirmiştir, bu günden sonra da yetiştirmeye de devam edecektir. Ülkü Ocakları’nın bu hayati vazifeleri yerine getirebilmesi için birlik olmak gibi bir zorunluluk vardır. Bulunduğunuz her ortamda, her mekanda tavır ve davranışlarınız bir Ülkücü’ye yakışır biçimde olmalıdır. Her Ülküdaşımdan bulundukları ortamda iletişimlerini kuvvetlendirmelerini, geliştirmelerini, diğer genç arkadaşlarımızla iletişim kurarak onları karanlık odakların maşası olmaktan kurtarmalarını istiyorum. Zira Türk Gençliğinin her bir bireyi, bizim için ayrı ayrı değerlidir.” ifadelerini kullandı.

Ülkü Ocakları’nın ifa ettiği misyona ve yapması gerekenlere de değinen Kılavuz “Ülkü Ocakları çatısı altındaki her bir kişi emanet almış bulunduğu kutlu ülkü sancağını daha yukarılara çıkarmaktan sorumludur. Türk Gençliği’nin, gençlerimizin imanlı, ahlaklı, bilgili, duyarlı, kararlı ve azimli bir biçimde yaşamını yönlendirebilmesi için elimizden gelen her çabayı göstereceğiz. Gençlerimizi güven içerisinde yaşayabilecekleri bir ülkeye ulaştırmak için durmadan, yorulmadan çalışmak zorundayız. Her türlü Kutsal değerlerimizin tahribata uğradığı, millî yaşamı olumsuz yönde etkileyen alışkanlıkların ortaya çıkmış bulunduğu bir dönemde Ülkü Ocakları, Türk Gençliği’nin gerektiği şekilde yetişebilmesi açısından en önemli kurumlardan biridir. Türkiye’yi bataklığa sürüklemeye ve yıkıma götürmeye çalışanlara karşı bu kutlu çatı altında mücadelemiz tabandan tavana bir ekip ruhu içerisinde sürecektir. Her Ülküdaşımızın bu ağır sorumluluğu layıkı ile taşıyacağından en ufak bir şüphem yoktur” dedi.

Yozgat Ülkü Ocakları’na gerçekleştirdiği ziyaretin yanı sıra Genel Başkanımız Olcay Kılavuz, Yozgat’ın Sorgun ilçesinde geçmişte Samsun Ocak Başkanlığı yapmış Mehmet Cansev’in de düğününe katıldı.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter