Genel Başkanımızın KKTC Ülkü Ocakları Ziyareti

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Sayın Olcay KILAVUZ genel gezi programı kapsamında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Ülkü Ocaklarını ve il teşkilatlarını ziyaret etti.

15 Şubat Cuma Günü Genel Merkez Yönetimi ile kahvaltı yapan ve namazın ardından ziyaretlere başlayan Kılavuz’a 2 günlük ziyareti boyunca KKTC Ülkü Ocakları Genel Başkan Vekili Sayın Adem Yurdagül ve ekibi eşlik etti.

İlk ziyaretini Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Ülkü Ocakları Genel Merkezin’e gerçekleştiren Kılavuz, ardından Gazimağusa ve Girne Ülkü Ocakları ziyaret etti ve teşkilat mensuplarıyla istişareler gerçekleştirdi. Görüşmeler sırasında özellikle Kıbrıs’taki çalışmaların son derece başarılı olduğunu, hiçbir olumsuzluğa müsaade edilmeden, Kıbrıs Türk’ünün ihtiyaç ve beklentilerine cevap verecek, milli varlığın güçlü bir şekilde devamına katkı sağlayacak çalışmaların yapılması gerektiğini ifade ederek, özellikle ortaöğretim öğrencilerine yönelik faaliyetlere hız verilmesini istedi. Ziyaret kapmasında KKTC Orta Doğu Teknik Üniversitesi teşkilatıyla ODTÜ’de buluşuldu. Genel Başkan Kılavuz burada üniversite öğrenci konseyi seçimlerinde gösterilen başarıdan ötürü üniversiteli gençleri tebrik ederek, dalga dalga yayılan bir zaferin müjdecisi olacağına inandığını dile getirdi. Ziyaret içerisinde Merhum Lider Rauf Denktaş’ın kabristanı, Türk Mücahitler anıtı ve Barbarlar müzesini ziyaret eden Sayın Kılavuz Kıbrıs Türkü’nün yaşadığı acı dolu günlerin, merhum Denktaş’ın liderliğinde aşıldığını hatırlatarak; Başbuğumuzun dostu, yol arkadaşı, inançlı ve imanlı bir lider olan Sayın Denktaş’ın mücadelesinde bizler için örnek alınması gereken çok büyük dersler mevcuttur, Kıbrıs’taki varlığımızı buna göre inşa etmeliyiz dedi.

Sayın genel başkanımız; Gazimağusa Ülkü Ocakları, Girne Ülkü Ocakları, Doğu Akdeniz Üniversitesi teşkilatı, ODTU Üniversite Teşkilatı, Lefke Üniversite Teşkilatı, Yakın Doğu üniversite teşkilatı ve Uluslararası Kıbrıs üniversite teşkilatı ile birebir ilgilendi ve istişarelerde bulundu. Bir araya geldiği gençlere hiçbir şekilde hataların, fitnelerin ve ayrılıkların tarafı olmamaları konusunda uyarılarda bulunan Sayın Kılavuz, bizler kim ne diyor diye bakmadan yalnızca Allah rızasını için, milletimizin menfaatlerini gözeterek yürüyeceğiz, bunu asla unutmayın ifadelerini kullandı.

Bugün Ada’daki üniversitelerde terör örgütü uzantılarının kendilerine hareket sahası bulması konusuna dikkat çeken Kılavuz, hiçbir şekilde bu çerçevede yaşanan kışkırtmalara prim verilmemesi konusunda uyarılarda bulundu. “Sadece Adada değil Türkiye’de de anlaşılması mümkün olmayan biçimde milliyetçi, Ülkücü gençlere yönelik üniversite yönetimlerinin haksız tutumları sürmektedir. Hukuku, vicdanı bir yana bırakarak keyfi uygulamalarla sizleri yıldırmak isteyenlere en keskin cevabı okullarınızda göstereceğiniz akademik başarılarınızla vereceksiniz. Bugün bilginin üzerinde hiçbir güç yoktur. Unutmayın ki her şey “oku” ile başladı. Sizlerde Allah yolunda okuyacaksınız ve mücadelenizi bunun üzerine inşa edeceksiniz. Yürüdüğünüz bu yolun hak ve hakikat yolu olduğuna inancınızı sarsmak isteyecekler, koskoca bir davayı şahıslara indirgeyerek küçümsemek isteyecekler. Yılmayacaksınız. Sendeleseniz de, tökezleseniz de el ele kol kola bu davayı en yukarıya taşıyacaksınız. Ancak merhum Galip Erdem’in dediği gibi davayı en yukarı taşıma iddiasıyla yola çıkıp nefisleri zirveye getirdiğinizde davayı dağın eteklerinde unutmayacaksınız. Herkese emeklerinden dolayı şükran duyacak, Allah’ın rızasını dileyeceksiniz. Ayrılık tohumları ekmek isteyenlere itibar etmeyeceksiniz. Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey’in aydınlık yarınlar için ortaya koyduğu 2023 Lider Ülke Türkiye hedefini gerçekleştirecek olan nesil sizlersiniz. Türk milletinin geleceğine yön verecek olan ülkücü gençlik olarak bu şuuru bir an olsun kaybetmeyeceksiniz. Türk milletinin en karanlık günlerinde umut ışığı olan Türk gençliği bugün de milletimizi içinde bulunduğu durumdan çıkaracak azim ve kararlılığı gösterecektir. Milletimizi aydınlık yarınlara taşıyacak olan ülkücü gençlik olarak, yorulmadan, hiçbir engel tanımadan, arkanıza bakmadan çalışmak mecburiyetindesiniz.” sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz 16 Şubat Cumartesi ziyaretinin bitiminin ardından Kıbrıs’a olan ilgi ve mesailerinin artarak devam edeceğini belirterek adadan ayrıldı.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter