Genel Başkanımızın 3 Aralık ”Dünya Engelliler Günü” Ziyaretleri

Genel Başkanımız 3 Aralık “Dünya Engelliler Günü” vesilesiyle engelli derneklerini ziyaret ederek engelliler ve aileleriyle bir araya geldi.

Program kapsamında Tüm Engelliler ve Aileleri Yardımlaşma Derneğine ve Ankara Uluslararası İşitme, Konuşma ve Tüm Engelliler Derneği’ne ziyaretler düzenlendi. Genel başkanımıza ziyaretleri sırasında Genel Başkan Yardımcımız Zeynel Uğur Gölgeli ve genel merkez yöneticileri eşlik etti.

Böyle önemli bir günde yalnız olmadıklarını ve Ülkü Ocaklarının yanlarında olduğunu bir kere daha hatırlayan engelli kardeşlerimiz ve büyüklerimiz ziyaretlerin tamamını çok hoş bir şekilde karşıladılar. Tüm ziyaretler gayet samimi ve dostane bir havada geçti.

İlk olarak Tüm Engelliler ve Aileleri Yardımlaşma Derneğine ziyarette bulunan Genel Başkanımız Olcay Kılavuz, buradaki engelli vatandaşlarımıza karanfil takdim etti. Akabinde Tüm Engelliler ve Aileleri Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı Sayın İlimdar Boztaş ile görüşen Genel Başkanımız burada Ülkü Ocaklarının kapılarının onlara sonuna dek açık olduğunu söyledi.

Bu özel görüşmeden sonra Sayın Genel Başkanımız engelli vatandaşlarımız ile oturarak onların dertlerini dinledi. Tüm Engelliler ve Aileleri Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı Sayın İlimdar Boztaş, Genel Başkanımıza;

“Sayın Genel Başkanım, ülkemizde engelliler olarak çok fazla sorun ile karşılaşmaktayız. Bunların başında istihdam, eğitim ve duyarsızlık gelmektedir. Engelli arkadaşlarımız iş bulmakta zorlanıyorlar. Yetkililerle görüşmeye gittiğimizde gerçeği yansıtmayan rakamlarla karşılaşıyoruz. Büyük bir kısmımız işsiz. Ayrıca eğitim olanakları yeterli değil. Vatandaşlarımız biraz daha duyarlı olmalı, sürekli zorluk altında yaşayan engellilerin yaşamları kolaylaştırılmalı. Ayrıca bu önemli günde bizi ziyaret ettiğiniz ve yalnız bırakmadığınız için size çok teşekkür ederiz.” dedi.

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz ise;

“Öncelikle bu anlamlı günde sizlerle bir arada bulunmaktan çok büyük mutluluk ve onur duyuyorum. Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak engelli sorunlarını görmekte ve çok yakından takip etmekteyiz.  Bunun için yakında zamanda genel merkezimiz dahilinde bir Engelli Koordinasyon Merkezi kurulması için talimat verdim ve arkadaşlarımız bu konuda çalışmalara başladı. En başta “Engelliye Engel Olma” projesi ile sizlere hizmet yoluna bizlerde gireceğiz. Bunlar dışında sizin için yapabileceğimiz ne olursa yedi gün yirmi dört saat emrinizdeyiz. “ dedi.

Konuşmaların ardından Sayın Genel Başkanımız çiçek takdim ederek bu anlamlı günde bir birlik mesajı verdi. Hatıra fotoğrafı çekildikten sonra dernekten ayrıldı.

Sayın Genel Başkanımız gün içerisinde ikinci ziyaretini Uluslararası İşitme, Konuşma ve Tüm Engelliler Derneği’ne gerçekleştirdi. Genel Başkanımız içeri girer girmez büyük bir mutluluk ve coşkuyla karşılandı. Dernek yönetimi ve Engelli Kamu Çalışanları Derneği Genel Başkanı Bülent Kapu ile görüştükten sonra burada işitme ve konuşma engelli ev hanımlarımızla işaret dili tercümanı aracılığı ile dertleşti. Sorunlarını dinledi. Bu toplantı esnasında Genel Başkanımız Olcay Kılavuz;

“Sizinle burada bulunmaktan büyük mutluluk ve gurur duyuyorum. Bende sizlerin ailesinden biri, bir evladı sayılırım. Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak engelli vatandaşlarımızın her zaman yanındayız. Yılda bir günün sadece sembolik bir gün olduğunun farkındayım.

Biz sizin ihtiyacınız olduğu her zaman, her yerde hizmetinizde ve emrinizdeyiz. İçinizin güzelliği ve sıcaklığı yüzlerinize yansımış. Belki birbirimizi tam olarak anlayamasakta gönülden gönüle oluşturduğumuz köprüler bizi birbirimize bağlıyor. Bu bağların daim olmasını diliyorum. Hepinize sağlıklı ve huzurlu bir yaşam diliyorum” dedi.

Çok samimi bir havada geçen buluşmada ev hanımları Genel Başkanımızın ziyaretinden büyük mutluluk duyduklarını ve genel merkeze ziyarete gelmek istediklerini aktardı.

 

 


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter