Genel Başkanımız Zonguldak’ta

Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz 07.05.2013 salı günü Türkiye’nin her yerinde ki Ocaklarımıza yalnız olmadıklarını hissettirmek, yakından takip edildiklerini göstermek amacı ile çıktıkları yurt gezileri bağlamında Zonguldak Ülkü Ocaklarına da ziyarette bulunmuşlardır. Sayın Genel Başkanımızı Zonguldak’ta Zonguldak Ülkü Ocakları İl Yönetimi, Üniversiteli ve Orta öğretimli gençler karşıladı.

Zonguldak Ülkü Ocakları binasına gelen Sayın Genel Başkanımız, merkeze taşınan yeni binamızı gezmiş ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi almıştır. Ortaöğretime yönelik başlatılan seminer faaliyetleri dahilinde cumartesi ve pazar günleri ocağımızda akademisyenlerimiz tarafından verilen matematik, geometri, fizik, kimya ve biyoloji dersleri programını Sayın Genel Başkanımız takdir ile karşılamışlardır.

Daha sonra Sayın Genel Başkanımız Ülkü Ocakları mensubu gençlerimiz ile sohbet etmiş, Ülkücü Gençliğin okul ve üniversitede ki sıkıntılarını dinlemiştir.

Sayın Genel Başkanımız yaptıkları konuşmada vatanı için, millet için endişe duyabilenlerin, acılarını hissedebilenlerin sadece ülkücüler olduğunu bu konuda ülkücülerin ne kadar önemli olduklarını ülkücü kardeşlerimize anlatmıştır. Sayın Genel Başkanımız konuşmaları esnasında baş koymuş olduğumuz bu kutlu Allah yolunun ehemmiyetinin, vebalinin büyük olduğu, Ülkücü Gençler olarak asil milletimizin şanlı tarihinin zihinlerimizde tam manası ile özümsenerek kendimize adamış olduğumuz davamız da, tarihe damgasını vurmuş şahsiyetlerimizi kendimize örnek almamızı istemiştir. İslamiyet’in sancaktarlığını yapmış milletimizin evlatları olarak, dini vazifelerimizi yerine getirerek Türk-İslam Ülkümüzü taçlandırmamızı, davamıza hizmet ederken Peygamber efendimizin göstermiş olduğu sabır-ı dirayeti kendimize ilke edinmemizi,aynı zamanda teknolojinin bilimsel çalışmaların çağımıza damga vurduğu bir dönemde biz Genç Bozkurtların bilimsel çalışmaları ve makaleleri yakından takip etmemizi ve akademik eğitimlerimizde örnek olmamızı bizlerden istemiştir. Sayın Genel Başkanımız konuşmalarını bitirdikten sonra Zonguldak Ülkü Ocaklarından ayrılarak Bilecik Ülkü Ocaklarına ziyaretlerini gerçekleştirmek için yola çıkmışlardır.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter