Genel Başkanımız Samsun’da

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz, Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. Samsun girişinde Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanı Mehmet Batuhan Örs, İlçe Temsilcileri ve ülkücü gençler tarafından karşılanan Sayın Genel Başkanımız, karşılamanın ardından İl Başkanlığı binasına hareket etti.

Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanlığı’na ortaöğretim ve üniversite öğrencilerinin sevgi gösterileri eşliğinde giren Genel Başkanımız, burada Ülkücü gençlerle bir araya gelerek, gündeme dair bazı değerlendirmelerde bulundu.

Ülkemizin zor bir süreçten geçtiğini ifade eden Sayın Genel Başkanımız; “Basiretsiz yöneticilerin sebep olduğu bu karanlık tablodan çıkışın adresi Ülkücü Harekettir. Milli kavramlarımızın ve manevi değerlerimizin hedef tahtası haline getirilerek tahribata uğratıldığı bu vahim gidişattan kurtuluşun reçetesi Ülkücü iradede saklıdır. İhanetin tüm açıklığıyla meydana çıktığı ve Türk düşmanlarının bir kez daha sahne aldığı bu döneme son verecek inanç ve kararlılık Ülkücü Harekette bulunmaktadır.” dedi.

Konuşmasının ikinci bölümünde, ortaöğretim-üniversite öğrencilerine tavsiyelerde bulunan Sayın Genel Başkanımız, “İlay-ı Kelimetullah iddiasının, Nizam-ı Âlem ülküsünün ve Lider Ülke Türkiye vizyonunun gerekliliklerini yerine getirmelisiniz. Ülkücü olabilme ülküsünden bir an olsun vazgeçmemelisiniz. Hayatını Kur’an-ı Kerim doğrultusunda şekillendiren, milletini karşılık beklemeksizin seven ve Türk milletini ileriye taşıyacak değerler üreten gençler olmak mecburiyetinde olduğunuzu fark etmelisiniz. Mazisinden aldığı kudretle atîye yön verme hedefinde olan Ülkücü Türk Gençliği olarak; sürekli kendisini geliştirmeyi düstur edinmiş, okuyan, araştıran bireyler hâline gelmelisiniz. Çağa uygun kişisel donanımlara sahip olmalısınız. Yakın çevrenizde, ailenizde, okulunuzda örnek gösterilen, sevgi beslenen ve saygı duyulan kişiler olmak için azami çaba göstermelisiniz.” diye konuştu.

Sayın Genel Başkanımız, Ülkücü gençlerle yaptığı sohbetin ardından, Ülkücü şehitlerimizden İsa Yılmaz, Hamza Dursun ve Mustafa Dursun’un ailelerini ziyaret etti. Ardından Ülkücü Şehitlerimizden Mustafa Tuna ve Feridun Baş’ın kabirlerinde de dua eden Sayın Genel Başkanımız, kabir ziyaretinin ardından  İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ve MHP İl Başkanı Şaban Kılıç’ı da makamlarında ziyaret etti.

Sayın Genel Başkanımıza, Samsun ziyareti anısına, Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanı Mehmet Batuhan Örs tarafından Samsunspor forması ve Atatürk maketi hediye edildi. Geceyi Samsun’da geçiren Sayın Genel Başkanımız, sabah saatlerinde karayolu ile Malatya’ya hareket etti.

 

 

 

 


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler / Kültür-Sanat

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter