Genel Başkanımız Yozgat Ülkü Ocakları Yeni Hizmet Binası Açılışına Katıldı

Yozgat Ülkü Ocakları yeni il binasının açılışı Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz ve MHP İl, İlçe ve Kadın Kolları Başkanlarının katılımıyla gerçekleştirildi. Gençlerin akın ettiği açılışta Kılavuz, ülkede yaşanan terör olaylarına değindi.

Göreve geldiği günden bu yana Yozgat Ülkü Ocakları için gecesini gündüzüne katan İl Ocak Başkanı Duran Küçükduman, yeni binayı gençlerin hizmetine sundu.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Yozgat Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Duran Küçükduman: “Yozgat Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı yeni binasının açılışı ülkemize hayırlı olsun. İl binamızın yapımında emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Yeni hizmet binamızın Yozgat’ımıza hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.

“BU DAVANIN MÜCADELE ERLERİYİZ”

Yozgat Ülkü Ocaklarının Yozgat’a hayırlı olmasını dileyerek ülkücülüğü anlatan Kılavuz: “Ülkü Ocakları rahmetli Alparslan Türkeş’in bizlere bıraktığı kutsal bir emanettir. Kurulduğu günden bugüne yarım asır geçti. Türk gençliği adına buralarda büyük hizmetler gerçekleştirilmiştir. Bizlerde Türk gençliğini donanımlı bir şekilde yetiştirmenin gayreti içerisindeyiz. Ülkü ocakları ilim, irfan, eğitim, kültür yuvasıdır. Ülkü Ocakları sadece Türkiye’nin değil, dünyanın en büyük gençlik teşkilatıdır. Ülkü Ocakları Türkiye için İslam Alemi için büyük bedeller ödemiştir. Bu ocak 4 Ocak 1968’de şahadete eren ilk şehidimiz Ruhi Kılıçkıran ağabeyimiz ile başlayan ve 20 Şubat 2015’e kadar devam eden bir şehitler yuvasıdır. Bizim davamız Allah davasıdır biz de bu davanın mücadele erleriyiz.” dedi.

“ÜLKE YANGIN YERİNE DÖNMÜŞ”

7 Haziran’dan bu yana Türkiye’nin 320 şehit verdiğini hatırlatan Kılavuz, ülkede istikrar, güven var diyen AK Parti Hükümetini hedef alarak Türk milletinin aldatıldığını söyledi. Kılavuz: “Büyük Türk milletinin ülkücülere ihtiyacı var. Tabir yerinde ise ülkemizin dört bir yanı ateş çemberiyle sarılmış durumda. Yüreğimiz yanıyor her gün şehit haberleri alıyoruz. Böyle bir Türkiye’nin içerisinde bize her zamandan daha fazla gayret etmek düşer. Bugün baktığımızda Türkiye’nin hali içler acısı. Hala birileri milleti aldatmaya devam ediyor. 7 Haziran’dan bu yana 320’nin üzerinde askerimiz ve polisimiz şehit olmuş. Bırakın milleti aldatmayı, kandırmayı; kardeşlik, barış, çözüm süreci dediniz. Memleketi uçurumun kenarına değil, içerisine düşürdünüz. Milletimiz nefes alamıyor. Daha hala ülkemizde istikrar var, güven var diyerek utanç verici şeylerden bahsediliyor.” diye konuştu. TÜRKMENDAĞI’NA

BİR KEZ SELAM GÖNDERDİNİZ Mİ?

Dünya’da Türkmenlerin mağdur edildiğini belirten Kılavuz, oklarını yine AK Parti Hükümetine çevirerek: “Sadece Türkiye değil, bakınız etrafımızdaki soydaşlarımızın, dindaşlarımızın durumuna. Yanı başımızda Suriye’de Türkmendağı’nda can çekişen soydaşlarımız var. 470 bin tane insan katledilmiş Suriye’de. En çok mağdur edilen de Türkmenler. Irak’ta, Kerkük’te, Tela fer’de, Musul’da kanı akıtılan, yok edilen yine Türkmenler. Her yerde Türk mağdur Türk zor durumda. AK Parti Hükümeti Başbakan Kobani’ye selam diyerek oradaki vatan hainlerini, PKK’lıları selamlıyor. Türkmendağı’na bir gün selam gönderdiniz mi? Aynı şekilde Türk devletinin pasaportuyla yurt dışına çıkan Barzani, kırmızı halılarla karşılanıyor, Türkmen’de yerden yere vuruluyor. Maalesef böyle bir Türkiye’nin içerisindeyiz.” ifadelerine yer verdi.

“MİLLETİMİZLE PİŞKİNCE ALAY EDİYORLAR”

Kılavuz son olarak ise şu ifadelere yer verdi: “Doğu’da, Güneydoğu’da askerlerimizle polislerimizle görüşüyoruz. Onlar için bir takım etkinlikler yapıyoruz. Anlatıyorlar bize, Suriye sınırından Cizre’ye Silopi’ye Sur’a kadar yerin altından tünel açılmış traktörler geçiyor diyorlar. Barış süreci diyenler milletimize ihanet etmenin dışında ne yapmış. Ondan sonra hala 400 tane milletvekili verseydiniz bunlar yaşanmazdı diyerek milletimizle pişkince alay ediyorlar. Ama biz yeise kapılmayacağız, her türlü badirenin altından kalmasını biliriz. Durmayacağız, yılmayacağız memleketimizin kurtuluşu adına gereken her türlü mücadeleyi vereceğiz.”

 

 

 

 

 

 

 

 


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter