Genel Başkanımız Yavru Vatan’da Üniversiteleri Ziyaret Etti

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Kıbrıs’ta Üniversite Teşkilatlarını ziyaret etti.

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Doğu Akdeniz Üniversitesi, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi, Yakın Doğu Üniversitesi,  Lefke Avrupa Üniversitesi ve Kıbrıs ODTÜ’yü ziyaret etti. KKTC Ülkü Ocakları Genel Başkanı Adem Yurdagül de ziyaretleri esnasında Genel Başkanımıza eşlik etti. Çok sayıda Üniversiteli Ülküdaşımızla sohbet eden Genel Başkanımız son dönemde yaşanan gelişmelere dikkati çekerek çeşitli değerlendirmelerde bulundu. Kılavuz konuşmasında” Türk Milleti’nin gençlik aşısı olan Ülkü Ocakları’nın neferleriyle bir araya gelmekten dolayı duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Hepinizin malumu olduğu üzere milletimiz ve devletimiz kritik bir dönemden geçmektedir. Bölücü örgüt yandaşları cesaretlendirilmiş, artık açıktan açığa faaliyetlerde bulunmaya başlamıştır. Devlet yöneticilerinin tavizkar tutumları sonucu ortaya çıkan bu tablo ilim yuvalarımız olan Üniversitelerimize de sirayet etmiştir. Üniversitelerde ve öğrenci yurtlarında bölücü örgüt elemanları eğitimin gerektiği yapılmasına engel olmakta, tek amaçları okumak olan öğrencilerimizi provoke etmeye çalışmaktadır. Bu noktada Ülkücü Gençlik de ısrarla kavganın içine çekilmeye çalışılmaktadır. Ancak Ülkücü Hareketin neferleri sokakların karanlığında, ihanet senaryosunun sahipleri tarafından sahaya sürülmüş bölücü taşeronların yaratmak istediği kavga ve kaos ortamının tarafı asla olmayacaktır. Kardeş kavgasına yol açabilecek, milletimizin arasına nifak tohumları ekecek her türlü kışkırtmadan uzak durulmalıdır. Bölücü örgüt faaliyetlerine karşı önlem alacak olan üniversite yönetimleri ve kolluk kuvvetleridir. Yetkililerimizi yaşanan olayların takipçisi olmaya ve muhtemel olayların önüne geçmek için önlem almaya davet ediyoruz.” dedi.

Rauf Denktaş’ın sözünü de hatırlatan Kılavuz ” Adınızı Ülkücüler Deyince; Kavgaya, Kavgacıya, Vurup Kırmaya Çıkartanlar ve Çıkartmak İsteyenler Vardır. Sakın Ola Bu Oyunlara Gelmeyiniz. Siz Namusun Bekçisi, Bayrağın Bekçisi, Vatanın Bekçisi İnsanlarsınız. diyerek Ülkücü Gençliğe duyduğu güveni ortaya koymuştur.” dedi.

Buradan hareketle gençlere yönelik tavsiyelerde de bulunan Genel Başkanımız Olcay Kılavuz “Ocaklı Gençler olarak önceliğiniz eğitim hayatımızı başarıyla tamamlamaktır. Bizim hedefimiz;

  • Bilimsel anlamda ilerleme kaydederek, Türk Milleti’nin yaşadığı sorunlar kapsamında araştıran, çözüm önerileri ortaya koyan, milli ve manevi hassasiyetlere sahip nitelikli bireyler yetiştirmektir.
  • Türklüğün tarihinden güç alan, İslami gereklere göre yaşayan bir gençlik ortaya çıkarmaktır.
  • Liderimiz Devlet Bahçeli Bey’in işaret ettiği 2023 Lider Ülke Türkiye idealini gerçekleştirecek nesilleri yetiştirmektir.” ifadelerini kullandı.

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde düzenlenen Ziya Gökalp Turnuvası’nda dereceye girenlere ödüllerini verdi.

 


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter