Genel Başkanımız Van’da

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Van’a giderek çeşitli ziyaretlerde bulundu

Genel Başkanımız ilk olarak Van Ülkü Ocakları’nı ziyaret ederek istişare toplantısı gerçekleştirdi Van Ülkü Ocakları Başkanı Abdulhakan Üçdal ve İl Yöneticilerinin hazır bulunduğu toplantıya çok sayıda Ülküdaşımız katıldı. Genel Başkanımız bölgenin önemine dikkat çekerken şu hususları dile getirdi: “ Ülküdaşlarımızın birbirlerine kenetlenmiş bir şekilde tek yumruk olduğu bu ortamı görmek ve Van’da böyle bir havada Ülküdaşlarımızla bir arada olmaktan dolayı çok mutluyum. Bölgeye verdiğimiz önemi daha öncede dile getirmiştim. Ülkü Ocakları’nın sancağını devraldığımız ilk günlerde de ziyaretlerimize bu bölgeden başlamıştık. Çünkü Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da Devletimiz maalesef kontrolü el altından PKK’ya bırakmıştır. Gündemde çıkan haberlere de bakıldığı zaman yol kontrolleri, vergi toplama gibi girişimler bunun apaçık göstergesidir. Buna karşılık Ülkücü Hareketin neferleri olarak bizler Devletin vurdumduymaz tavrına karşı vatanımızın bir karış toprağını göz ardı edemeyiz. Bu sebepten dolayı Türkiye Cumhuriyeti’nin istikbalin tehlikede olduğunu görerek daha fazla çalışmalıyız. Omuzlarımızdaki bu ağır sorumluluğun bilincinde olmalı “Önce Türkiye” diyerek geçmişte olduğu gibi bugün de vatanımızın birliği ve dirliği için fedakarlık göstermeliyiz. Sizlerin de bu çabayı göstereceğinizden  en ufak bir kuşkum yoktur. İnşallah Doğu Anadolu’da Ülkü Ocakları’nın kutlu sancağını hep birlikte dalgalandıracak, Hareketimizin ideallerini gerçekleştirmek için omuz omuza çalışacağız.” Dedi.

Yaklaşan Eğitim-Öğretim dönemine de vurgu yapan Kılavuz “Burada çok sayıda genç Ülküdaşımızın da olduğunu görüyorum. Ocaklı kardeşlerim de yeni eğitim-öğretim döneminde kararlı bir şekilde başlamalıdır. Kışkırtmalara gelmeden kaos ortamında uzak durarak tahsillerini tamamlamalıdır. Devletimizi layıkıyla yönetecek kadrolar Hareketimiz içinden çıkacaktır. Bunun içinde eğitimini gördüğünüz alanda en ileriye gitmek için daha fazla çalışmalısınız. Yeni eğitim-öğretim dönemimin hepinize hayırlar getirmesini diliyorum.” Dedi.

Van Merkez’de temaslarını tamamlayan Genel Başkanımız daha sonra Erciş’e geçerek MHP Erciş İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti. Burada Ülküdaşlarımızla sohbet eden Genel Başkanımız konuşmasında “ Ülkemizi ayrıştırma çabalarının içine girildiği bu dönemde özellikle bölgede kalbi Türkiye için çarpan vatandaşlarımıza büyük görev düşmektedir. Bu topraklarda bin yılda oluşan kardeşlik hukukuna zarar vermeye çalışan, topraklarımız üzerinde geçmişte topla,tüfekle yapamadıklarını bugün içerideki destekçileriyle birlikte ayak oyunlarıyla elde edebileceklerini hayal edenlere fırsat vermemeliyiz. Görevde olup olmamanın önemine bakmadan elimizi taşın altına koymalıyız. Erciş’te Ülküdaşlarımızın bu şekilde hareket edecek ve İnşallah Erciş Ülkücü Hareketin kalesi olacaktır.

Genel Başkanımız İlçe Başkanlığı’nı istişarelerini tamamladıktan sonra Erciş’i gezerek vatandaşlarla buluştu. Esnaf ziyaretlerinde bulunan Genel Başkanımız vatandaşlarımızla tek tek sohbet ederek sorunlarını dinledi. Yaşanan sıkıntıları dinleyen Genel Başkanımız bunların halledilmesi noktasında yardımcı olacağını ve gerekli mercilere ileteceğini dile getirdi. Erciş’teki ziyaretlerini tamamlayan Genel Başkanımız daha sonra Ulupamir’e geçti.

Ulupamir’de sıcak bir atmosferde ve coşkuyla karşılanan Genel Başkanımız burada da çok sayıda vatandaşımız ile sohbet etme fırsatı buldu. Bölgeyi karış karış gezeceklerini belirten Genel Başkanımız Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yaşayan vatandaşlarımızın asla yalnız olmadıklarını dile getirdi. Ülkücü Hareket’in bazıları gibi şu ilin ötesi gibi tabirlere kulak asmayacağını söyleyen Genel Başkanımız ihtiyaç duyulan her an vatandaşlarımızın yanında olunacağını dile getirdi. Yeni başlayacak eğitim öğretim dönemi kapsamında öğrenci kardeşlerimize kitap, defter ve kırtasiye malzemeleri yardımında bulunan Genel Başkanımız eğitimlerini tamamlayarak, Devletimize ve Milletimize faydalı olacaklarına dair öğrenci kardeşlerimizden söz aldı.

Genel Başkanımız ziyaretlerini tamamladıktan sonra Bitlis’e hareket etmek üzere kentten ayrıldı.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter