Genel Başkanımız Trabzon’da

Genel Başkanımız yurt ziyaretleri kapsamında Trabzon’a gitti.

Trabzon Ülkü Ocakları Başkanı Mihrab Altınışık ve Ocaklı gençler tarafından karşılanan Genel Başkanımız Olcay Kılavuz gençlerle tek tek selamlaştıktan sonra Ocak binasına geçti. Bir istişare toplantısı gerçekleştiren Kılavuz yaptığı konuşmada “ Ülkü Ocakları tarafından eğitim ve sosyal sorumluluk alanında hazırlanan projeler başta olmak üzere diğer projelerimiz tüm hızıyla ve başarıyla devam ediyor. Ülkü Ocakları, Türk Milleti’ne hizmeti şiar edinmiş bir kurumdur Ülkücü gençlerin milli ve manevi değerlerle bürünerek memleket faydasına hizmet edebilecek makamlara gelebilmeleri için öncelikli eğitimli olmamız gerekir. Türk Milleti’nin iyi bir şekilde yönetiminin tesisi adına ülkücü gençlerin milli manevi değerlerle bürünüp millet, memleket faydasına hizmet edebilecek makama gelmeleri için evvela iyi bir eğitim almalıdır. Bizim hedefimiz; bilimsel anlamda ilerleme kaydederek, Türk Milleti’nin yaşadığı sorunlar kapsamında araştıran, çözüm önerileri ortaya koyan, milli ve manevi hassasiyetlere sahip nitelikli bireyler yetiştirmektir. Türklüğün tarihinden güç alan, İslami gereklere göre yaşayan bir gençlik ortaya çıkarmaktır. Liderimiz Devlet Bahçeli Bey’in işaret ettiği 2023 Lider Ülke Türkiye idealini gerçekleştirecek nesilleri yetiştirmektir. Ülküdaşlarımız nereye mensup olduklarını ve bu mensubiyetin gerekliliklerinin neler olduğunun bilincinde olacaklardır. Türk Milletini sırtlayacak, yükünü omuzlarına alacak kadroların dinlenme lüksleri yoktur, zaten dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmayacaktır. Ülkemizin içinde bulunduğu durum hepinizin malumudur. Bunun içindir ki Ülkücü Gençliğe duyulan ihtiyaç her zaman olduğundan daha fazladır.

Ülke gündemine ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Kılavuz “Türk Milleti maalesef en kara dönemlerinden birini yaşamaktadır. Kökü şanlı bir tarihe dayanan kimliğimiz tartışmaya açılmakta, bedelini türlü fedakarlıklarla kan dökerek ödenen topraklarımız peşkeş çekilmeye çalışılmaktadır. Tarihimizde kırılma noktalarına bakıldığı zaman bugün yaşananlar daha net anlaşılacaktır. Türklerin imanına ve vatan aşkına karşılık istediklerini savaşla elde edemeyeceklerini anlayanlar soğuk savaş taktikleriyle emellerini gerçekleştirmeye çalışmaktadır. Geçmişte de görüldüğü üzere içerde iradelerini teslim eden yöneticiler dünyevi nimetler uğruna atalarımıza ve bu necip millete adeta ihanet etmektedir. Türklüğümüzü yıpratma çalışmaları, üniter yapımızın adeta ruhsatı olan Anayasa’da temel değerlerimizi yok etme yolunda sunulan öneriler, eşkıyaların arsız taleplerine karşı tavizkar tutum, milli ve manevi değerlerimizi temelden sarsacak projeleri hayata geçirme çalışmaları bu durumun en açık örnekleridir. Türk Milleti artık siyasi iradeden umudunu kesmiştir. Bağımsız yaşama aşkına engel olmaya çalışanlara karşı mücadele etmek, öz vatanında misafirmiş gibi davrananlara bu vatanın gerçek sahiplerinin kim olduğunu göstermek için bir çatı aramaktadır. Bu çatı şüphesiz ki Ülkücü Harekettir. Milletimizin sesine kulak verecek, Türkiye’yi masa başında sınırlarını cetvellerle çizdikleri ülkelerle karıştıranlara gerçekleri hatırlatacağız. Ben Ülkücüyüm, Türk Milliyetçisiyim diyen her kardeşim elini taşın altına koymalı ve hiç kimse yoksa ben varım deme iradesini göstermelidir. Bundan başka kurtuluş yolu yoktur. Tarihimizden aldığımız güç ve sahip olduğumuz tecrübe ile birlik ve beraberlik içerisinde hainlere göz açtırmamalıyız.” İfadelerini kullandı

Genel Başkanımız ayrıca geçtiğimiz günlerde babası vefat eden Akçaabat Ülkü Ocakları Başkanı Melikşah Atasoy’u ziyaret ederek taziyelerini iletti.
Trabzon’da Beşikdüzü Ülkü Ocakları’nı da ziyaret eden Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Ocaklı gençlerle tanışma ve sohbet etme fırsatı da buldu.
Ülkücü Şehidimiz Osman Günaydın’ın kabrine de giderek dua eden Genel Başkanımız temaslarını tamamladıktan sonra Trabzon’dan ayrıldı.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter