Genel Başkanımız Tokat’ta

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Dursun Önkuzu anma programına katıldıktan sonra çeşitli açılışlar ve ziyaretler gerçekleştirdi.

Bu kapsamda anma programı için Zile’de bulunan Genel Başkanımız Tokat Merkeze geçerek Tokat Ülkü Ocakları tarafından yaptırılan Alparslan TÜRKEŞ Anıt Çeşmesi’nin açılışına katıldı.

Çeşmenin açılışının yapılmasından sonra Ülkü Evleri projesi kapsamında hayata geçirilmiş olan Ülkücü Şehit Şerafettin Karcı yurdunun açılışına iştirak etti. Yapılan açılışlar sonrasında Ülkü Ocakları Tokat İl Başkanlık binasını ziyaret eden Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Tokat Ülkü Ocakları yönetimiyle bir istişare toplantısı gerçekleştirdi.

Toplantının tamamlanmasının ardından Ülkü Ocakları Tokat İl Binasına gelerek Ocak bünyesinde bulunan Mevlüd ÜNEŞ seminer salonunda Üniversite ve Ortaöğretim biriminden gençlerle bir araya geldi. Genel Başkanımız Olcay Kılavuz konuşması şu şekilde oldu: “Yüce milletimiz ve devletimiz yeni bir ihanet senaryosuyla karşı karşıyadır. Topla,tüfekle istediğini elde edemeyeceğini anlayan dış güçler yakın dönemde yaşanan gelişmelere de bakıldığı zaman içerden parçalama girişiminde bulunmaktadır. 12 Eylül döneminde milli kimliğimizin ve yüzyıllardır süregelen Türk Devlet geleneğinin temeline dinamit koymak isteyenler ile bugünkü bölücü odaklar yalnızca maskelerini değiştirmiştir. Ancak o gün hainlerin emellerini gerçekleştirmelerinin önüne set çeken Ülkücü Hareket buradadır. Hedefi ve ilkeleri bellidir. İşte bu yüzden kutlu bir misyonun ve kurumun temsilcilerisiniz. Bu sorumluluk duygusunun bilincinde olmalı, yaşamınızı buna göre şekillendirmelisiniz. Eğitim alanındaki hedefinizi sadece okulu bitirmek değil tahsilini tamamladığımız alanın en iyisi olmak olmalıdır. Ülkemizin içinde bulunduğu sinsi kuşatma ancak bu şekilde bertaraf edilebilir. Ancak Türk Milleti’nin kardeşliğini bozacak devletimizin bekası, vatanımızın bölünmez bütünlüğüne zarar verecek her türlü eyleme karşı da cevap hakkımız saklıdır. Gerekirse Dursun Önkuzu, Mustafa, Daşdangil, Cafer İnce ve daha pek çok Ülkücü Şehidimiz gibi yardan,anadan serden geçeriz. Sonu ne olursa olsun kanımızı dökmekten bir adım bile geri durmayız. Çünkü Türk Milleti öz yurdunda Türk Bayrağının gölgesinde Türkçe’si olmadan yaşayamaz. Başka bir ülkenin boyunduruğu altında yaşamamıştır, yaşamayacaktır. Böyle hayaller kuranlar da İnşallah geldikleri gibi gidecektir. Bu çetin mücadelede sizlere inanıyor ve güveniyorum. ” ifadelerini kullandı.Konuşması biten Genel Başkanımız gençlerle tek tek vedalaştı.

Tokat Ülkü Ocakları’ndaki istişarelerini tamamlayan Genel Başkanımız Ülkü Evleri projesi kapsamında açılan Eyüp Gökçen pansiyonunu ziyaret ettikten sonra Tokat’tan ayrıldı.

 


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter