Genel Başkanımız Tekirdağ’da

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz, hafta sonu ziyaretleri kapsamında Tekirdağ’a gitti.

Program kapsamında, Tekirdağ Marmara Ereğlisi, Çorlu, Çerkezköy, Kapaklı, Şarköy, Muratlı, Malkara Ülkü Ocakları’nı ziyaret etti. Genel Başkanımıza ziyaretleri sırasında Tekirdağ Ülkü Ocakları Başkanı ve İl Ocak Yöneticileri eşlik etti.

Ziyaret ettiği ilçelerde, Genç Ülküdaşlarımız tarafından sıcak bir atmosferde karşılanan Kılavuz, ülküdaşlarımızla istişare toplantıları gerçekleştirerek değerlendirmelerde bulundu.

Konuşmalarında Türk milletinin geleceği için eğitimin taşıdığı öneme vurgu yapan Kılavuz, “Eğitim, bir milletin diğer milletler nezdinde sözünün dinlenir olması ve toplumların gelişmişlik düzeyini göstermesi açısından son derece önemlidir. İçinde bulunduğumuz çağda milletler; nüfus fazlalığı, askeri güçleri, toprak genişlikleri ile değil, bilim alanında kat ettikleri yol ile doğru orantılı olarak gelişim göstermektedir. Kaynaklarını ve vakitlerini eğitime harcayan, bilime gereken önemi gösterenler, lider milletler ve devletler arasındaki yeri almaktadır. Aksi takdirde, bunu gerçekleştirmeyen ve eğitim alanında geride kalan milletlerin yozlaştıkları, dışa bağımlı hale geldikleri, devletlerinin devlet olma niteliğini yitirdikleri ve bu milletlerin başka devletlerin hâkimiyeti altında yaşamak mecburiyetinde kaldıkları görülmektedir. Tarihe yön veren Türk Milleti’nin gelişimi incelendiğinde görülmektedir ki, tıp, hukuk, devlet yönetimi, sosyoloji, felsefe, ziraat, dil, din gibi alanlardaki bilginler, Türk milletinin gelişiminde ve sözünün dinlenir bir millet haline gelmesinde öncü rol oynamıştır. Günümüzde de, devletimizi ve milletimizi içinde bulunduğu bu karanlık süreçten kurtaracak olan sizlersiniz. Dolayısıyla kendinize şimdiden bir hedef belirlemeli, bu bilginlerimizi örnek almalı ve öğrenim gördüğünüz alanlarda üstün başarı sağlamayı amaçlamalısınız. Cehaletin, dünyalık nesnelerin gözlerinizi kör etmesine izin vermeden, sizi yolunuzdan alı koymaya çalışanlara aldırmadan, eğitiminize katkı sağlayacak en ufak fırsatı dahi kaçırmadan, ilim tahsillerinizi başarıyla tamamlamalısınız. Biz Ülkü Ocakları olarak eğitim ve kültür alanlarında yoğun çaba sarf ediyoruz. Çünkü milletimizin ve devletimizin istikbalini Türk Töresini ve İslam Ahlakını hayat felsefesi yapmış, güçlü bir Türk Gençliği’nde görüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ülkü Ocakları Genel Merkezi’nde son dönemde yürütülen faaliyetler hakkında da bilgi veren Kılavuz, “Ülkü Ocakları tarihinden aldığı kutlu miras ve gerçekleştirilmesi hedeflenen kutlu ülkülerinden ötürü, gündüz durmadan gece uyumadan tüm hızıyla çalışmalarını sürdürmektedir. Erol Güngör Gelişim Programı ile ortaöğretim seviyesinden uzman gözetiminde eğitimine başlayan kardeşimiz, Ruhi Kılıçkıran Ulaşım Bursu ile üniversiteyi kazandığı ile ulaştırılıp rehberlik hizmeti veriliyor. Sosyal istismarın önüne geçmek ve barınma sorununa çözüm bulmak için açtığımız Ülkü Evleri’nde kalması sağlanıyor. Burs Kardeşliği ile hayırseverlerle öğrenci kardeşlerimiz arasında köprü kuruluyor. Ülkü Ocakları olarak en büyük hazinemiz olan gençlerimizin eğitim hayatları başından sonuna kadar takip ediliyor.” ifadelerinden sonra, Tayland’da Bulunan 300 Uygur Türk’ünün ülkemize alınması için başlatılan imza kampanyası, Engelli Koordinasyon Merkezi, Suriye Türkmenlerine yardım kampanyası, Türkmeneli’nde başlatılan Türkçe Eğitime destek kampanyası hakkında da açıklamalarda bulundu.

Türkiye gündemine de değinen Kılavuz, “Son zamanlarda Türkiye’de ve komşu ülkelerde yaşanan gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Hükümet tarafından başlatılan ve açılım adı verilen yıkım projesine her geçen gün yeni halkalar eklenmekte, tarihimize kara bir leke olarak geçecek adımlar atılmaktadır. Dağdaki insanlıktan nasibini almamış şahsiyetsizler yıkım projesi kapsamında atılan adımlardan güç almakta buna hükümetin tavizkar tutumunun da eklenmesiyle şehir merkezlerinde devlet otoritesini hiçe sayan eylemler yapmaktadır. Terör örgütü üyelerine karşı üç maymunu oynayan hükümet, aynı tavrı milli birliğimizi ve bütünlüğümüzü korumak için uğraşan, dilimize ve bayrağımıza sahip çıkan vatanseverlere karşı göstermemektedir. Türkü ve Türklüğü savunanlara karşı saldırgan bir tutum sergilemektedir. 36 etnik unsura bölünmek istenen Türk milletine yönelik oyunlar; Özellikle sabık Başbakan’ın adeta bölücüleri haklı çıkaran “Yüreğiniz yetiyorsa bu sözleri Tunceli’de söyleyin” çıkışıyla bir kez daha gün yüzüne çıkmıştır. Türk milleti hakkında son sözü söyleme hakkına sahip olan Ülkücüler, çok şükür ki bilge lideri Devlet Bahçeli’yle beraber Tunceli’de bulunmuş; Türk milletine karşı işlenen suçları ve bu suçu işleyen hainleri Ankara’da olduğu gibi dile getirmiştir. Tekrar belirtelim ki, Biz ne insanımızdan cayarız, ne vatanımızdan vazgeçeriz. Tekraren belirtmek gerekirse, Ülkü Ocakları Türk gençliğinin, Türk milletinin ve Türk devletinin sigortasıdır. Bu yüzden mücadelemiz milletimizi ilgilendiren tüm alanlarda; şartlar ne olursa olsun devam edecektir.” dedi.

Genel Başkanımız, aynı zamanda Çerkezköy Ülkü Ocakları ziyaretinden sonra Kanal T’de canlı yayına katılarak, 300 Uygur Türkü için başlatılan imza kampanyası ve yürütülen diğer faaliyetler hakkında da bilgi verdi.

Tekirdağ’da ziyaretlerini tamamlayan Genel Başkanımız Olcay Kılavuz daha sonra şehirden ayrıldı.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter