Genel Başkanımız Siirt’te

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz yurt ziyaretleri kapsamında Siirt’e gitti.

Siirt’te Ülküdaşlarımız tarafından son derece sıcak bir atmosferde karşılanan Genel Başkanımız daha sonra Ocak binasına geçti. Ülküdaşlarımızla bire bir ilgilenerek sohbet eden Genel Başkanımız gerçekleştirdiği istişare toplantısında eğitimin önemine vurgu yaparken yaptığı konuşmada “ Ülkücü Hareketin her bir neferinin öncelikli amacı eğitimde mutlak başarı olmalıdır. Rotası belli olmayan hiçbir yolculuk nihayete ermez. Dolayısıyla hayatınıza olumlu manada yön verebilmek için eğitimli bireyler olmalısınız. Alacağınız lisans hatta yüksek lisans eğitimleri sizin ufkunuzu açacak, muhakeme kabiliyetinizi geliştirecektir. Nitekim Gazi Mustafa Kemal Atatürk bir sözünde “Gerçek kurtuluş ancak cehaletin kaldırılmasıyla olur. Cehalet kaldırılmadıkça toplum yerinde kalıyor demektir, yerinde duran bir şey ise geriye gidiyor demektir.” Demiştir. Candan aziz bildiğimiz Türkiyemizi bir adım daha ileriye götürmek, sadece Anadolu Coğrafyasının değil Türk Dünyası’nın sorunlarına çözüm bulmak amacıyla ilim tahsil ettiğiniz alanlarda birincilik kürsülerine çıkmalısınız. Milli ve müreffeh Türkiye’nin yeniden inşasında Ülkücü Hareket büyük rol oynayacaktır. Aydınlık geleceğimizin inşasında aktif rol oynayacak, her dönemde olduğu gibi Türk Gençliği’ne öncüsü olacak yegane yapı Ülkücü Harekettir. Geçmişinizi unutmadan geleceğe sağlam adımlarla yürümek, milletimize kılavuzluk etmek adına her ne şartta olursa olsun eğitimlerinizi tamamlayınız. Sistemli ve disiplinli bir şekilde çalışmaktan asla taviz vermeyin. İdeallerimizi gerçekleştirebilmek, Türk Milleti’nin şanlı geçmişinden ilham olup bugüne uyarladığımız fikirlerimizi iktidara getirmek adına sizleri yolunuzdan çevirmeye çalışanlara aldırmadan çalışın. Sizlerden isteğimiz ve tek beklentimiz budur. “ifadelerini kullandı.

Gündemde yaşanan gelişmelere de değinen Kılavuz “ Doğu ve Güneydoğulu kardeşlerimiz bizim kanımız ve canımızdır. Türkiye’nin diğer bölgeleri gibi gönlümüzün güzide köşelerinden biridir. Ülkü Ocakları olarak bu bölgeye sürekli ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Ocaklarımız da tüm engellemelere ve provokasyonlara rağmen faaliyetlerini tüm hızıyla sürdürüyor. Yaptığımı ziyaretlerde sadece Ocak binalarımızı değil esnafımızı da ziyaret ediyor, vatandaşlarımızla sohbet ederek dertlerini dinliyoruz.Bin yıllık kardeşlerimizle bir araya geliyoruz. Bizler de bu bölgede yaşayan vatandaşlarımız da oynanan büyük oyunun farkındadır. Bizler Ülkü Ocakları olarak vatandaşlarımızı asla yalnız bırakmayacak ötekileştirilmelerine fırsat vermeyeceğiz. Kardeşlik harcımızın ve milli birliğimizin sigortası olarak burada yaşanan sorunların üzerine eğilecek, elimizden geldiğince çözümler bulmaya çalışacağız. Bedeli şehit kanlarıyla ödenmiş vatanımızı bölmeye karşı tek vücut olacak tabiri caizse dün olduğu gibi bugün de Çanakkale’yi geçirmeyeceğiz.” Dedi.

Genel Başkanımız konuşmasını tamamladıktan sonra Siirt Ülkü Ocakları’nda bir devir teslim töreni gerçekleştirildi. Yüksek Lisans eğitimine başlayan Yunus Uzunlular görevini Abidin Yeşilkök’e devretti. Devir teslime yönelik de konuşan Kılavuz.” Yunus Uzunlular’a yapmış olduğu hizmetlerden ötürü teşekkür ediyoruz. Ülkü Ocakları’nın kutlu sancağını başarıyla dalgalandırmış, Ocağımızı hakkıyla temsil etmiştir. Bugün Yüksek Lisans eğitiminden ötürü bir bayrak değişikliğine gidiyoruz. Bayrağı devralan Abidin Yeşilkök’e de başarılar diliyoruz. “ dedi.,

Devir teslim töreni sonrası Ocak binasından ayrılan Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Veysel Karani ve Erzurumlu İbrahim Hakkı Hazretlerinin türbelerini ziyaret ederek dua etti. Tillo Kalesi’ne de giden Genel Başkanımız daha sonra Siirt’ten ayrıldı.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter