Genel Başkanımız Olcay Kılavuz’dan, Irak Türkmen Cephesi ve Dünya Uygur Kongresi’ne Taziye Mesajı

Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz, son günlerde Tuzhurmatu ve Doğu Türkistan’da hayatını kaybeden soydaşlarımız için Irak Türkmen Cephesi ve Dünya Uygur Kongresi’ne taziye mesajı gönderdi.

Genel Başkanımız, Irak Türkmen Cephesi’ne gönderdiği taziye mesajında:

“25 Haziran 2013 Salı günü Irak Selahaddin ilinin Tuzhurmatu ilçesinde meydana gelen patlama sonucunda Türkmen Cephesi Başkan Yardımcısı Ali Haşim Muhtaroğlu’nun da aralarında bulunduğu 13 Türkmen soydaşımızın şehadet haberi bizleri derinden üzmüştür.

Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar dilerken Ülkücü Hareket’in her ne koşul altında olursa olsun, Türkmen soydaşlarımızın verdiği kutlu mücadelenin yanında olduğunu bir kez daha önemle belirtiriz. Bölgenin Türk varlığından arındırılması için yürütülen alçakça senaryolar, inanıyoruz ki soydaşlarımızın verdiği kutlu mücadele sayesinde boşa çıkacaktır.” dedi.

Genel Başkanımız, Dünya Uygur Kongresi’ne gönderdiği taziye mesajında:

“Son günlerde Doğu Türkistan’da meydana gelen olaylar sonucunda birçok soydaşımızın hayatını kaybetmeleri haberi bizleri ziyadesiyle üzmüştür.

Ülkücü Hareket’in her alanda özgürlük mücadelesi veren Doğu Türkistanlı soydaşlarımızın yanında olduğunu bir kez daha önemle belirtir, yaşanan olaylar sonucu şehadet mertebesine ulaşan soydaşlarımıza Allah’tan rahmet diler, mekanlarının cennet olmasını Yüce Rabbimizden niyaz ederim” dedi.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter