Niğdeli Hemşehrileri Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz’u Bağrına Bastı

Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz Niğde Ülkü Ocakları tarafından “Gençlik Şöleni” adıyla düzenlenen etkinliğe katıldı.

Niğde’nin girişinde Niğde Ülkü Ocakları Başkanı Yunus Kızıl ile birlikte çok sayıda Ülkücü genç tarafından karşılanan Kılavuz daha sonra etkinliğin düzenleneceği salona geçti. Burada da büyük bir coşkuyla karşılanan Kılavuz bir konuşma yaptı. Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz konuşmasında şunları söyledi:

Hepiniz şahit olmaktasınız ki ülkemizin tarihi, milli, ahlaki değerleri tar-umar edilmektedir. Son zamanlarda Türk kimliği üzerinden yapılan tartışmalar ötekileştirme, ayrıştırma, bölme ve daha çok anlamsızlaştırmaya yöneliktir.

Dilinde cami yüreğinde kilise, kıblesi ABD olan bu taşeron AKP zihniyeti ve görevlendirdiği ,  isimlerinin önünde sanatçı, yazar, artist, oyuncu hangi sıfat olursa olsun,soyunda ,geçmişinde  ihanet,yüreğinde hainlik ,duruşunda gevşeklik olan  ücretli AKP memurları , Türklük kavramı üzerinden kimliksiz, kişiliksiz parçalı bir  topluluk inşa etme, bölünmeyi parçalanmayı normalleştirme ihaneti içindedirler. Düne kadar binlerce vatan evladının katili, vatanımızın bütünlüğüne göz dikmiş bebek katilini bu gün karşımıza, masum biri gibi çıkarmaya çalışmaktalar. Ama biz katile katil, haine hain, bölücüye bölücü demeye devam edeceğiz.

Bizim; Türk gibi düşünen, Türk gibi hisseden, Türk gibi yaşayan herkese Türk diyebilen uzlaşmacı, birleştirici bir kimlik tanımımız var.  Meseleyi  kültür birliği, mensubiyet şuuru ve ortak değerlere sahip olmak şuuru ile  izah ediyoruz. Bu meselede sözün özü şudur ki; aralarında dil, din, kültür, ülkü birliği olan ve geçmişindeki şerefli mazisine sahip çıkan, Türk gibi hissedip, yaşayan herkes Türk’tür. Ve bu şuur bu ülkenin harcıdır.

Şu hiç bir zaman unutulmamalıdır ;Türklüğe saldıranların gerçek hedefi İslam’dır, problemleri İslam’ladır. Birileri iktidar olur dinimle uğraşır, birileri iktidar olur milliyetimle uğraşır.  Ülkücülerden yani sizden / bizden korkma, rahatsız olma sebepleri İslam’ı ve türkü birleştirmemizdir. İslam ve Türk bir araya gelince, dünyaya, Müslüman Türkün ne kadar kolay hükmedeceğini görmüşler ve bunu hiç unutmamışlardır.

Şunu da hiçbir zaman unutmasınlar; sabrımız öfkemizin üstündedir. Ama gerektiği zaman her türlü bedeli ödemiş, vatan sevdasını şehitlikle süslemiş, İmamoğullarının,  Önkuzuların, Ruhi Kılıçkıranların ,  Ahmet Başların, İsmet Emenlerin, Ömer Tunç kanatların varisi olarak, her türlü bedeli ödemekten de geri durmaz,  şeref duyarız.

Bu milleti kendi kimliğinden uzaklaştırma çabaları sonuçsuz kalacaktır, kalmak zorundadır.  Müslüman Türk kendi kimliğinden gurur duymaktadır. Sonsuza kadar da bu böyle devam edecektir. bu milleti milli benliğinden, kimliğinden uzaklaştırmaya çalışan aklı karışıklar, kimliksiz olarak yaşamaya devam edeceklerdir.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı olarak göreve geldiğim günden bu güne,70’e yakın ili ziyaret ettim. Her Gittiğim yerde heyecanımıza heyecan, şevkimize şevk katıldı. Genel Başkanımızın yol göstericiliği, sizlerin dua ve desteği ile ÜLKÜ OCAKLARINI sonsuza kadar yaşatacağız.

Bir hususun daha üzerinde hayati bir önemle durmak istiyorum.

Bir zamanlar hasbelkader, Ülkü Ocakları veya teşkilatımızın herhangi bir yerinde bulunarak kimlik sahibi olmuş , AKP ile akçeli işleri sebebiyle sıcak ilişkiye girmiş bazı şahıslar, haddini aşan sabrımızı zorlayan açıklamalar yapmaktadır. Ülkücü adının önüne , eski , farklı bilmem ne yazıp, davayla hiçbir bağlantısı kalmamasına rağmen , kendini ülkücü olarak isimlendiren aklı evveller var. Bu şahıslar buldukları her fırsatta ihanet sürecine verdikleri desteği normalleştirmek, ceplerini biraz daha şişirmek için; erdemde, edepte, hayâda, dava adamlığında yanına bile yaklaşamayacakları, Sayın genel başkanımıza ve ülkücü harekete saldırmaktadırlar.

Bizden çok şükür bağımsız, ama hem cepleri ile hem tasmaları ile AKP’ye bağlı bu tipleri, Ülkü Ocakları Genel Başkanı olarak uyarıyorum. Babanızla, atanızla, bir probleminiz mi var, kendi isimlerinizle fikirlerinizi açıklama cesaretinde bulunamıyorsunuz, adınızın önüne eski, bağımsız, farklı Ülkücü sıfatı koyarak konuşuyorsunuz. Çıkın aşağılıkça fikirlerinizi, babanızın size verdiği isimleri kullanarak açıklayın. Ülkücü adını kullanmayın. Eğer biraz aklınız, onurunuz ve şerefiniz kaldı ise, aklınızı başınıza alın.

Ülkenin düştüğü her sıkıntıda bedel ödemekten korkmayan, yiğit Niğdelilere sırtımı dayayarak, ekmeğini yediğim suyunu içtiğim memleketimden haine, uğursuza, bölücüye, sesleniyor ve ihtar ediyorum;

Herkes bilsin ve emin olsun… Türkü kimse devletini ve milletini bölmekle imtihan etmesin. Hareketin lideri Sayın Devlet BAHÇELİ beye dil uzatmaya kalkmasın.

Biz Türk gençliği, kırk çeri ile bir mızrak gibi esaretin bağrına, özgürlük olarak saplanmayı Kürşad tan öğrendik.

Sonsuza kadar vatan bileceğimiz Anadolu kapılarında, beyaz kefen giymeyi sultan Alpaslan’dan öğrendik.

Peygamber buyruğuna uymayı, beyaz atımızın ayakları altında köhnemiş çağları çiğneyip yıkarak, türkün yeni  çağını açmayı Sultan Fatih’ten öğrendik.

İşgal etse de ülkemizi topu ile tüfeği ile yedi düvel,”Geldikleri gibi giderler “ iradesi ile , bir on dokuz mayıs sabahı çıkarak samsuna, Çanakkale’de, Sakarya’da, Ankara’da Savaşmayı, Mustafa Kemal Atatürk’ten öğrendik.

Ülkem çiğnenirken kızıl çizmeler altında, Birileri, bodrum katlarında saklansa da, vatan uğruna kurşun yemeyi Ruhi Kılıçkıran’dan , idam sehpalarına tekme atmayı Mustafa Pehlivanoğlu’ndan, mahpus yatmayı Başbuğ Türkeş’ten öğrendik.

Yunusça dokunuruz biz dosta, amma velakin Devlet ve millet tehlikeye düşerse yavuzcadır vuruşumuz.” Dedi.

Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz’un konuşmasından üniversiteli gençler tarafından Türk halk müziği konseri ve halk oyunları gösterisi düzenlendi. Ülkücü ressamlar sergisinde dereceye girenlere ödüllerinin verildiği gece daha sonra sona erdi.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler / Kültür-Sanat

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter