Genel Başkanımız Şanlıurfa’da Soydaşlarımıza Yardımları Teslim Etti

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz, Kilis’in ardından Şanlıurfa’ya geçerek ihtiyaç sahibi soydaşlarımıza yardım dağıtımına devam etti.

Ülkü Ocakları Genel Merkezi tarafından hazırlatılan gıda kolisi ve çocuk bezinden oluşan yardımları savaş sebebiyle ülkemize göç eden soydaşlarımıza ulaştırmak için ilk olarak Kilis’e giden Genel Başkanımız, yardım programı kapsamında Şanlıurfa’ya gitti. Irak ve Suriye’den gelen Türkmenlere yardımları bizzat teslim eden Genel Başkanımız Olcay Kılavuz, “Turan coğrafyasının gül yüzlü, Bozkurt bakışlı insanlarıyla beraber olmaktan ziyadesiyle memnunum. Sizler burada bizim misafirimiz değilsiniz. Bilakis Lazkiye benim ne kadar yurdum, Kerkük benim ne kadar evim ise Şanlıurfa’da sizin o kadar vatanınızdır. Türk İslam diyarının ateş altındaki kalelerinden namus ve canınız uğruna yollara düşüp anayurdunuza geldiniz, safalar getirdiniz. Mazimizin şan ve şeref dolu kokusunu, atimizin şavkını getirdiniz, şeref verdiniz. Şu her daim aklınızda olsun ki, ne burada ne de dünyanın herhangi bir yerinde kesinlikle ama kesinlikle yalnız değilsiniz. Her an sizlerin dertleriyle dertlenen, sevinçleriyle sevinen Ülküdaşlarınız her yerde ve her daim sizlerledir.”dedi.

Yardım dağıtımının ardından Genel Başkanımız Şanlıurfa Ülkü Ocakları’nın iftar sofrasına konuk olarak, orucunu soydaşlarımız ile birlikte açtı.
Kilis’te yardım dağıtımının ardından Genel Başkanımız Olcay Kılavuz, şehirden ayrıldı.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter