Genel Başkanımız Şanlıurfa Ülkü Ocakları İftar Yemeğine Katıldı

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz yurt ziyaretleri kapsamında iftar yemeklerine katılmaya devam ediyor.

Şanlıurfa ilimizi ziyaret eden Genel Başkanımız Olcay Kılavuz ramazan ayı boyunca her gün 1000 kişiye iftar veren Şanlıurfa Ülkü Ocakları İftar çadırında geçmiş dönemlerde görev almış ocak başkanları, partililer ve halkın katılım gösterdiği iftar yemeği programında şöyle konuştu:

Çok kıymetli dava arkadaşlarım,

Muhterem misafirler,

Sizleri Cenab-ı Allah’ın selamıyla selamlıyorum, hoş geldiniz, şeref verdiniz.

11 Ayın sultanı olan Ramazan ayında ülküdaşlarımızla birlikte olmaktan son derece mutluyum.

Bu programın düzenlenmesinde emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum.

Bu mübarek ayın size, ailenize, ülkemize ve bütün İslam alemine huzur ve mutluluk getirmesini niyaz ediyorum.

Dualarınızda milletimizin ve ümmetimizin mazlumlarını, düşkünlerini, öksüz ve yetimlerini asla unutmayınız.

Bildiğiniz üzere Irak’ta, Doğu Türkisan’da, Suriye’de, Filistin’de Mısır’da ve Myanmar’da Müslümanlara yönelik zulümler devam etmektedir.

İnsan haklarından nasibini almayan aşağılık güçler, dünyanın gözleri önünde Müslüman kardeşlerimize yönelik olarak büyük bir katliam yapmaktadırlar.

Ülkücü hareket her zaman mazlumun yanında olmuş, haksızlık karşısında sesini yükseltmiş ve zalimlerin karşısında dimdik durmuştur.

Ancak İslam âleminin ve Türkiye’nin mevcut olaylar karşısında ki tavrı cılız tepkilerden öteye gidememiştir. Bu atalet bir an önce yerini dirilişe ve silkinişe bırakmalı, Müslümanlar küfre karşı tek yumruk olmalıdır.

Zulmün asla payidar olamayacağını ve mazlumun ahının yerde kalmayacağını biliyoruz. Çünkü hiç kimsenin değilse bile Yüce Allah’ın adaleti mutlaka tecelli edecektir.

Bu vesileyle yaşamını kaybeden Müslüman kardeşlerimize rahmet diliyor, ailelerine ve bütün İslam âlemine sabırlar temenni ediyorum.

Ülkemizin ve bölgemizin büyük bir istikrarsızlık ve güven bunalımı yaşadığını hepimiz çok net bir şekilde görmekteyiz.

Teröristlerin muhatap alındığı, devletimizin itibarının ayaklar altına düştüğü, ülke bütünlüğümüzün tartışmaya açıldığı ve bölücülerin rahatça taleplerde bulunabildiği çok talihsiz bir dönemi yaşıyoruz.

Milliyetçilik ve Türklük ayaklar altına alınmış, bölücüler ve onların kirli düşünceleri ise itibar görmüş, kendisine yer bulmuştur.

Bu ihanet sürecini halkımıza meşru ve müspet göstermek için türlü hilekarlıklar yapan AKP, arkasında ki medya gücünü de kullanarak gerçekleri örtbas etmeye çalışmaktadır.

Ama aziz milletimiz gelinen bu noktayı artık görmüştür, bölünme tezgahına asla düşmeyecek, süslü sözlerin cazibesine kapılmayacaktır.

Türk milliyetçileri olarak bizlere bu noktada büyük sorumluluklar düşmektedir. Vatandaşlarımızı bilgilendirmek zorundayız ve bu oyunu görmeyen herkese göstermek durumundayız.

Aksi takdirde ülkemiz telafisi mümkün olmayan büyük kayıplar ve sıkıntılar yaşayacaktır.

O sebeple, herkesin uyanık olması, meseleleri çok yönlü olarak tahlil ederek değerlendirme yapması gerekmektedir.

Bunun için birlik ve beraberliğimizi pekiştirmeli, fitneden, dedikodudan, yönlendirmelerden uzak durmalıyız. Teşkilatımızın çatısı altında buluşmalı ve dışarıdan gelen seslere kulak asmamalıyız.

Kendi kararlarımızı kendimiz vermeli, kendi faaliyet planlarımızı kendimiz uygulamalı, kendi sorunlarımızı kendi içimizde çözmeliyiz.

Aksi takdirde teşkilatlarımızın düzeni ve disiplini sarsılır, yönlendirme ve tahrik gayreti içinde olanların da ekmeğine yağ sürülmüş olunur.

Ülkemizin bekası, milletimizin geleceği her şeyden ve herkesten üstündür, bu değerleri korumak bizim boynumuzun borcudur.

Belaları def edecek kuvvete, yarınları doğru okuyabilecek ferasete, darboğazdan çıkabilecek beceri ve azime fazlasıyla sahibiz.

Yüce Allah’ın izni, ülküdaşlarımızın gayretleriyle her türlü zorluğa göğüs gerer, her türlü tezgâhı ve kumpası da bozarız.

Yeter ki imanımızdan, kararlılığımızdan hiçbir şey kaybetmeyelim.

Unutulmamalıdır ki, bizler büyük ideallerin taşıyıcısı olan büyük bir milletin evlatlarıyız.

Tarihe altın harflerle kaydedilen bir olaylar örgüsüne sahip bulunmaktayız.

Dünyaya nizam verecek güç, irade, akıl ve tecrübe bizde fazlasıyla mevcuttur.

Yarının güçlü ve büyük Türkiye’si asla uzak değildir.

Büyük Turan ülküsünün gerçekleşmesi imkansız bir hayal olarak görülmemelidir.

Ülkücüler şimdiden kendilerini hazırlamalı ve şevkle o günler için çalışmaya koyulmalıdır.

Hak Teâla yar ve yardımcınız olsun.

Sevgi, saygı, dua ile, hoşçakalınız.

İftar programı sona erdikten sonra Genel Başkanımız Şanlıurfa’dan ayrıldı.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter