Genel Başkanımız Şanlıurfa Ülkü Ocakları İftar Yemeğine Katıldı

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Şanlıurfa Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen iftar yemeğine katıldı.

Balıklıgöl’de düzenlenen programda Genel Başkanımız Olcay Kılavuz’un yanı sıra İl-İlçe Ocak Başkanları ve yöneticileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda Ülküdaşımız katıldı.

İftarın açılması ve duaların edilmesinin ardından konuşan Kılavuz “Mübarek Ramazan ayının manevi atmosferinde sizlerle birlikte olmaktan dolayı son derece mutluyum.Bu programın düzenlenmesinde emeği geçen kıymetli ocak başkanı ve yöneticileri başta olmak üzere her ülküdaşıma şükranlarımı sunuyorum. Şanlıurfa Ülkü Ocakları tarafından tertip edilen bu iftar programı, birbirimizle tanışmak ve kaynaşmak açısından son derece önemli bir yere sahiptir. 11 ayın sultanı olan Ramazan-ı Şerif’in, nefsimize galebe çalmamıza, günahlardan arınmamıza, milletçe birlik içinde olmamıza, nerede zulüm altında bir Müslüman kardeşimiz, soydaşımız varsa onun yanında olmamıza ve onların bu zulümden kurtulmasına vesile olmasını temenni ediyorum. Malumunuz olduğu üzere Türk ve İslam coğrafyasında hepimizin yüreğini yaralayan gelişmeler cereyan etmektedir. Bir tarafta Ortadoğu cehenneminde yaşam mücadelesi veren soydaşlarımız diğer yanda Doğu Türkistan’da zulüm altında, kendi toprağında esir muamelesi görerek hayata tutunmaya çalışan Doğu Türkistanlı soydaşlarımızın feryatları yüreğimizi parçalamaktadır. Zulmün asla payidar olamayacağını ve mazlumun ahının yerde kalmayacağını biliyoruz. Çünkü hiç kimsenin değilse bile Yüce Allah’ın adaleti mutlaka tecelli edecektir. Bu vesileyle yaşamını kaybeden Müslüman kardeşlerimize rahmet, ailelerine ve bütün İslam âlemine baş sağlığı diliyorum. Ülkücü Hareket her zaman mazlumun yanında olmuş, haksızlık karşısında sesini yükseltmiş ve zalimlerin karşısında dimdik durmuştur. Ancak İslam âleminin ve Türkiye’nin mevcut olaylar karşısında ki tavrı cılız tepkilerden öteye gidememiştir. Bu atalet bir an önce yerini dirilişe ve silkinişe bırakmalı, Müslümanlar küfre karşı tek yumruk olmalıdır. Zulme karşı duşumuzu sergilemek ve şehitlerimize dualarımızı göndermek için Ülkü Ocakları olarak, Cuma Namazı’ndan sonra soydaşlarımız için Türkiye genelinde gıyabi cenaze namazı kıldık. Soydaşlarımızın, Ramazan ayının manevi atmosferini biraz olsun yaşamalarını sağlamak, çocuklarımızın yüzünde dünya nimetlerine değişilmeyecek güzellikte ufak da olsa bir tebessüm oluşması adına yardımlar yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Vicdanı nasır tutmuş dünya yaşananlara sessiz kalsa da Ülkü Ocakları olarak mazlum soydaşlarımızın yanında olacağız.” Dedi.

Genel Başkanımızın konuşmasını tamamlamasının ardından Doğu Türkistan’da yaşanan hadiselere dikkat çekmek adına bir yürüyüş gerçekleştirildi. Yürüyüşün sonunda basın açıklamasının yapılmasının ardından düzenlenen etkinlik sona erdi.

 


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter