Genel Başkanımız Samsun’da

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz yurt ziyaretleri kapsamında Bafra ve Samsun Ülkü Ocakları’nı ziyaret etti.

Genel Başkanımız ilk olarak Bafra Ülkü Ocakları’nı ziyaret etti. Genel Başkanımızı Bafra Ülkü Ocakları Başkanı Hakan Eroğlu ile çok sayıda Ocaklı genç karşıladı. Daha sonra Ocak binasına geçen Genel Başkanımız üniversite ve ortaöğretim biriminden gençlerle sohbet etti. Ülkemizde yaşanan ihanet sürecine dikkati çeken Genel Başkanımız, bu kapsamda Ülkücü Harekete düşen görevlere ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Genel Başkanımız konuşmasında “İhanet sürecine ilişkin atılacak adımlar artık kapalı kapalı kadılar ardında değil, yüce Türk Milleti’nin gözü önünde atılıyor. Milletimizin arasına nifak tohumları ekmeye çalışanlar maalesef yine milletimizin oylarıyla iktidara gelen hükümet temsilcilerinden de cesaret buluyor. Topla tüfekle bölünemeyen vatanımız içeriden ve dışarıdan kapatılarak adeta soğuk savaş mantığıyla parçalanmaya çalışılıyor. Bu kapsamda demokratikleşme paketi, çözüm süreci gibi süslü ifadeler kullanılıyor. Bölünme hesaplarına sözde sanatçıları, akademisyenleri, gazetecileri dahil edilerek kamuoyu yanlış yönlendirilmek istenmektedir. Buna Ülkücü Hareketin müsaade etmesi mümkün değildir. Ülkücüler olarak topyekün bir seferberlik başlatmalı, milletimizi doğru bir şekilde bilgilendirmeliyiz. Bunu yaparken bizim üzerimizden prim yapmaya çalışanlara asla fırsat vermemeliyiz. Şu iyi bilinsin ki Ülkücüler var oldukça ihanet projesi hayata geçirilemeyecektir. Ülkücü Hareketin her bir neferi vatanını böldürmemek, milletinin birliği ve dirliğini korumak için hangi durumda olursa olsun mücadeleden asla geri durmayacaktır.” ifadelerini kullandı.

Bafra Ülkü Ocakları’nı ziyaretini tamamlayan Genel Başkanımız daha sonra MHP Bafra İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti. Burada İlçe Başkanı Hüseyin Acar ve partililerle bir süre sohbet eden Genel Başkanımız Ülkücülerinin yükünün her zamankinden daha ağır olduğunu vurgulayarak tabandan tavana, görevde olsun olmasın her Ülkücünün vatanı ve milleti için gövdesini taşın altına koyması gerektiğini vurguladı. Bafra’daki ziyaretlerini tamamlayana Genel Başkanımız daha sonra Samsun Ülkü Ocakları’nı ziyaret etmek üzere hareket etti.

Samsun Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Batuhan Örs ve beraberindekiler tarafından karşılanan Genel Başkanımız Ocak binasına geçerek genç Ülküdaşlarımızla bir süre sohbet etti. 2023 Lider Ülke Türkiye hedefine ulaştıracak aydınlık geleceğimizin mimarlarının Ülkücü Gençler olduğunu vurgulayan Genel Başkanımız konuşması şu şekilde oldu. ” Ülkemizin içinde bulunduğu durum hepinizin malumudur. Bunun içindir ki Ülkücü Gençliğe duyulan ihtiyaç her zaman olduğundan daha fazladır. Sizler geleceğimizin teminatısınız. Ülkü Ocakları bir eğitim ve kültür vakfıdır. Dolayısıyla temel amacımız ilim-irfan sahibi, vatansever gençler yetiştirmektir. Ülkü Ocakları dünyaya Türkçe bakan, ülkemiz başta olmak üzere gençliğin sorunlarına karşı çözüm önerileri ortaya koyan bireyleri bugüne kadar yetiştirtirmiştir, yetiştirmeye de devam edecektir. Her ortam hal ve hareketleriniz Ülkücü yakışır biçimde olsun. Bu sayede çevrenize örnek olun ve gençliğimizi yozlaştırmaya çalışanlara fırsat vermeyin. Sizleri doğru yolda saptırmaya çalışan, kavga ve kaos ortamı yaratmak için provoke etmek isteyenlere asla fırsat vermeyin. Sizin hedefiniz eğitim gördüğün alanda en iyi olmaktır. Ülkücü gençliğin hedefi birincilik kürsüleri olmalıdır. Çalışmalarınızı bu bağlamda yürüteceğinizden asla şüphe duymuyorum. “dedi.

Genel Başkanımız Samsun Ülkü Ocakları’ndan sonra ziyaretlerini tamamladı.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter