Genel Başkanımız Rize’de

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Rize Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen “Sevdamız Türkiye” isimli birlik ve dayanışma gecesine katıldı. Genel Başkanımız burada yaptığı konuşmada:

“Hırçın dalgalı Karadeniz’in,

Gönlü Kaçkar Dağları kadar yüce,

Kanı Fırtına deresi kadar hızlı akan yiğit bozkurtları,asenaları

Çok kıymetli hanımefendiler, beyefendiler,

Cenab-ı Allah’ın selamı hepinizin üzerine olsun, hoş geldiniz, şeref verdiniz.

Bugün burada siz değerli dava arkadaşlarımla bir arada olmaktan ötürü son derece mutluyum. Ülkü Ocakları, yurdumuzun dört bir yanında mukaddes davamızın bayrağını şerefle dalgalandırıyor. Müslüman- Türk gençliği Ülkü Ocakları çatısı altında toplanıyor. Hainlerin tüm karalamalarına rağmen ülkü kervanımız Allah’ın izniyle büyümeye devam ediyor. Ülkü Ocakları dün olduğu gibi bugünde ülkemizin aydınlık yarınlarını oluşturacak kadroları yetiştirmenin mücadelesini veriyor. Allah’ın rızasını kazanmak, Resulünün ahlakına sahip olmak gayesinde imanlı bir gençlik yetişiyor. Ülkesini ve milletini karşılıksız seven fedakâr ve sadık bir nesil Ülkü Ocakları çatısı altında toplanıyor. Birbirimizi severek, hep birlikte el ele vererek daha güzel günlere inşallah hep beraber ulaşacağız. O yüzden diyoruz ki,“Yaşasın Ülkü Ocakları”

Değerli Dava Arkadaşlarım,

Hepinizin malumudur ki, ülkemiz son derece vahim bir sürecin içerisindedir. Adına “çözüm projesi” denen, aslında üç buçuk zavallıya teslim olmaktan başka bir anlama gelmeyen kirli bir oyun sergilenmek isteniyor. Binlerce yıllık kardeşlik hukukumuz ayrıştırılmaya, uzun bir tarihin eseri olan devlet geleneğimiz sabote edilmeye, milli ve manevi değerlerimizin içi boşaltılmaya çalışılıyor. Bu yıkım projesini gerçekleştirmek isteyen hükümet, vatandaşlarımızı ikna etmek için 63 aklı karışık sözde akil adam görevlendirmiştir. Bu akil adam olarak kendilerini tanıtan zevat, ülkemizi gezmekte ve bölünme projesini süslü sözlerle vatandaşımıza yutturmaya çalışmaktadır. Yine medya organlarının büyük bir çoğunluğu sabah akşam Ülkücülere saldırmakta, asılsız ithamlarda ve iftiralarda bulunmaktadırlar.

Bu yıkım sürecinde kahramanlara hain, hainlere ise kahraman muamelesi yapmak siyasi iktidarın ve güdümlü medyanın başvurduğu sinsi bir yol olarak görünmektedir. Eli kanlı caniler, sanki barış elçileriymiş gibi takdim edilmektedir. Bölücü başının talepleri masumane isteklermiş gibi lanse edilmektedir. Geçtiğimiz günlerde ise; bölücü örgütün sözde yöneticisi sunduğu  altı maddelik ön şart ile,Türk Milletini pazarlık masasına oturtmaya, Türk devletini ise pazarlık malzemesi yapmaya çalışmaktadır. Milletimizi ve devletimizi tehdit etmek kara emperyalizmin taşeronluğunu yapan karayılan köpeğinin haddine değildir.

Böyle bir süreçte milli içecek polemiği ile gündemi değiştirmeye çalışan başbakan, bu gayretinde başarılı olamayacaktır. Ayrıca bilinmesini isteriz ki ayran elbette ki milli içeceğimizdir. Peki, başbakana soruyoruz bu millet hangi millettir. Bu millet adını anmaktan imtina ettiğin, milliyetçiliğini ayaklar altına almak istediğin, büyük Türk Milletidir!!

Kıymetli Misafirler;

Başbakan’a tavsiyemiz ayranla birlikte bu toprakların ağzına tat veren çayın da derdine düşmesidir. Çay üreticisinin halinden anlamayan, onu toptancının, komisyoncunun, bankaların insafına terk ederken, hiç mi vicdanın sızlamamıştır? Memleketinin mahsulü yok pahasına satılırken, çay üreticisi verilen fiyattan konulan kotadan memnun değilken ne yüzle buralara geleceklerdir?

Çok muhterem Dava Arkadaşlarım,

Tüm bu yaşanan ihanet sürecine yalnızca Türk milliyetçileri karşı çıkmakta ve tepki göstermektedir. Milyonlarca ülkücü, Liderinin etrafında kenetlenmiş ve bu ihanet sürecine karşı sesini yükseltmiştir. Koyun çoban polemiği ile hareketimize saldıran başbakan iyi bilsin ki; Elhamdülillah bizler kendileri gibi ABD taşeronu PKK işbirlikçisi değiliz. İsrail’in çobanlığında Ortadoğu çiftliğinde sürü köpeği olmak da yoktur bizim ahlakımızda, ABD projelerine eş başkan olma sevdasına düşmekte yoktur. Biz Ayasofya’da ezan susarken Sümela’da ayine müsaade etmeyiz. Bizlere öfkesi bu yüzden olanlarla hesap günü geldiğinde tek tek yüzleşmesini de biliriz.

Kıymetli Misafirler,

Karşısında bozkurtça bir duruş gösteren liderimizi bulan başbakan koalisyon dönemi üzerinden liderimize saldırmaktadır. Başbakan ve avenesi hareketimizin ve liderimizin mazisini didik didik etsin, bizlerin veremeyeceği tek bir hesap dahi yoktur. Ok yaydan çıkmıştır artık, milletimiz liderimize ses vermiştir. Bu sesten ürken korkaklar iyi bilsin ki, kurt ulumaya başlayınca çakallar sığınacak delik ararlar. Ülkücü hareket var oldukça bu güzel ülkede ihanet projelerinin hiçbir geçerliliği yoktur. Bu ülkede son kale Milliyetçi Harekettir ve bu kalenin temelleri çok sağlam bir şekilde inşa edilmiştir. Allah’ın izniyle Ülkücü hareket dimdik ayaktadır ve bu hareketi çökertmeye hiçbir faninin gücü yetmeyecektir. Bizler, kırk kişiyle Çin sarayını basan cesaretin adıyız. Sefere beyaz kefenini giyerek çıkan Sultan Alparslan’ın ahfadıyız. Çağ açıp çağ kapayan, kâfirlerin korkulu rüyası Fatih’in devamıyız. Dünyaya Türk’ün bağımsızlığını kabul ettiren Mustafa Kemal’in evlatlarıyız. “Ben madalya için değil, milletim için savaştım diyen Rizeli İpsiz Recep’i bağrından çıkaran milletiz. Bizim kitabımızda yorgunluğa, yılgınlığa, korkaklığa yer yoktur.Bize değil üç beş bin çapulcu üç beş cihan bir araya gelse diz çöktüremez. Biz kuzeyden güneye, batıdan doğuya tek yürek ve tek bileğiz. Biz, hep birlikte Büyük Türk Milletiyiz.

Aziz dava arkadaşlarım, değerli misafirler,

Ülkücüler birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmeli, ayrılığa ve dağılmaya meydan vermemelidir. Umudunu asla yitirmemeli, aşkla ve şevkle çalışmaya koyulmalıdır. Bütün vatandaşlarımızı kucaklamalı, onları aydınlatmalıyız. Milliyetçi-Ülkücü hareketi iktidara taşımalı ve güzel günlere hep birlikte erişmeliyiz.

Herkes şunu iyi bilsin ki; Türk milliyetçiliğinin kaynağı Ülkü Ocakları, siyasi alandaki karşılığı ise Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Ülkemizin içinden geçtiği bu süreçte hiç kimse ama hiç kimse partimizin ocağımızın aleyhinde bir faaliyete müsaade edeceğimizi sanmasın. Ortaya çıkıp ülkücülüğü ile prim yapmaya çalışanlar bilsin ki; gittiği yerin yenisi olamadıkları gibi bu hareketin eskisi de olamazlar. Allah davası yolunda yürüdüğümüz bu yol Karadeniz dağları gibi dimdik durabilmeyi gerektirir. Kimse aklından çıkarmasın ki ihanete verilecek cevabımız her vakit vardır ve ağır olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Yolunuz, bahtınız açık olsun. Allah’ın rahmeti, bereketi, ihsan ve afiyeti hepinizin üzerine olsun.

Ne Mutlu Türküm Diyene!” dedi.

 

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz, ilk olarak Akçaabat Ülkü Ocağı’nı ziyaret etti. Genel Başkan Yardımcıları, Ülkü Ocakları Ankara İl Başkanımız Mehmet Onur Kasım, Ülkü Ocakları Artvin İl Başkanımız Serdar Kılınç, Ülkü Ocakları Trabzon İl Başkanımız Vursay Atlaş ile birlikte Akçaaabat’a gelen Kılavuz, Ocak yöneticileri ve ülkücü gençlerle tek tek sohbet etti. Akçaabat Ülkü Ocağı teşkilatını çok beğendiğini bildiren Olcay Kılavuz, Hoca Ahmed Yesevi’nin dergahları olan Ülkü Ocaklarına Türkiye’nin her zamankinden daha çok ihtiyacı olduğuna dikkat çekti. Kılavuz, tek tek bütün gönüllere girilmesini, gerekirse kapı kapı dolaşarak ülkemizin içinde bulunduğu kötü durumun anlatılması çağrısında bulundu.

Sayın Genel Başkanımız Olcay Kılavuz daha sonra, Ankara Ülkü Ocakları Başkanımız Mehmet Onur Kasım ve Ülkü Ocakları Genel Merkezi yöneticilerinden oluşan bir heyetle Rize iline gece geç saatlerde giriş yaptı. Çamlıhemşin ilçesindeki Ayder Yaylası’nda konakladı. Sabahında Ardeşen ilçesine geçti. Burada yörenin önde gelen ailelerini ve esnafları ziyaret etti ve istişarelerde bulundu. Ardından Pazar ilçesine geçerek MHP Pazar İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti. Çayeli ilçesinde yemek molası veren Sayın Olcay Kılavuz, yöre halkı tarafından yine yalnız bırakılmadı. Her yaştan Ülküdaşımızla sohbet etti ve hatıra fotoğrafı çektirdi. MHP Rize İl Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Rize Ülkü Ocakları’nın düzenlediği “Sevdamız Türkiye” isimli programa katıldıktan sonra yurt gezisine devam etmek üzere buradan ayrıldı.

 


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler / Kültür-Sanat

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter