Genel Başkanımız Osmaniye’de

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz, Osmaniye’ye ziyarette bulundu. Mübarek Ramazan ayının manevi ikliminde gerçekleştirdiği ziyaretlerle ülkemizi karış karış gezen Genel Başkanımız, Osmaniye’de İl Ocak Başkanı ve yönetimiyle istişarelerde bulundu.

Genel Başkanımız ilk olarak Eski Ocak Başkanlarıyla bir araya geldi. Ocak başkanlarının görüşlerini dinleyen Genel Başkanımız:

“Ülkü Ocaklarının her ferdi birlik ve beraberlik içinde hareket etmelidir. Ülkemiz çok sıkıntılı bir süreçten geçmektedir. Türk milletinin Ülkü Ocakları’na her zamankinden daha çok ihtiyacı vardır. Makam ve mevki geçicidir asıl olan Ülkücü Harekete hizmet etmektir. Ülkü Ocakları hepinizin evidir, yuvasıdır, Ülkücü Ülkücünün öz kardeşidir. Geçmiş dönemde yaptığınız hizmetlerden dolayı hepinize teşekkür ederim, Allah hepinizden razı olsun” dedi.

Sahur vaktinin gelmesiyle MHP Osmaniye Milletvekili Hasan Hüseyin Türkoğlu, Osmaniye Ülkü Ocakları Başkanı ve İl Yönetimi, Eski Ocak Başkanları ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla Kent Meydanında sahur yapıldı. Genel Başkanımız burada yaptığı konuşmada:

“Bu mübarek günde bizi burada buluşturan Cenab-ı Allah’a sonsuz hamd-ü senalar olsun. Mübarek Ramazan ayında iftar ve sahur programlarıyla birlik ve beraberliğimizi perçinliyoruz. Dedikodu ve ayrılık tohumlarıyla, aramıza fitne sokmak isteyenlere en güzel cevap bizim kucaklaşmamız olacaktır.

Çeşitli yollarla bize karşı savaş açanların, bizden görünüp başka çevrelerin paralı askerliğini yapanların, kişisel hırs ve çıkarları uğruna bütün değerlerini çöpe atanların sonu hüsran olacaktır.

Siyasal iktidarın, Türk milletini içine çektiği girdap hepinizin malumudur. Yanı başımızda meydana gelen alçakça hadiselere sesiz kalan, eli kanlı terör örgütünün ve onun elebaşının Türk devleti ve milletini bitirme üzerine yaptığı planları masum ve makul talepler olarak gören bir iktidarın neyi ne kadar yaptığını görmemek ya da görmek istememek affedilir cinsten değildir. Allah’ın izniyle biz dosdoğru bildiğimiz yolda yürümeye devam edeceğiz. Ülkü Ocakları dün olduğu gibi bugün de milli ülkülerin sancaktarıdır ve böyle olmaya devam edecektir. ” dedi.

Genel Başkanımız sahur programının ardından, mübarek Ramazan ayında gezilerine devam etmek üzere Osmaniye’den ayrıldı.

 

 


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter