Genel Başkanımız Osmaniye’de İktidara Yürüyüş Gecesine Katıldı

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Osmaniye Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen İktidara Yürüyüş gecesine katıldı.

Düzenlenen programa Genel Başkanımızın yanı sıra, Osmaniye Ülkü Ocakları Başkanı Fatih Eroğlu ve yönetimi, İlçe Ocak Başkanı, MHP yöneticileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda Ülküdaşımız katıldı.

Programda bir konuşma yapan Kılavuz:

“Son dönemde ülkemizde yaşanan gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Hükümet tarafından başlatılan ve açılım adı verilen yıkım projesine her geçen gün yeni halkalar eklenmekte, tarihimize kara bir leke olarak geçecek adımlar atılmaktadır. Gelinen noktada İmralı canisi bir barış elçisi veya siyasi parti lideriymiş gibi muhatap alınmakta, şehitlerimizin aziz hatıralarına alenen ihanet edilmektedir. Dağdaki insanlıktan nasibini almamış şahsiyetsizler yıkım projesi kapsamında atılan adımlardan güç almakta buna hükümetin tavizkar tutumunun da eklenmesiyle şehir merkezlerinde devlet otoritesini hiçe sayan eylemler yapmaktadır. Bunlara sessiz kalan hükümet aynı tavrı milli birliğimizi ve bütünlüğümüzü korumak için uğraşan, dilimize ve bayrağımıza sahip çıkan vatanseverlere karşı göstermemektedir. Bugün Türküm demenin adı faşistlik, şanlı Türk bayrağını gururla açmanın ve taşımanın adı provokatörlük olarak nitelendirilmektedir. Anayasamız, devlet kurumlarımız başta olmak üzere Türk adı silinmeye çalışılmakta, hatta bu da yetmezmiş gibi Türk yoktur diyecek kadar ileriye gidilerek haddini hududunu bilmez açıklamalar yapılmaktadır. Milli ve manevi değerlerimiz bu derece tahribata uğratılırken hükümet suskun kalmakta hatta pek çok yerde destek vermektedir. Yandaş medya ve kiralık kalemlerin de desteğiyle milletimizin gözü yonarak pembe bir tablo çizilmeye çalışılmaktadır. Ancak herkes artık gerçeği bilmektedir. Milletimiz yaşanan tüm bu gelişmeleri kaygıyla izlemektedir. Bu noktada kurtuluş yolunda tek ümit Ülkücü Harekettir. O nedenle taşıdığımız ağır sorumluluğun bilincinde olmalıyız. Ben memleket bu haldeyken hiç bir Ülküdaşımızın başını yastığa koyduğu zaman rahat uyuduğunu düşünmüyorum. Hepinizin yaşanan gelişmeleri kaygıyla takip ettiğinizi, vatanımızın ve milletimizin derdiyle dertlendiğinizi biliyorum. Bu noktada bıkmadan ve yorulmadan gecemize gündüzümüze katmalı, milli ruhu yeniden dirilterek var gücümüzle çalışmalıyız. Durmak ve dinlenmek gibi bir lüksümüz yoktur. Türkiye’nin Ülkücü bir iktidara ihtiyacı vardır. Liderimiz Devlet Bahçeli Bey’in de defeatle ifade ettiği üzere önümüzdeki 7 Haziran’da yapılacak seçimler büyük bir önem taşımaktadır. Ülkemiz üzerinde oynanan oyunlar, iktidarın fani makamlarını korumak adına yaptıkları kapı kapı anlatılmalıdır. Vatanına ihanet etmemiş olmak kaydıyla her ferdimize ulaşılmalı ve bu kutlu çatı altında buluşmaya davet edilmelidir.” dedi.
Ülkücü Gençliğin üzerine oynanan oyunlara yönelik uyarılarda da bulunan Kılavuz “Özellikle seçim döneminde demokratik mücadeleye gölge düşürmeye, çatışma yaratmaya yönelik provokatif saldırılar olma ihtimali bulunmaktadır. Ülkücü gençler, hiçbir koşul ve şart altında; oluşturulmaya çalışılan kargaşanın bir parçası olmayacak; dik duruşu ve vakarıyla aziz Türk milletinin sağlıklı yapısının nişanesi olarak var olmaya devam edecektir. Ülkücü gençler, kavganın içerisinde bulunmayacak; bölücülere karşı gereken cevabı eğitim hayatlarında en başarılı örnekler olarak verecektir. Bu hastalıktan kurtulmanın yegâne reçetesi; mezuniyetlerle Lider Ülke Türkiye’yi inşa edecek olan Ülkücü Türk gençliği olacaktır.” İfadelerini kullandı.

Genel Başkanımızın konuşmasını tamamlamasının ardından kendisine kılıç ve Karatepe kilimi hediye edildi.

Daha sonra Ahmet Şafak ve Atilla Yılmaz sahne alarak Ülküdaşlarımıza coşku dolu anlar yaşattı.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter