Genel Başkanımız Osmaniye’de

Hatay programı sonrasında Osmaniye iline geçen Genel Başkanımız, Osmaniye’de bulunan Suriyeli Türkmen kardeşlerimizi ziyaret etti.

Osmaniye girişinde Osmaniye Ülkü Ocakları Başkanı Fatih Eroğlu ve çok sayıda Ülküdaşımız tarafından karşılanan Genel Başkanımız daha sonra İl Ocak binasına geçti. İl Ocak binasında, geçmişte Ülkü Ocakları’nda görev alan ve ocak başkanlığı yapmış Ülküdaşlarımızla istişare yemeği yendi. Yemekte konuşan Genel Başkanımız :  “ Türk Milleti’nin yegane umut kaynağı devletimizin sigortası Ülkü Ocakları ve Ülkücülerdir. Milli ve manevi duyguları güçlü, Türk Devleti’ni yıpratma ve sonrasında yıkma konusunda birleşmiş şer koalisyonuna karşı mücadele etmek isteyen herkesi bu çatı altında toplanmaya davet ediyoruz. Burada dün görev yapmış ağabeylerimizle ve mevcut görevde olan kardeşlerimiz bir arada bulunuyor. Bundan son derece mutluyum. Ortaya çıkan bu tablo ilelebet devam etmelidir. Çünkü az öncede belirttiğim gibi Türkiye’nin tek yumruk olmuş bir şekilde çalışan Ülkü Ocakları’na ihtiyacı her zamankinden daha fazladır. Dün Ocak Başkanı veya yöneticisi olarak görev yapmış tüm ağabeylerimizin Ocaklarımıza gelmesini çevresindekileri gençleri de bu noktada teşvik etmelerini istiyorum Tecrübelerini kendilerinden sonraki nesillere aktararak inana özgü olan hatanın en aza indirilebileceğini düşünüyorum. Ocaklar hepimizin. Bugün görevde biz varız yarın bir başkası olacaktır. Önemli olan Ülküdaşlık hukukunun, kardeşlik hukukunun işletilmesidir.” İfadelerini kullandı.

Eski Ocak başkanları ile istişarelerini tamamlayan Genel Başkanımız ortaöğretim ve üniversite mensubu ülküdaşlarımızla tek tek selamlaşıp tanışarak sohbet etti. Sohbeti sırasında : “ Ülkücü Türk Gençliği Olarak davamızın ileriye gitmesi için mücadelenizi öncelikle akademik başarılarınızla vereceksiniz. Bugün bilginin üzerinde hiçbir güç yoktur. Unutmayın ki her şey “Ikra’ yani “oku” emri ile başladı. Sizlerde Allah yolunda okuyacaksınız ve mücadelenizi bunun üzerine inşa edeceksiniz. Yürüdüğünüz bu yolun hak ve hakikat yolu olduğuna inancınızı sarsmak isteyecekler, koskoca bir davayı şahıslara indirgeyerek küçümsemek isteyecekler. Yılmayacaksınız. Sendeleseniz de, tökezleseniz de el ele kol kola bu davayı en yukarıya taşıyacaksınız. Ancak merhum Galip Erdem’in dediği gibi davayı en yukarı taşıma iddiasıyla yola çıkıp nefisleri zirveye getirdiğinizde davayı dağın eteklerinde unutmayacaksınız. Herkese emeklerinden dolayı şükran duyacak, Allah’ın rızasını dileyeceksiniz. Ayrılık tohumları ekmek isteyenlere itibar etmeyeceksiniz. Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey’in aydınlık yarınlar için ortaya koyduğu 2023 Lider Ülke Türkiye hedefini gerçekleştirecek olan nesil sizlersiniz. Türk milletinin geleceğine yön verecek olan ülkücü gençlik olarak bu şuuru bir an olsun kaybetmeyeceksiniz. Türk milletinin en karanlık günlerinde umut ışığı olan Türk gençliği bugün de milletimizi içinde bulunduğu durumdan çıkaracak azim ve kararlılığı gösterecektir. Milletimizi aydınlık yarınlara taşıyacak olan ülkücü gençlik olarak, yorulmadan, hiçbir engel tanımadan, arkanıza bakmadan çalışmak mecburiyetindesiniz.” Dedi.

İl Ocak ziyaretlerini tamamlayan genel başkanımız Suriye’de yaşanan iç savaştan dolayı ülkemize sığınan Türkmen kardeşlerimizi Osmaniye’deki ikametlerinde ziyaret etti. Türkmenlere çeşitli hediyeler götüren genel başkanımız ziyareti esnasında bir demeç vererek : “ Türk’ün yaşadığı, adım attığı her yeri ilgi alanı olarak gören Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, Suriye’de yaşanan gelişmeleri ve Suriyeli Türkmen kardeşlerimizin durumlarını yakından takip etmektedir. Başta Suriyeli Türkmen Kardeşlerimize olmak üzere Kerkük Türkmenlerinde, Doğu Türkistanlı soydaşlarımıza, Esir Türklere ve diğer ülkelerde yaşayan Müslüman kardeşlerimize yapılan zulümler ciğerimizi dağlamakta, bizleri derinden yaralamaktadır. Bu olaylarda tepkimiz zalimlere, zalimlere alkış tutanlara olduğu kadar sessizliğini koruyarak mazlumların yanında yer almayanlara da karşıdır. Ülkü Ocakları olarak Suriyeli Türkmen kardeşlerimizin için kendisinden yardım umulduğu halde destek açıklaması yapmaktan dahi aciz resmi kurum ve kuruluşlara karşı tepkimizi dile getireceğiz. Bu gün burada öz ve öz gardaşlarımızla bir aradayız.

Resululah efendimizin “Sevinç ve mutluluklar paylaşıldığı gibi sıkıntı, keder, hüzün ve iptilâlar da paylaşılmalı; taraflar, her zaman birbirlerine destek vermeli, birbirlerini yıkayan iki el gibi olmalı ve yine birbirlerine en yakın teselli kaynağını kendileri teşkil etmelidirler. Hakiki kardeşler, birbirini yıkayan iki el gibidir.”

Hadis-i şerifinde de belirttiği gibi hakiki kardeşlerimizle dertleştik kaderlerine, mutluklarına ortak olduk. Türkiye Cumhuriyeti Devleti onların anavatanı, kendi evleridir. Hiç kimse endişe etmemelidir ki Türk töresinde de var olduğu üzere Ülkü Ocakları bütün gücü ve samimiyetiyle Türkmen kardeşlerimizin yanında yer almaya devam edecektir. Temennimiz Suriye’de yaşanan iç savaşın bir an önce sona ermesi ve Türkmen kardeşlerimizin huzur ve güven ortamına tez zamanda kavuşması yönündedir. “ dedi. Suriye Türkmen Kitlesi Osmaniye Sorumlusu gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı Genel Başkanımıza teşekkür ederek Türkmen Sancağı armağan etti.

Türkmen kardeşlerimize ziyaretlerini tamamlayan Genel Başkanımız gezisine Osmaniye’deki İlçe Ocaklarla devam etti. Toprakkale, Kadirli, Bahçe İlçe Ocakları’nı ziyaret etti. Bu ziyaretleri esnasında İl Ocak Yöneticileri, İlçe Ocak Başkanları ve yönetimleri de hazır bulundu. Ocakların eğitim, kültür alanındaki çalışmalarını değerlendirerek ortaöğretim birimleri hakkında bilgi aldı. Çalışmalarından dolayı ocak yöneticilerini tebrik eden Genel Başkanımız gençliğin yetiştirilmesinin Türk Milleti adına ne kadar önemli olduğuna değindi ve çalışmaların daha da hızlanması için telkinde bulundu.

Genel Başkanımız Osmaniye Ziyaretlerinin 2. Gününde toprağa düşen ilk yiğit Ülkücü Şehidimiz Ruhi Kılıçkıran’ın kabrini ziyaret ederek dua etti. Sonrasında şehidimiz Ruhi Kılıçkıran’ın ailesinin evine ziyarette bulundu. Aileyle karşılıklı dertleşen Genel Başkanımızın ziyareti esnasında duygu dolu anlar yaşandı. Şehidimizin ağabeyi Hüseyin Kılıçkıran “ Küçük yaşta babamızı kaybetmiştik. Ondan dolayı Ruhi’ye hem ağabeylik hem babalık yapıyordum. Onun içinde hep vatanımız milletimiz için okuyarak hizmet etme aşkı vardı. Bende bu okuma aşkına elimden geldiğince destek olmak zorundaydım . O dönemde maddi durumuz çok iyi değildi. Ruhi’nin eğitim masraflarını Osmaniye merkezde simitçilik yaparak karşılamaya çalışıyordum” Dedi.

Genel Başkanımız davamızın bu günlere gelmesi için gözlerini bile kırpmadan canlarını ortaya koyan cesaret timsali Ülkücü şehitlerimizin emanetlerine sahip çıkmanın Ülkücü Hareketin en temel vazifesi olduğunu belirterek şehidimizin evinden ayrıldı.

Genel Başkanımız daha sonra Pozantı’yı ziyaret etti. Pozantı Ülkü Ocakları Başkanı ve çok sayıda Ülküdaşımız tarafından karşılanan Genel Başkanımız beraberindekilerle birlikte Ocak binasına geçti. Pozantı Ülkü Ocakları’nın yapmış olduğu faaliyetlere ilişkin bilgi alan Genel Başkanımız burada çeşitli değerlendirmelerde bulundu. Ülkücü gençliğinin önceliğinin eğitim olması gerektiğini vurgulayan Genel Başkanımız güçlü bir Türkiye’nin inşasında kendini yetiştirmiş, donanımlı bireylerin anahtar rol oynayacağını belirtti.

Pozantı’daki temaslarını tamamlayan Genel Başkanımız ziyaretlerini tamamladı.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter