Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Yurt Gezilerine Aralıksız Devam Ediyor

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Yurt kapsamında Kayseri, Yozgat, Çorum, Tokat illerine ziyaretlerde bulundu

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz 21 Şubat Perşembe günü Kayseri Ülkü Ocaklarını ziyaret etti. Burada ocak yönetimi ve ocaklı gençlerle sohbet etti. Ardından teşkilata yaptığı konuşmada “Türkiye çok sıkıntılı bir dönemden geçiyor. Bu sıkıntılı dönemde tüm ülküdaşlarımıza büyük görevler düşüyor. Barış süreci adı altında başlatılan görüşmelerle Türk milletinin hafızası yok sayılıyor. Sizler çok uyanık olacaksınız, provakatif kişilere prim vermeyeceksiniz, okullarınızda en iyi dereceleri alarak 2023 lider ülke Türkiye projesinin mimarları olacaksınız” dedi. Ardından MHP Kayseri İl başkanı Mete Eke’yi makamında ziyaret eden Genel Başkanımız çeşitli temaslarda bulunduktan sonra Kayseri’den ayrılarak Yozgat’a geçti.

Yozgat Ülkü Ocaklarını ziyaret eden Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Olcay Kılavuz, Yozgat Ülkü Ocakları başkanı Adnan Menderes Gülbaş ve ocaklı gençler tarafından karşılandı. Üniversite ve ortaöğretim teşkilatları ile sohbet ederek düşüncelerini dinleyen Genel Başkanımız gençlere “Liderimiz Devlet Bahçeli bey’in işaret ettiği lider ülke Türkiye’nin mimarları sizler olacaksınız. Bu sorumluluğun farkında olarak eğitiminize önem vermek zorundasınız. Bugün ortaöğretimden, üniversitelere kadar milli hasletlere sahip olan gençlerimizin üzerinde kurgulanan tezgâhlara karşı verilecek en güzel cevap budur. Bu bizim vazgeçilmez düsturumuz olacaktır.” dedi. Ocak yönetimi ile istişarede bulunduktan sonra MHP Yozgat İl başkanı Cevdet Kaya,  parti yöneticileri ve çeşitli sivil toplum örgütleri ile temaslarda bulundu. Ardından Çorum’a geçmek üzere Yozgat’tan ayrıldı.

Çorum’da, Çorum Ülkü Ocakları başkanı Mesut Çelik ve yönetimince karşılanan Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Çorum’da yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Çorum Ülkü Ocakları mensupları ile bir toplantı gerçekleştiren Genel Başkanımız Olcay Kılavuz:  “Ülkemizin içinde bulunduğu durumu göz önüne aldığımızda ocak mensuplarımıza büyük sorumluluk düştüğünü” belirtti. Yapılan bütün çalışmalarda bilginin temel alınması gerektiğini vurguladı.Genç bireylerin yetişmesi anlamında özellikle ortaöğretim teşkilatlarının önemli olduğunu belirterek ülkücü kardeşlerimizin” asli vazifelerinin eğitimlerini başarılı şekilde tamamlamak, 2023 lider ülke Türkiye misyonuna uygun şekilde yetişmek ve her ülkücünün kendi eğitim sahasında başarılı olmasıdır” dedi. Provokatif eylemlere karşı uyanık olunması gerektiğinin de altını çizerek hiçbir ülkücünün dış odaklı bu oyunlara kanmaması gerektiğini söyledi. Daha sonra MHP Çorum İl başkanı Ercan Daşdan’ı makamında ziyaret eden Genel Başkanımız ziyaretlerini devam ettirmek üzere ayrılarak Tokat iline geçti.

Tokat’a gelerek ocak yönetimi ile istişarelerde bulunan Genel Başkanımız Olcay Kılavuz:  Tokat Ülkü Ocakları bünyesinde ücretsiz olarak verilen SBS kursunu ziyaret etti. Öğrencilerle sohbet eden Genel Başkanımız üniversite ve ortaöğretim teşkilatlarıyla bir araya geldi. Gençlerin eğitim durumları hakkında bilgi alan Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Olcay Kılavuz eğitim konusunda; “gelecek nesilleri siz gençlerin şekillendireceği ve bu konuda da ülkücü harekete mensup eğitim gören genç ülküdaşlarımızı da elinden gelen gayretin daha fazlasını gösterdiği konusunda şüphemiz olmadığı gibi böyle güzel fakülteler ve bölümlerde okuduğunuz için sizlerle gurur duyuyorum.”Dedi.  Ardından  Tokat Ocak binasından ayrılan Genel Başkanımız  Olcay Kılavuz önce Turhal Ülkü Ocaklarını ziyaret ederek ocak gençleriyle sohbet etti. Ardından Zile Ülkü Ocaklarına geçerek ülkücü şehitlerimiz Ertuğrul Dursun Önkuzu  ve Mustafa Taştangil’i kabri başında dualar etti.

Ardında Tokat ilinden ayrıldı.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter