Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Trakya’da

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz yurt çapında başlattığı ziyaretlere Tekirdağ Kırklareli ve Edirne İle devam etti.

Trakya ziyaretleri doğrultusunda sayın Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz’un ilk durağı Tekirdağ oldu. Tekirdağ Ülkü Ocakları Başkanı Ferhat Ersayın ve ocaklı gençler tarafından karşılanın Kılavuz burada güncel konular bağlamında istişarelerde bulunup görüşlerini dile getirdi. Türkiye’nin yaşadığı kara günlere dikkat çeken Kılavuz: “Ülkemiz yine kiritik bir eşiktedir Atatürk’ün gençliğe hitabesinde işaret ettiği üzere maalesef yöneticilerimizin gaflet ve dalalet içinde olmakla birlikte hıyanete varan icraatlarda bulundukları görülmektedir hıyanet içindeki bu zihniyetin amacına ulaşmaları noktasındaki tek engel ülkücü harekettir. Kimsenin ağzı sulanmasın milliyetçi-ülkücü hareket çelik gibi ayaktadır. “ dedi. Ocak binasındaki sohbetten sonra MHP Tekirdağ İl Başkanlığı’nı ziyaret eden Kılavuz Kırklareli’ne gitmek üzere kentten ayrıldı.

Tekirdağ’dan sonra Kırklareli’ne geçen Genel Başkanımız Olcay Kılavuz’u burada, Kırklareli Ülkü Ocakları Başkanımız Osman Furkan Nalbantoğlu ve beraberindeki Ülkücü gençler karşıladı. Ocak binasında yapılan hasbihalde Genel Başkanımız Olcay Kılavuz gençlerin ilgisinden çok memnun olduğunu dile getirerek “ Türkiye’yi karış karış geziyoruz, ayak basmadık yer bırakmayacağız. Buradaki gençlerin gözünde de Ülkücü harekete hizmet etme aşkını görüyorum. Gençlerimizin bu uğurda hiç bir fedakârlıktan kaçınmayacaklarına inanıyorum. Türk Milliyetçiliğini yıpratmaya çalışanlara karşı birlikte omuz omuza mücadele verecek, sevdalısı olduğumuz vatanımızı ve şanlı bayrağımızı gücümüzün yettiğince en ileriye taşıyacağız” dedi. Ocak ziyaretinden sonra MHP Kırklareli il başkanı ile de görüşen Genel Başkanımız Olcay Kılavuz son durağı olan Edirne’ye geçti.

Genel Başkanımızı Edirne’de, Edirne Ülkü Ocakları İl Başkanı Tahsin Aktaş ile üniversite ve ortaöğretim teşkilatlarından Ülkücü gençler karşıladı. Ocakda Gençlerle sohbet eden Kılavuz Edirne Şehir Merkezin Saraçlar Caddesinde İmralı Süreci ile ilgili görüşlerini dile getiren bir basın açıklaması yaptı. Açılımın bir ihanet hareketi olduğunu bu da yetmezmiş gibi mevcut iktidarın terör örgütü karsısında teslimiyetçi bir anlayış benimsediğini belirten Kılavuz: “PKK terör örgütü meşrulaştırılmış teröristler masumlaştırılmış ve adeta barış elçileriymiş gibi muamele görmeye başlamıştır. Kalemini satmış aydınlar iktidar yalakası ünlüler ve terörün siyasal temsilcileri görevlerini eksiksiz yerine getirerek oynanan ihanet oyununa çanak tutmuşlardır. Ancak Türk Milleti tarih boyunca aynı ölçüde, hatta daha büyük sıkıntıları aşarak bugüne ulaşmış bir millet olarak bu sözde sorunun da üstesinden gelme gücüne sahiptir. Karşımızda kim olursa olsun, Türk milletinin bekasına ve Türkiye’mizin birliğine kast edecek olan her kişi ve oluşum, karşısında Ülkücü Hareketi bulacak ve amacına ulaşamayacaktır.Zafer Allah’ inananlarındır” Dedi.

Daha sonra MHP Edirne İl Başkanlığı’na gecen Sayın Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Edirne’nin simgelerinden olan 3 Şerefeli Camii de ziyaret etme fırsatı buldu. Akşam ise Edirne Ülkü Ocaklarının düzenlediği Ali Kınık ve Ozan Emre Çam’ın sahne aldığı halk oyunları gösterilerinin sergilendiği Şahlanış Gecesi’ne katıldı. Bu programın ardından Edirne’deki temaslarını tamamlayan genel başkanımız kentten ayrıldı.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter