Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz Ordu,Trabzon ve Rize’de

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Sayın Olcay Kılavuz yurt gezilerini Trabzon, Ordu ve Rize ziyaretleri ile sürdürdü.

Sayın Genel Başkanımız Olcay Kılavuz ilk olarak Ordu’yu ziyaret etti.Ordu Ülkü Ocakları Başkanı Dursun Kalpaklıoğlu ile üniversite ve ortaöğretim biriminden gençler tarafından karşılanan Kılavuz sonrasında ocak binasına geçerek gençlerle bir süre sohbet etti. Ülkücü gençliği geleceği hakkında görüşlerini dile getiren “Ülkücü gençlik herşeyden Türk gençliğinin son umudu ve gençlik aşısıdır.Ülkücü gençlik Türk milletinin umudu olma noktasında son kaledir.Ancak Ülkücüler tahsil yaptıkları alanda eğitimlerini tamamlamalıdır.Bu sayede meşru zeminlerde ve bu yönde devlet kademelerinde önemli kademelrde görev alarak vatanına,milletine hayırlı hizmetlerde bulunmalıdır.”dedi. Daha sonra MHP Ordu İl Başkanlığı’nı da ziyaret eden Olcay Kılavuz daha sonra Trabzon’a gitmek üzere kentten ayrıldı.

Sayın Genel Başkanımız Olcay Kılavuz’u  Trabzon’a ulaştığında Trabzon Ülkü Ocakları Başkanı Vursay Altaş veberaberindeki Ocaklı gençler tarafından karşılandı. Sayın Genel Başkanımız öncelikle Trabzon Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen Ali Kınık ve yöresel sanatçıların sahne aldığı konsere katıldı. Daha sonra Ocak binasına geçen Kılavuz burada gündemdeki gelişmelere dair değerlendirmelerde bulundu . Kılavuz “Türkiye en kritik dönemlerinden birini daha yaşıyor. Ülkemiz içerde ihanet aktörleri dışarıda emperyalist güçler tarafından kıskaca alınmak isteniyor. Ülkemizi bu ateş çemberinden kurtaracak, milli birliğimizin ve bütünlüğümüzün korunması noktasında gerekli dirayeti gösterecek olan ülkücü kadrolardır. Bu nedenle omuzlarımızdaki yük her zaman olduğundan daha ağır ve meşakkatlidir. Durumun ciddiyetinin bilincinde olarak adımlarımızı daha dikkatli atmalı, devletimizin bekasının korunması kapsamında çalışmalarımızı yürütmeliyiz. ” ifadelerini kullandı.Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin Trabzon’u ziyareti doğrultusunda çeşitli temaslarda bulunan Olcay Kılavuz daha sonra Rize’ye gitmek üzere Trabzon’dan ayrıldı.

Sayın Genel Başkanımız Olcay Kılavuz’u Rize’de Rize Ülkü Ocakları Başkanı Recep Bakırcı ve Ocaklı gençler tarafından karşılandı.İlk olarak Ocak binasını ziyaret eden Olcay Kılavuz sıcak bir atmosferde Ocaklı gençlerle görüş alışverişinde bulunup düşüncelerini dinledi. Ülkü Ocakları üzerine oynanan  oyunlara ve karalama kampanyalarına dikkat çeken Olcay Kılavuz “Ülkü Ocakları hiçbir zaman kavganın ve kaosun tarafı olmayacak, ülkemizi bölmeye niyetli şer odaklarının oyunlarına gelmeyecektir. Ülkemizin yaşadığı bu süreçte kardeş kavgasına mahal verecek her türlü davranış ve faaliyetten kaçınmalıyız. Bilinmelidir ki Türk milletinin ayrıştırma ve bölme hayalleri kuranlara karşı en sert cevabı verecek olanlar, birleştirme ve bütünleşme duygularını aşılayıp bu harcı karacak olanlarda yine Ülkücülerdir.”ifadelerini kullandı.Sayın Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Ocak binasından ayrıldıktan Ülkücü şehitlerden İlyas Ersayın’ın  kabr-i şeriflerini ziyaret ettikten sonra ailesiyle de görüşmelerde bulundu.Rize’de ülkücü hareketin önde gelen isimlerinden Osman Çevik’i de yattığı hastanede ziyaret edip,doktorlardan durumu hakkında bilgi aldı.

Rize kent merkezinde de  bir tura çıkan Olcay Kılavuz esnaf ziyaretlerinde bulunarak halkla bir süre sohbet ettikten sonra kentten ayrıldı.

 

 


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter