Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz Kocaeli,Yalova ve Bursa’da

   Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanımız Olcay Kılavuz yurt çapında başlattığı ziyaretlere Kocaeli,Yalova ve Bursa’yla devam etti.

Sayın Genel Başkanımız ilk olarak Kocaeli’de ziyaretlerde bulundu.Kocaeli Ülkü Ocakları Başkanı İbrahim Özcan ve beraberindeki il yöneticileri tarafından karşılanan Kılavuz ocak binasında gençlerin düşüncelerini dinledi.Gündemle ilgili fikirlerini paylaşan Olcay Kılavuz “Vatanımız bölünmenin eşiğine gelmiştir. Ülkemizi yönettiğini iddia edenler Türklüğü cezalandırmaya çalışmaktadırlar.Ülkü Ocakları’nın göz bebekleri üniversite ve ortaöğretim teşkilatlarıdır. Bu çağlarda Ocaklarda bulunan gençler milletimizin geleceği, Türklüğün sigortasıdır. Ancak bu çağlardaki kardeşlerimizin öncelikli görevi eğitim hayatlarında başarılı olmaktır.

Üniversitelerde gençliğimize karşı oyunlar tertipleyen,onları kargaşanın içine çekmeye çalışan dış mihraklar tarafından desteklenen gruplar vardır.Pek çok okulda arkadaşlarımızın öğrenim hayatları engellenmeye çalışılmaktadır. Ancak sizler öğrenimlerinizi bir an önce tamamlayarak memleketimiz için önemli görevlere talip olmalısınız. Milletimiz ancak bu şekilde feraha ulaşacaktır.” dedi. Sayın Genel Başkanımız hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra Yalova’ya gitmek üzere kentten ayrıldı.

Sayın Genel Başkanımız Olcay Kılavuz’u Yalova Ülkü Ocakları Başkanı Celil Coşkun ve beraberindeki ülkücü gençler tarafından karşılandı. Üniversite ve ortaöğretimle sohbet eden Olcay Kılavuz Ocaklı gençlere tavsiyelerde bulundu. “Ülkü Ocaklarında bulunan herkes bu davayı; şu kişi şu görüşten, bu kişi başka görüşten ayrımı yapmadan her kesime ulaştırmalı ve onlara ülkemizin ne kadar kritik bir dönemde olduğunu anlatarak bilinçlendirmelidir. Gençler olarak sizler milli ve manevi duygularla toplumun en küçük birimi olan ailelerinizde de ülkücü kimliğinizi yansıtmalı anne- babalarınıza asla saygısızlık yapmamalısınız. Burada sizlerle olmaktan gurur ve mutluluk duyuyorum inşallah hepiniz Başbuğ Alparslan Türkeş’in çizdiği o mübarek yolda yürür o mübarek davaya hizmetlerinize devam edersiniz.Gençlik olarak her zaman önceliğiniz eğitim hayatınız olmalı ve bunun yanında ülkücü kimliğinizle bulunduğunuz her ortamda örnek olmalısınız.”dedi. Yalova Ülkü Ocakları’ndan sonra Milliyetçi Hareket Partisi Yalova İl Binasına ziyarette bulunan Olcay Kılavuz daha sonra kentten ayrıldı.

Ziyaretler kapsamında son durak ise Bursa oldu.Bursa Ülkü Ocakları Başkanı Mustafa Biçki ile il ocak yönetimi ve ülkücü gençler tarafından karşılandı.Kılavuz burada gençlerle istişarelerde bulunup Ülkü Ocaklarının amaç ve görevleri ile tarihi süreç içerisindeki misyon ve vizyonundan, güncel ülke problemlerine dair görüşlerini dile getirdi.Kılavuz “ Türk aile yapısını milli ve dini değerleri yeniden ihya ve inşa edecek gerekli bütün zemin ve içerik Ülkü Ocaklarında mevcuttur. Ülkemizdeki gayrimilli kuşatmaya karşı Ülkü Ocakları meşru olan her alanda mücadele etme gücüne sahiptir.Ülkü Ocakları bu değerlerin savunucusu Türk Gençliğinin gençlik aşısı ve Türkiye’nin sigortasıdır.

Türkiye’nin Ülkücülere her zaman olduğundan daha fazla olduğunu belirten Olcay Kılavuz “Gençlerimiz bilimden,sanata;spordan,kültüre;siyasetten,ticarete her türlü alanda kendini geliştirmeli,bu noktada Ocaklarımızda bu faaliyetlere destek olmalıdır.”ifadelerini kullandı.Sayın Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Ocak binasından ayrıldıktan MHP Bursa İl Başkanlığı’nı da ziyaret etti.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Sayın Olcay Kılavuz , Bursa Ülkü Ocakları Başkanı Mustafa BİÇKİ ve MHP Bursa İl Başkanı Hasan Toktaş ile beraberindeki heyetle birlite ülkücü şehitlerden Yusuf İmamoğlu,İrfan Çetiner,Taner Kalkancı ve İsmail Gerçeksöz’ün kabr-i şeriflerini ziyaret etti.Şehitlerin mezarını ziyaret ettikten sonra Bursa Ülkü Ocakları’nda çeşitli birimler ile eski Genel Merkez yöneticiliği görevlerinde bulunan Abdülkadir Biber’in mezarını ziyaret edip ailesine taziyelerini iletti.Kestel Eski Ocak Başkanı Faruk Akçay ile Bursa’da ülkücü hareketin tanıdığı isimlerde olan Necati Dalkılıç’ın kabirlerini ziyaret ettikten sonra Bursalı Ülkücülerin emekleriyle yapılan ve Abdülkadir Biber ile Faruk Akçay’ın isimlerinin verildiği köy okulu kütüphanesinin açılışına katıldı.Burada öğrencilerle bir araya gelip eğitimin önemiyle birlikte kitap okumanında faydalarına dikkat çeken bir sohbet gerçekleştirdi.
Bursa Ülkü Ocakları Başkanı Mustafa Biçki ve MHP İl Başkanı Hasan Toktaş’a teşekkür eden Sayın Genel Başkanımız Olcay Kılavuz daha sonra kentten ayrıldı.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter