Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Kayseri’de

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Kayseri Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen geleneksel “Vuslat Gecesi” etkinliğine katıldı.

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz’u Kayseri’de Kayseri Ülkü Ocakları Başkanı Selim Gümüş ve beraberindeki çok sayıda Ülkücü genç tarafından karşılandı. Genel Başkanımız Olcay Kılavuz kendisini karşılamaya gelen gençlerle tek tek tokalaştıktan sonra Kayseri Ülkü Ocakları Üniversiteler Birimi Erciyes Üniversitesi Mühendislik Teşkilatı tarafından her yıl geleneksel olarak organize edilen “Vuslat Gecesi” programına katılmak üzere Ocaklı gençler ile birlikte Süleyman Demirel Spor Salonu’na geçti.

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.Kuran-ı Kerim tilaveti tamamladıktan sonra Kayseri Ülkü Ocakları Başkanı Selim Gümüş konuşma yaptı ve ülkemizin durumuna işaret ederek tarihe baktığımızda bugün yaşanan gelişmelerinin bir sürpriz olmadığını belirtti.Daha sonra kürsüye konuşmalarını gerçekleştirmek üzere Genel Başkanımız Olcay Kılavuz geldi.Kılavuz yaptığı konuşmada şu hususları dile getirdi:

Hepinizin malumu olduğu üzere ülkemiz büyük bir ateş çemberinden geçmektedir.

Bin yılın ürünü olan millet varlığımızın ayrıştırılmak istendiği,

Beş bin yıllık devlet geleneğimizin tahrip edildiği,

Şehitlerimizin kanlarıyla sınırları çizilen ülkemizin bölünmek istendiği,

İçeriden ve dışarıdan tüm ihanet odaklarının desteklediği,

Bir zorlu cenderenin içinde bulunmaktayız.

Sözde çözüm süreci olarak adlandırılan bu süreç, kendisine akil sıfatı almış zavallıların,

Basın ahlakıyla hiçbir alakası olmayan omurgasız medya organlarının,

Ve Türk milletine ezelden beri düşmanlık besleyen lobilerin destekleri ve gayretleriyle yürütülmektedir.

Bu ihanet projesine demokratik hakları çerçevesinde tepki koyan vatandaşlarımız medya ve başbakan tarafından olumsuz sıfatlarla itham edilmektedir.Türk milliyetçisi vatanseverlere çapulcu, ırkçı, kışkırtıcı gibi çirkin suçlamalarda bulunulmaktadır.Herkes iyi bilmelidir ki, Türk milliyetçileri bu ülkeyi kuran iradenin ve düşüncenin sahipleridir.Şanlı mazimiz incelendiğinde bu vatana olan sevgimizin, bağlılığımızın ve fedakârlığımızın izleri rahatlıkla görülebilecektir.

Bizim kimseye rüştümüzü ispat etmek zorunluluğumuz yoktur, merak edenlerin tarihe göz atmaları kâfidir. Ülkücülerle bölücüleri aynı kategoride değerlendiren ve hatta bölücüyü ülkücüden önce gören bir zihniyet elbette ki tarih önünde ve milletin vicdanında hesap verecektir.

Manzara ne kadar vahim olursa olsun, kim ne söylerse söylesin,

Bu ülkenin teminatı olan Ülkücü hareket henüz son sözünü söylememiştir.

Biz sağ oldukça hiçbir ihanet projesi bu topraklarda yaşama şansı bulamayacaktır.

Ülkücü hareket aşılmadan milletimizin birlik ve beraberliği bozulamayacaktır.

Canımız tende olduğu müddetçe Türk vatanı ve Türk ülkesini bölmeye kimsenin gücü yetmeyecektir.

Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin dediği gibi “ Can feda olsun, gerekirse Anadolu’yu yeniden fethederiz.”

İhanet odakları ne kadar çok olursa olsun, üzerimizdeki baskı ne derece artarsa artsın,biz tek başımıza hepsine yeteriz ve Allah’ın izniyle hepsinin hakkından gelmesini biliriz.

Ülkemizin içinde bulunduğu bu karanlık atmosferi aydınlatacak olan sizlersiniz.Bu yüzdendir ki sizlerin üzerinden bir oyun tezgahlanmaya çalışılmaktadır.

İhanet, milletin vergileriyle kurulan üniversitelerde, devlet adına çalışması gereken memurlar tarafından desteklenmektedir.Terör örgütünün şehir uzantıları kampüslerde cirit atmaktadır.Eğitim aşkıyla amfileri dolduran evlatlarımızın can güvenlikleri tehdit altındadır.Yurtlarımız, okullarımız göz göre göre teröre ve onun işbirlikçilerine teslim edilmektedir.

Hiç kimse şunu aklından çıkarmasın: sabrımız Hazreti Eyüp sabrıdır.

Ancak haksızlık karşısında da susacak değiliz.

Devleti, devlet olmanın gerekliliklerini yerine getirmeye çağırıyoruz.

Yargısıyla, kolluğuyla, idari birimleriyle vazifesini yapmak ve bu ihanet tezgahlarına bir dur demek zorundadır.

Aksi takdirde sorumlular bunun hesabını iki cihanda da veremezler.

Değerli dava arkadaşlarım,

Onun için yükünüz ağırdır, sorumluluklarınız fazladır.Düşüncelerinizle ve tavırlarınızla örnek olarak gösterilmeli, ülkücü bir gencin farkını her alanda ortaya koyabilmelisiniz. Türk-İslam ülküsünü kendisine gaye edinenler, hayatlarını da bu yolda tanzim etmek durumundadır.Yüce Allah’a layık bir kul, Peygamber Efendimize yakışan bir ümmetin mensubu olmak için nefsanî uğraşlarla vaktimizi harcamamalıyız.Hazreti Peygamberin “iki günü eşit olan ziyandadır” hadisinden hareketle her geçen gün kendimizi daha çok geliştirmeliyiz.Okul hayatınızı başarıyla bitirmeli, bulunduğunuz mevkilerde, aldığınız görevlerde Türk milliyetçiliği fikrini bir bayrak gibi dalgalandırmalısınız. Birbirinizi sevmeli, bağlarınızı güçlendirmeli ve asla ayrılığa düşmemelisiniz.Yarınların teminatı olduğunuzu unutmamalı, vazifelerinizin farkında olarak yaşamalısınız.”ifadelerini kullandı.

Genel Başkanımız konuşmalarını tamamladıktan sonra Erciyes Üniversitesi’nden Ercan Doğan tarafından şiir dinletisi sunuldu.Şiir dinletisinden sonra Ali Kınık’ın  sahne almasıyla program sona erdi.

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz daha sonra kentten ayrıldı.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler / Kültür-Sanat

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter