Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Giresun’da

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Giresun Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen “Sevdamız Türkiye” isimli geceye katıldı.

Giresun’da Giresun Ülkü Ocakları Başkanı Cemil Baker ve Ocaklı gençler tarafından karşılandı.Sıcak bir atmosferde karşılanan Kılavuz daha sonra beraberindekiler ile birlikte organizasyonun yapılacağı salona geçti.Salona girişinde büyük bir coşkuyla karşılanan Kılavuz daha sonra bir konuşma yaptı.Genel Başkanımız yaptığı konuşmasında:

Ülkü Ocakları yurdun her bir köşesinde faaliyetlerine devam ediyor.Vatanımızın her karışından ülkücü iradenin sesi yükseliyor.Selamlar selamlara karışıyor, gönüller gönülleri kucaklıyor.Bütün ülkücüler bu zor zamanda bir bozkurt gibi tetikte bekliyor.

İhanetin tüm açıklığıyla meydana çıktığı,Fitnecilerin bir bir maskelerinin düştüğü,Türk düşmanlarının ellerini ovuşturduğu,Karanlık ve karmaşık bir dönemden geçiyoruz.

Öyle bir dönemde yaşıyoruz ki,

30 yıldır silahla alınamayan tavizler kendiliğinden veriliyor.Reklam olmak için fırsat kollayan caniler, kasıla kasıla ekranlarda boy gösteriyor.Kerameti kendinden menkul akil sıfatlı şom ağızlılar, milletimizi bölünmeye ikna etmek için uğraşıyor.Ülkücü öğrencilerle vatan haini bölücüler aynı kategoride değerlendiriliyor.Vatanını seven ülkücülerin üzerine her yandan çapulcu, ırkçı, terörden rant sağlayan gibi daha pek çok hakaret yağıyor.Yüz yıl önce bozduğumuz oyun yeniden karşımıza getiriliyor.Ne yazık ki ülkemiz öylesine vahim bir atmosferin içerisinde bulunmaktadır.Ancak Türk milletinin bu yıkım projesine izin vereceğini sananlar büyük bir yanılgı içerisindedir.

Hiç kimse emperyalist oyunların figüranı olmaya heves etmesin.

Hiç kimse boşuna bu memleketin geleceğini karartacak hesaplar yapmasın.

Bu millet, en çaresiz anlarında dahi bağrından 40 yiğitle bir Kürşat çıkarmış ve esaret zincirlerini paramparça etmiştir.Sultan Alparslan’la beyaz kefeni giymiş, düğüne gider gibi cihada yürümüştür.Yıldırım olup düşmanın üstüne düşmüş, Fatih olup çağ kapatıp çağ açmıştır.Mazluma Yunus’un muhabbetiyle, zalime Yavuz’un heybetiyle davranmasını bilmiştir.Hoca Ahmed Yesevi’nin duasında el açmış, Hacı Bektaş’la aynı safta durmuştur.Topal Osman Ağa’nın cesareti ve yiğitliği ile gayrı milli unsurların yüzünde şamar olmuştur.En çaresiz zamanlarda Mustafa Kemal olmuş ve tüm cihana rüştünü ispatlamıştır.Cennetin ayakların altında olduğu mübarek analarımız, vatan söz konusu olduğunda, acısını ve gözyaşını içine akıtarak “haydi oğul haydi git, ya gazi ol ya şehit” diyerek evlatlarını vatan savunmasına göndermiştir.

Meşrebi bozuk olanlar, bizim tarihimizi nereden bilecektir?

Yönleri Washington’a bakanlar, Anadolu’yu nasıl anlayacaktır?

Tek amaçları para olan rantiyeciler, bizim vatan sevgimizi nasıl ölçecektir?

Değerli Dava Arkadaşlarım,

Bize düşen görev,

Milletimizi doğru bilinçlendirmektir.Sabah akşam zehir kusan kişilerin ve haberlerin arka planını halkımıza göstermektir.Büyük bir sorumluluk duygusuyla, her vatandaşımıza ulaşmamız lazımdır.Bu bölünme projesine karşı milletimizi tavır almaya çağırmalıyız.Gerçekleri gün yüzüne çıkarmalıyız ve karanlık planları deşifre etmeliyiz.Ev ev, sokak sokak her vatandaşımıza doğruyu anlatmalıyız.Bugün bu topraklarda kılınan Cuma namazları, esaret zincirini boynuna tasma edenlerin değil, vatan uğrunda serden geçenlerin yüzü suyu hürmetinedir.Amerikan postalı yalama sevdasında olanlar, dün bodrum katlarında saklanıp savaşın bitmesini beklediklerini ne çabuk unuttular!

Bugün demokrasi havarisi kesilenler, dün bizler Mamak’ta, Ulucanlar’da, Yusufiyeler’de vatan sevgisinin bedelini öderken, işkencecilerle işbirliği yaptıklarını unuttular.

Namaz çıkışı şehit edilen Alper Tunga Uytun’a uzatılmayan eller, bugün milletimizin kaderini çizmeye muktedir mi olmuştur?

Ahlaksızdan, utanmazdan, vurdumduymazdan, hırsızdan akil olması beklenir hâle gelinmiş.

Akil olmak, üniversitelerde öğrencilerimize yapılan zulme kör ve sağır kalmak mıdır?

Artık üniversitelerdeki kavgalarda öğretim görevlileri, güvenlik çalışanları ve polisler yaralanmaktadır.

Bu devlete karşı bir başkaldırı değil midir?

İktidar partisi katilleri affetmek için CHP ve BDP ile kol kola girmiş. İhanet hançer olmuş, milletin bağrına saplanmıştır.

Bölünme hesaplarına sanatçıları, akademisyenleri, gazetecileri dâhil etmekle, bu çirkin oyunda başrolde bulunan terör örgütü destekçilerini ve emperyalist lobileri gizleyebileceklerini sanıyorlar.

Bu sanatçılar, akademisyenler, gazeteciler PKK paçavralarına demokrasi adına sahip çıkarken, bizim İzmir mitingimizdeki Türk bayraklarından rahatsız olmaktadırlar.21 Martta terörist-başının mektubu okunurken meydanda Türk bayrağı olmamasını normal karşılayanlar, bizim İzmir mitingimizdeki Türk bayraklarından rahatsız olmaktadırlar.Üniversitelerde terörist-başının posterlerini asanlar, bizim İzmir mitingimizdeki Türk bayraklarından rahatsız olmaktadırlar.

Şunu iyi bilsinler: Biz bu hainleri rahatsız etmekten yılmayacağız.

Biz sağ oldukça, onlar da rahat yüzü görmeyecekler.

Hep birlikte büyük bir gönül seferberliği halinde ülkemizi ayağa kaldırmalıyız.

Bu hükümete gereken dersi ve cevabı mutlaka vermeliyiz.

Ve inşallah ilk seçimlerde Ülkücü-milliyetçi hareketi iktidara taşımalı, bu melaneti derhal def etmeliyiz.

Bu bütün Türk milliyetçilerinin en asli ve vazgeçilmez görevidir.

Çünkü dünden bugüne, bugünden yarına “Sevdamız Türkiye’dir.”

Kavgamız Türk milletini mutlu, Türk devletini güçlü kılmak içindir.

Allah bu çetin yolda hepimizin yardımcısı olsun.Yolumuzu ve bahtımızı açık eylesin.” ifadelerini kullandı.

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz konuşmalarını  tamamladıktan sonra Ali Kınık gece kapsamında sahne alarak türkülerini söylediler.

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz programın tamamlanmasından sonra kentten ayrıldı.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler / Kültür-Sanat

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter