Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Eskişehir Ülkü Ocakları Tarafından Düzenlenen İftar Yemeğine Katıldı

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Eskişehir Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen iftar yemeğine katıldı.

Düzenlenen iftar programına Genel Başkanımız Olcay Kılavuz’un yanı sıra Genel Merkez Yöneticilerimiz, Eskişehir Ülkü Ocakları Başkanı Engin Şahan ve yönetimi, İlçe Ocak Başkanları ve yönetimleri, MHP İl İlçe Başkanları ve yöneticileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda vatandaşımız katıldı.

Yaklaşık 5000 vatandaşımızın katıldığı iftar açılışını Başbuğumuz merhum Alparslan Türkeş’in kendi sesinden iftar duası ile oruçlar açıldı. İftarın açılması ve duaların edilmesinin ardından Eskişehir Ülkü Ocakları Başkanı Engin Şahan bir konuşma yaptı.

Eskişehir Ülkü Ocakları Başkanının konuşmasını tamamlamasının ardından kürsüye gelen Genel Başkanımız Olcay Kılavuz konuşmasında “11 Ayın sultanı olan ve içerisinde bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ni bulunduran Ramazan ayında ülküdaşlarımızla birlikte olmaktan son derece mutluyum. Bu mübarek ayın size, ailenize, ülkemize ve bütün İslam alemine huzur ve mutluluk getirmesini niyaz ediyorum. Dualarınızda milletimizin ve ümmetimizin mazlumlarını, düşkünlerini, öksüz ve yetimlerini asla unutmayınız. Bildiğiniz üzere Kerkük’te, Doğu Türkistan’da, Suriye’de, Filistin’de Müslümanlara yönelik zulümler devam etmektedir. İnsan haklarından nasibini almayan, uluslar arası hukuku hiçe sayan, kendilerine bakmadan sanal teröristler ilan aşağılık güçler, dünyanın gözleri önünde Müslüman kardeşlerimize yönelik olarak büyük bir katliam yapmaktadırlar. Bütün bu katliamlara karşı Ülkücü hareket her zaman mazlumun yanında olmuş, haksızlık karşısında sesini yükseltmiş ve zalimlerin karşısında dimdik durmuştur. Ancak İslam âleminin ve Türkiye’nin mevcut olaylar karşısında ki tavrı cılız tepkilerden öteye gidememiştir. Bu atalet bir an önce yerini dirilişe ve silkinişe bırakmalı, Müslümanlar küffara karşı tek yumruk olmalıdır. Zulmün asla payidar olamayacağını ve mazlumun ahının yerde kalmayacağını biliyoruz. Çünkü hiç kimsenin değilse bile Yüce Allah’ın adaleti mutlaka tecelli edecektir. Bu vesileyle yaşamını kaybeden Müslüman kardeşlerimize rahmet diliyor, ailelerine ve bütün İslam âlemine sabırlar temenni ediyorum.”dedi.

Türkiye gündemine ilişkin görüşlerini de dile getiren Kılavuz “Türkiye ve dünya gündemindeki olayların yakınen takibindeyiz.Yeri geldiğinde hainlerin yüzlerine çarpılan ve çarpılacak bütün ihanetler hafızamızdadır.Her bir Ülküdaşımız da üstüne düşen sorumluluğun bilincinde olmalı, çalışma azmini kaybetmemelidir.İçinde bulunduğumuz süreçte yaşanan çözülmelerin karşısında duran yalnızca Ülkücü Milliyetçi Hareket’tir.Türk milliyetçilerinin gücünden korkan iç ve dış ihanet odaklarının en büyük çekincesi bizlerin bir arada ve kararlılıkla harekete hazır halde olmasıdır.Birliğimizi bozmak için aramıza fitne ve nifak ekmeye çalışacaklar, dedikodularla bizleri yıpratmak ve bölmek isteyeceklerdir. Ülkücü Hareket olarak düsturumuz şudur ki : “Ayrılıkta azap, birlikte rahmet vardır.”Allah’ın rahmeti ve yardımı davamızın üzerindedir. Küslükleri ve kırgınlıkları bir kenara bırakarak, hareketimizin gelişmesi için çalışmalı ve ülkemizin bekasına yönelen tehditleri def etmek için son derece dikkatli ve şuurlu bir şekilde hareket etmeliyiz.Zorluklar karşısında yılmadan, yorulmadan milletin ve devletin bekası için var gücümüzle mücadele etmeliyiz.” ifadelerini kullandı.

Konuşmasını tamamladıktan sonra Eskişehir Ülkü Ocakları Başkanı Engin Şahan, Genel Başkanımız Olcay Kılavuz’a Türkmeneli bayrağı hediye etti. Vatandaşlarımızla bir süre sohbet eden ve hatıra fotoğrafı çektiren Genel Başkanımız Eskişehir Ülkü Ocakları İl binasına geçerek istişarelerde bulunduktan sonra kentten ayrıldı.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter