Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Erzincan ve Erzurum’da

Sayın Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Erzincan ve Erzurum’a ziyaretlerde bulunarak çeşitli etkinliklere katıldı.

Sayın Genel Başkanımız Sayın Olcay KILAVUZ, Erzincan Ülkü Ocakları Başkanı Çağatay MUTLU ve beraberindeki Ocaklı gençler tarafından karşılandıktan sonra Ocak binasına geçti.Sayın Genel Başkanımız Olcay Kılavuz, Erzincan Ülkü Ocakları mensupları ile birlikte yemek yiyerek sohbet etti. Yemeğin ardından Terzibaba Hazretlerinin türbesi ve Milliyetçi Hareket Partisi Erzincan Milletvekillerinden Rahmetli Mihrali AKSU’ nun kabrini ziyaret edildi. Kabir ziyaretlerinin dönüşünde Genel Başkanımız ve Erzincan Ülkü Ocakları mensuplarından oluşan heyet, Erzincan Ülkü Ocakları Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ Hatıra Ormanı’na uğradıktan sonra, şehirdeki esnaflar ile görüştüler.

Bu esnada Erzincanlı Ülküdaşlarımız, Cumhuriyet Meydanı’nda toplandılar. Genel Başkanımızın teşrifleriyle birlikte, mehteran takımının eşliğiyle 13 Şubat Kapalı Spor Salonu’na yüründü.

Erzincan Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen konser programı, Erzincan Ülkü Ocakları Başkanı Sayın Çağatay MUTLU’ nun konuşması ile başladı. Ardından kürsüye gelen Genel Başkanımız Sayın Olcay KILAVUZ, programı düzenleyen Ülküdaşlarımıza teşekkür ettikten sonra şunları söyledi: “Erzincan’ın Ülkücü Şehitleri’ni rahmet ve minnetle anarken Mihrali AKSU abimizi de anmadan geçemeyeceğim. Rabbim mekânını cennet, komşusunu Peygamber Efendimiz Resulallah eylesin. ”

Erzincan Ülkü Ocakları tarafından geçtiğimiz günlerde ortaöğretim ve üniversite teşkilatlarına düzenlenen bilgi yarışmasında dereceye girenlere sertifikaları takdim edildi. Erzincan Ülkü Ocakları Eski Ocak Başkanlarından Sayın Abdullah TÜRKMEN’ e emeklerinden dolayı teşekkür edildi ve Genel Başkanımız Sayın Olcay KILAVUZ tarafından kendisine plaket takdim edildi.

Düzenlenen açık arttırma sonunda Milliyetçi Hareket Partisi Eski MKYK Üyesi Sayın Hasan ÖZARSLAN’a özel bir hediye takdim edildi.

Son olarak Mustafa YILDIZDOĞAN sahne aldı ve şarkılarını sundu. Son zamanlarda T.C ibarelerinin tabelalardan silinmesinden bahseden sanatçımız: “Tabelalardan kaldırsanız da yüreklerden silemezsiniz.” diyerek binlerce Ülkücünün hislerine tercüman oldu. Program, YILDIZDOĞAN’ın sevilen şarkılarını seslendirmesinin ardından son buldu.

Sayın Genel Başkanımız Olcay Kılavuz, Erzincan ziyaretinin ardından Erzurum’a geçerek oradaki Ülküdaşlarımız ile buluştu.Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz, Erzurum’un girişinde Erzurum Ülkü Ocakları’nın il ve ilçe yönetimleri tarafından karşılandı. Ardından Erzurum Ülkü Ocakları’na geçildi. Selamlaşmanın ardından Genel Başkanımız Olcay KILAVUZ bir konuşma yaptı. Bu konuşmada eğitim ile sosyal ve kültürel faaliyetlerin Türk gençleri için önemine değindi. KILAVUZ yaptığı konuşmada” Türkiye tarihi açıdan çok önemli bir eşiktedir. Vatanımızın ve milletimizin bölünmez bütünlüğüne kasteden unsurlar geçmişte ulaşamadıkları emellerine şimdi ulaşma çabasındadır. Şehit kanlarıyla sulanan aziz vatanımızı sonuna kadar korumak en temel vazifemizdir. Ülkücü hareketin yılmaz neferleri olarak ideallerimizden ve kutsal davamızdan hiç bir zaman taviz vermeyecek, bu vatanın birliği ve bağımsızlığının korunması için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacağız.” dedi. Sayın Genel Başkanımız Olcay KILAVUZ gençlerle sohbetin ardından Erzurum Ülkü Ocakları yöneticileri ile ayrı bir toplantı yaptı. Toplantı bitince, Sayın Genel Başkanımız ziyaretlerine devam etmek üzere Erzurum’dan ayrıldı.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter