Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz Bolu,Düzce ve Sakarya’da

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz yurt ziyaretleri kapsamında Bolu,Düzce ve Sakarya’yı ziyaret etti.

Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz’un ilk durağı Bolu oldu.Bolu Ülkü Ocakları Başkanı Serkan Semizoğlu ve Ocaklı gençler tarafından karşılandı.Ziyareti sırasında üniversite ve ortaöğretim birimlerinden Ülkücülerle sohbet etti. Sohbet genel olarak ülke gündemi, ülkücü karakter ve ülkücülerin vizyonu üzerine oldu. “Ülkemizin sıkıntılı bir süreç içerisinde olduğunu bu süreçte ülkücü gençliğe karşı yapılacak provokatif eylemler olabileceğini bu durum karşısında ülkücülerin ve Türk Milliyetçilerinin sağduyulu davranması gerektiğini aksi takdirde provokatörler amaçlarına ulaşıp ülkücü gençliğin zarar görmesini sağlayacaklardır.” dedi. Sohbet sonrasında ocak mensuplarıyla görüşüp, Bolu MHP İl Başkanlığını ziyaret etti. Ziyareti esnasında partililerle yine ülke ve Bolu’nun gündemi üzerine değerlendirmeler yapıldı. Parti ziyaretinin ardından, Tokadi Hayrettin Hazretlerinin türbesi ziyaret edilerek Bolu’dan ayrıldı.

Sayın Genel Başkanımızın ikinci durağı ise Düzce oldu.Düzce Ülkü Ocakları Başkanı Samet Çabuk ve ülkücü gençler tarafından büyük bir heyecanla karşılanan Olcay Kılavuz daha sonra ocak binasına giderek istişarelerde bulundu.Ülkücüler üzerine oynanan oyunlara ve yapılan karalama kampanyalarına dikkati çeken Kılavuz “Ülkücüler omuzu düşük, ellerinde tespihle dolaşan sokak kabadayıları değildir. Tam tersine Ülkücüler, inançlarına tam bağlı, dinin emir ve yasaklarına uyan ve vatanlarına karşılıksız bağlı olan, bu ülkenin gelişmesi ve kalkınması için çalışan bireylerdir.Hepiniz ailenizden kilometrelerce uzakta, bulunduğunuz şehirde yükseköğreniminizi tamamlamaya geldiniz, sizleri tahrik edecek her türlü olay olacaktır ancak bu tahriklere kapılmayıp, üniversitenizi en kısa zamanda bitirip bu aşamadan sonra gelmeniz gereken mevkilerde olmalısınız. Şunu unutmayın ki, kendisine yararı olmayan bir birey ne çevresine katkıda bulunabilir ne de ülkesine bir faydası olur. Sizlerin ilk önceliğiniz eğitiminizi tamamlayıp devletin önemli mevkilerinde görev almaktır.”dedi.Daha sonra MHP Düzce İl Başkanlığı’nı ziyaret eden Olcay Kılavuz kentten ayrıldı.

Sayın Genel Başkanımızın son ziyaret yeri ise Sakarya oldu.Sakarya Ülkü Ocakları Başkanı Samet Şahin ile birlikte üniversite ve ortaöğretim birimlerinden gençler tarafından karşılandı.Sıcak ve samimi bir ortamda geçen sohbette Sayın Genel Başkanımız Olcay Kılavuz ülke gündemine dair değerlendirmelerde bulundu.”Türk milleti birlik ve bütünlük içinde olmalı,düşmanlarına karşı tek yumruk olduğunu göstermelidir.Bu nokta birleştirici anlayışı topluma aşılayacak olan siz ülkücülersiniz.Bu sebeple yükünmüz ve sorumluluğumuz her zamankinden ağırdır.Allah yar ve yardımcımız olsun.”dedi.Daha sonra MHP Sakarya İl Başkanlığı’nı ziyaret eden Olcay Kılavuz kentten ayrıldı.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter