Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Adana Ülkü Ocakları’nda Devir teslim Törenini Gerçekleştirdi.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür vakfı Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz, 25 Nisan günü öğlen saatlerinde Adana’ya vardı. Ziyareti sırasında Genel Başkanımıza, Genel Başkan Yardımcımız Ozan Kaya ve genel merkez yöneticilerinden oluşan bir heyet eşlik etti. Genel Başkanımız ve yöneticilerimiz şehirdeki bütün teşkilatları ziyaret ettiler

Ziyaretlerin ilki MHP Adana İl Başkanlığı’na gerçekleştirildi. Milliyetçi Hareket Partisi’nin yakın dönem politikaları üzerine başlayan sohbet, ülkemizin içinde bulunduğu zor dönemde gençlere düşen görevler hakkında devam etti.

Seyhan, Yüreğir ve Sarıçam Ülkü Ocakları da ziyaret edilerek, Ülküdaşlarımızın sorunları hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. Her gittikleri yerde Genel Başkanımız ve Genel Merkez yöneticilerimizden oluşan heyete Adana Mitingi hakkında sorular soruldu ve şehrin bu mitinge nasıl hazırlandığı anlatıldı.

Ardından Genel Merkez yöneticilerimiz ve Adanalı Ülküdaşlarımız Adana Ülkü Ocakları’nda toplandı. Devir teslim töreni, Genel Başkanımız Olcay Kılavuz’un açılış konuşması ile başladı. Sayın Kılavuz konuşmasında gençleri Ülkücü Hareket üzerinde oynanmak istenen oyunlara karşı uyardı ve konuşmasın şu şekilde devam etti: “Bu ocaklar Milletimizin ve Devletimizin istikbalini tayin edecek kararlı, azimli, çalışkan nesiller üretecektir. Üreten Türkiye’nin altyapısı bizler olacağız. 2023 Lider ülke Türkiye’nin mimarları bizler olacağız. Her alanda var olmak gibi temel ve hayati bir sorumluluğumuz bulunmaktadır. Türk Milletini bir arada coşku ve azimle tutan toplumun her kesimini bizler kucaklayacağız. Kimsesiz varsa kimsesi biz olacağız. Dertli olanın derdine, sıkıntılı olanın sıkıntısına koşacağız. Ortak ve çözüm olacağız. Rahmetli Başbuğumuzun da ifadeleriyle Fen Fakültesinin laboratuvarlarıyla İlahiyat Fakültelerinin koridorlarını bizler birleştireceğiz. Düşünen, araştıran, yazan, okuyan ve sorgulayan aynı zamanda hayatına tatbik eden Milliyetçi, Maneviyatçı gençler olacağız. İşte Ülkü Ocaklarına mensup olan hanımefendi ve beyefendi arkadaşlarım, genç kardeşlerim nereye mensup olduklarını ve bu mensubiyetin gerekliliklerinin neler olduğunun bilincinde ve uyanıklığında olacaklardır. Türk Milletini sırtlayacak, yükünü omuzlarına alacak kadroların dinlenme lüksleri yoktur, zaten dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmayacaktır. Davamız için yılmadan mücadele eden gönüldaşlarımızdan biri de Mehmet Ali Arslan’dır. Kendisini Ceyhan Ülkü Ocakları başkanı iken yürüttüğü başarılı hizmetlerle tanıyoruz. Böyle bir Ülküdaşımız olduğu için gurur duyuyoruz. Mehmet Ali Başkan hizmetlerine artık Adana Ülkü Ocakları Başkanı olarak devam edecektir. Allah yar ve yardımcısı olsun.”

Kur’an-ı Kerim ve Türk Bayrağını Genel Başkanımızın elinden teslim alan Sayın Mehmet Ali Arslan, öncelikle kendisini bu göreve layık gören başkanına teşekkür etti. Ardından Ülkücü Hareketin tarihteki misyonu hakkında konuşmasını sürdürdü. Bütün Ülküdaşlarımız ile teker teker el sıkışan Ali Başkanımız, tebrikleri kabul etti. Bu sırada ikram servisi yapıldı ve Sayın Olcay Kılavuz genç Ülküdaşlarımızla istişare etti.

Törenin ardından topluca yemeğe geçildi. Yemeğe Sayın genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz, Genel Merkez yöneticilerimiz, Adana’nın merkezinden ve ilçelerinden gelen Ülküdaşlarımız, Adana Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Ali Arslan katıldı.

26 Nisan günü ilk olarak Çukurova Üniversitesi yerleşkesi ziyaret edildi. Üniversiteli Ülküdaşlarımız ile Cuma namazı kılındı. Öğrenciler ve öğretim görevlileri, Ankara’dan gelen misafirlerini yerleşke içindeki Türkuaz Çayevi’nde ağırladılar. Yoğunluklu olarak öğretim üyeleri ile üniversite öğrencilerinin sosyal yaşantısı ve eğitimleri üzerine konuşuldu.

Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz, Genel Başkan Yardımcımız Sayın Ozan Kaya ve genel merkez yöneticilerimiz, Adana’dan ayrılmadan önce son olarak Ceyhan’da Ülkücü Şehidimiz Ömer Faruk Özkan’ın kabrini ziyaret ettiler. Ayrıca şehidimizin ailesi de iş yerinde ziyaret edildi.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter