Genel Başkanımız Niğde Ülkü Ocakları Diriliş Şöleni’nde

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Niğde Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen Diriliş Şöleni’ne katıldı.

Düzenlenen şölene Genel Başkanımız Olcay Kılavuz’un yanı sıra Niğde Ülkü Ocakları Başkanı Haydar Şentürk ve İl yöneticileri, İlçe Ocak Başkanları ve yönetimleri, MHP Niğde Milletvekili Adayları ve parti yöneticileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda Ülküdaşımız katıldı.

Şölende bir konuşma yapan Kılavuz “Ülkücü Türk Gençliği Olarak davamızın ileriye gitmesi için mücadelenizi öncelikle akademik başarılarınızla vereceksiniz. Bugün bilginin üzerinde hiçbir güç yoktur. Unutmayın ki mukaddes kitabımız Kuran-ı Kerim’in müjdelendiği vakit her şey “Ikra’ yani “oku” emri ile başladı. Sizlerde Allah yolunda okuyacaksınız ve mücadelenizi bu kutlu buyruk üzerine üzerine inşa edeceksiniz. Dolayısıyla kendisini Ülkü Ocakları’na bağlı hisseden, millet ve devlet sevdası uğruna fedakarca çalışan her kardeşimiz öncelikle nitelik bir birey olma yolunda kendini geliştirmelidir. Bu donanıma kavuşmak, bilgi birikimini artırmanın yolu da yalnızca eğitimden geçer. Kısacası hem ülkemizin hem de hareketimizin geleceği için eğitimli, ilmi ve ahlaki anlamda kendini geliştirmiş bireyler olmalıyız. Onun dışında sokakların karanlığından uzak durmalı üniversitelerdeki kavga ve kaos ortamına prim verebilecek davranışlardan kaçınmalıyız. Hayali kahramanların sizleri yolunuzdan çevirmeye yönelik sözlerine asla kulak asmamalısınız. Nitekim Başbuğumuz Alparslan Türkeş de “Bir fikre, bir ideolojiye, kendisinden daha üstün bir fikirle karşı çıkılır. Karşı fikir kaba kuvvetle ezilemez.” diyerek bu noktada bizlere yol gösterici olmuştur. Ülkücüler sağlam karakterli, bilgili, Türklük şuuru ve İslam bilinciyle benliğini oturtmuş bireyler olmalıdır. Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli beyin temellerini attığı 2023 Lider Ülke Türkiye Ülküsüne ulaşmamız ancak bu şekilde mümkün olacaktır. Öte yandan bu sayede çevrenize örnek olabilir, çevrenizdeki vatandaşlarımızı da bu kutlu yol da beraber mücadele etmeye ikna edebilirsiniz. Türk milletinin geleceğine yön verecek olan ülkücü gençlik olarak bu şuuru bir an olsun kaybetmeyeceksiniz. Türk milletinin en karanlık günlerinde umut ışığı olan Türk gençliği bugün de milletimizi içinde bulunduğu durumdan çıkaracak azim ve kararlılığı gösterecektir. Milletimizi aydınlık yarınlara taşıyacak olan ülkücü gençlik olarak, yorulmadan, hiçbir engel tanımadan, arkanıza bakmadan çalışmak mecburiyetindesiniz. İçinde bulunduğumuz bu kokuşmuş düzende binbir cefayla kurulmuş olan hareketimize zeval gelmemesi adına doğru düzgün yaşayacak, çevrenize örnek olacaksınız.” dedi.

Son dönemde ülkemizde yaşanan gelişmeler ve yaklaşan genel seçimlere ilişkin de de değerlendirmelerde bulunan Kılavuz sözlerini şöyle sürdürdü. “ Ülkemiz geçmişte defalarca olduğu gibi yine büyük bir sınavdan geçmektedir. Bölücü mihraklar mevcut siyasal iktidarın da gizliden gizliye desteğiyle adeta koalisyon ortağı gibi hareket etmekte, kendi taleplerini iktidar üzerinden bir bir hayata geçirmektedir. İçeriği ve sonucu belli olmayan açılım ihaneti kapsamında terör örgütü yandaşları barış elçisiymiş gibi gösterilmekte, kamuoyunun gözleri önünde canlı yayında açıklamalar yapılarak mukaddes saydığımız değerlere alenen ihanet edilmektedir. Üniversitelerimiz eğitim kurumları olmaktan çıkmış, adeta Kandil’in şubesi haline getirilmeye çalışılmaktadır. İdari birimler, kolluk kuvvetleri ve siyasal otorite yaşanan tüm gelişmelere az önce de belirttiğim üzere sessiz kalarak el altından destek vermektedir. Bu iktidar artık miadını doldurmuştur. Ülkemiz dibine kadar sürüklendiği uçurumdan aşağıya doğru yuvarlanmadan, düştüğümüz darboğazdan derhal kurtarılmalıdır. Hedef bellidir. O da 7 Haziran seçimleridir. Her ülkücüye büyük vazifeler düşmektedir. Her insanımıza ulaşarak bu karanlık dönemi anlatmamız ve onları uyandırmamız gerekmektedir. Bu seçimler bir varlık-yokluk mücadelesi, bir karar ve kader anıdır. Türk Gençliğinin tercihleri geleceğimizi belirleyecektir. Çünkü Türkiye nüfusunun büyük bir çoğunluğunu ilk kez sandığa gidecek genç nüfus teşkil etmektedir. Bu sebeple ülkücü gençler bu büyük seçmen potansiyelinin Ülkücü Harekete teveccüh göstermesi için, büyük bir gayretle çalışmalıdır. Hiçbir ayrım gözetmeksizin vatanına ihanet etmemiş olmak kaydıyla her vatandaşımızın kapısı çalınmalı, gönüllerine girilmelidir. Bizler zafere değil sefere memuruz. Sefer bizden, zafer Cenab-ı Allah’tandır. Allah yar ve yardımcımız olsun. Yolunuz açık olsun.” ifadelerini kullandı.

Genel Başkanımızın konuşmasının ardından Ali Kınık, Mustafa Yıldızdoğan ve Atilla Yılmaz sahne aldı. Sanatçılarımız sevilen şarkılarını seslendirerek Ülküdaşlarımıza coşku dolu anlar yaşattı.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter