Genel Başkanımız Muş’ta

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz, Muş ziyaretlerini gerçekleştirdi.

Muş Ülkü Ocakları’nda İl Ocak yöneticileri ve ülküdaşlarımız tarafından karşılanan Genel Başkanımız, Ocak yönetimi ile istişare toplantısı yaptı.

Toplantı sonrası Ülküdaşlarımızla bir dizi sohbet gerçekleştiren Genel Başkanımız, tarih boyunca Sökmenoğulları, Eyyubiler, Anadolu Selçukluları, Karakoyunlu, Akkoyunlu, Safeviler ve son olarak da Osmanlı toprakları olan Muş’un tarihi önemine dikkat çektikten sonra “Ülkemizin ve milletimizin çözüm süreci adı altında sokulmuş olduğu sürece baktığımızda görmekteyiz ki, teröre ve bölgenin Türkiye’den koparılmasına karşı verilen tavizler bizi artık gözle görülür, herkesçe malum bir bataklığa doğru sürüklemektedir. Biz, Sultan Alparslan’ın Anadolu’yu fetih hareketine bugün doğu illerimizin bulunduğu coğrafyadan başladığını unutmamalıyız. Her tarafı ceddimizin eserleri ile dolu olan, ceddimizce yeniden imar olunan, Anadolu’nun hakimiyetinin Türklüğe geçişinde bir başlangıç noktası olan bu coğrafyayı bölücü teröre terk etmeyeceğimizi herkes bilmelidir.” dedi. Devamında Ülkü Ocakları’nın ve Ülkücü Hareket’in bugünkü tavrına ve duruşuna değinen Kılavuz, “Doğu ve Güneydoğulu kardeşlerimiz bizim kanımız ve canımızdır. Türkiye’nin diğer bölgeleri gibi gönlümüzün güzide köşelerinden birisindedir. Bu bölgeye sürekli ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Ocaklarımız da tüm engellemelere ve provokasyonlara rağmen faaliyetlerini tüm hızıyla sürdürmektedir. Yaptığımız ziyaretlerde sadece Ocaklarımız değil esnafımız da, vatandaşımız da ziyaret ediliyor, vatandaşlarımızla sohbet ederek dertlerini dinliyoruz. Bizler Ülkü Ocakları olarak vatandaşlarımızı asla yalnız bırakmayacak ötekileştirilmelerine fırsat vermeyeceğiz. Kardeşlik harcımızın ve milli birliğimizin sigortası olarak burada yaşanan sorunların üzerine eğilecek, elimizden geldiğince çözümler bulmaya çalışacağız.  Dolayısıya Ülkü Ocakları vatanımızın bölünmez bütünlüğünün, milletimizin bin yıllık kardeşliğinin teminatıdır. Sırtımızdaki yük ağır sorumluluğumuz fazladır. Bu bilinçle hareket edecek, meşru zeminlerden asla ayrılmayacaksınız. Doğu ve Güneydoğu Anadolu’yu kalbi bu ülke için çarpan ve bir karış toprağını bile gözden çıkaramayacak olan vatanseverlerin kalesi olmasını sağlayacağız. Ülküdaşlarımla birlikte Ülkü Ocakları’nın bu kutlu hedeflerini ve kutlu sancağını en üst seviyeye çıkaracağız.” ifadelerini kullandı.

Ülküdaşlarımızla yapmış olduğu sohbetin ardından Genel Başkanımız Olcay Kılavuz, MHP Muş İl Başkanı Şükrü Demir ile bir takım değerlendirmelerde bulundu. Malazgirt zaferinin 935. Yılı’nda Muş Ülkü Ocakları tarafından verilen Kuran Bayrak takdimi sonrası Genel Başkanımızın geçmiş yıllarda Ocak başkanlığı yapmış Yılmaz Menteşe’ye Kuran ve bayrak vermesi ile Muş ziyaretleri tamamlandı.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter