Genel Başkanımız Muğla, Denizli ve Burdur’da

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz yurt ziyaretleri kapsamında Muğla,Denizli ve Burdur’a gitti.

Gittiği illerde Ocaklı Gençler tarafından samimi bir atmosferde coşkuyla karşılanan Genel Başkanımız daha sonra beraberindekiler ile birlikte Ocak binasına geçti. Gençlerle görüşme ve sohbet etme fırsatı bulan Kılavuz bir istişare toplantısı da gerçekleştirirken yaptığı konuşmada “İçinde bulunduğumuz dönemde iyi bir eğitim almış insanlara ve onların çizdiği yol doğrultusunda kazanılan başarılar çerçevesinde ilerleyen milletlerin yükselişlerine şahit olunmaktadır. Türk Milleti’nin aydınlık geleceğinin teminatı olduğuna inandığımız Ülkücü Gençliğin temel vazifesi eğitim ve öğretim hayatlarını başarıyla tamamlamaktır. Ülkemizde, bölgemizde ve dünyada yaşanan gelişmeleri tüm yönleriyle analiz ederek, Türkçe bir bakışla yorumlayan, karşılaştığı problemlere çözüm önerileri üretebilen nitelikli bireyler yetiştirmeliyiz. Nitekim Başbuğumuz Alparslan Türkeş de “Bir fikre, bir ideolojiye, kendisinden daha üstün bir fikirle karşı çıkılır. Karşı fikir kaba kuvvetle ezilemez.” diyerek bu noktada bizlere yol gösterici olmuştur. Devletin önemli kadrolarına milli ve manevi hasletlere sahip olmanın yanında alanında uzmanlaşmış, milletimizin derdiyle dertlenerek bunlara deva olmayı kendine vazife bilen gençlerimizi yerleştirmeliyiz. Bu makamlara gelme isteğimiz nefsimizden ötürü değil sevdalısı olduğumuz milletimize ve devletimize hizmet etme aşkından ileri gelmektedir. İdareci olmanın vebali büyüktür. Buna uygun davranacak hak yemeyecek, yedirmeyeceksiniz. Sizler Ataları büyük astronomi ve matematik bilgini Ali Kuşçu, Dünya’nın dönüşünü keşfeden Biruni, dünyayı mizahi bir yönden anlatarak betimleyen Evliya Çelebi ve daha pek çok alimin olduğu bir coğrafyanın günümüzdeki temsilcileri, geleceğimizin de umudusunuz. Ülkücü olmakta bunu gerektirir. Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in Yüksek Vasıflı Türk ilkesinden hareketle Bilgi çağına Türk’ün mührünü vurabilmek için; bilgili, ilkeli, karakterli, ahlaklı ve çalışkan gençler yetiştirmek durumundayız. Türk gençliğinin maziden atiye uzanan tarih çizgisinde şerefli, başarılı, sağlam bir mevkie sahip olmasını sağlamakla mükellefiz.” Dedi

Üniversitelerde yaşanan hadiselere de değinen Kılavuz “ Ülkemizin güzide eğitim kurumları olan üniversitelerimiz karıştırılmaya çalışılmaktadır. Aydınlık geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz kavga ve kaos ortamına sürüklemek için bölücü örgütün öğrencilikten bihaber, dağdan inme taşeronları provokatif saldırılarda bulunmaktadır. Üniversitelerimizi amacından saptırmak, dağda yaptıklarını burada yapmak isteyen bölücüler karşısında mülki amirler, kolluk kuvvetleri ve üniversite yönetimleri sorumsuz bir tavır sergilemektedir. Bu ihmaller ve sorumsuzluklar zincirinin sonunda maalesef Fırat Yılmaz Çakıroğlu kardeşimiz şehadet mertebesine erişmiştir. Fırat’ımızın kanına insanlıktan nasibini almamış, öğrenci demeye bin şahit isteyen bölücü örgüt yandaşlarıyla birlikte İzmir Valisi’nin, Emniyet Müdürü’nün, Ege Üniversitesi Rektörü’nün ve Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı’nın eli bulaşmıştır.  Özellikle üniversitelerde ve devlet yurtlarında Ülküdaşlarımızı hedef alan saldırılar artmaya başlamıştır. Liderimiz Devlet Bahçeli Bey’in de dediği gibi. “Fitneye bakmayınız. Tepkilerinizi köreltmeye çalışanlara fırsat vermeyin. Sizleri sokaklarda görmeye çalışanlara ortam açmayınız. Bizim yerimiz sokakların karanlığı değil, meydanların demokratik zeminidir. Kardeş kavgası çıkartmakla yatıp kalkanlar devrededir. Biz bu pis tezgahlara düşmeyeceğiz, bu kirli senaryolara alet olmayacağız. Düşmanlık ekenlere, kardeşlik duygularında aldığımız güçle cevap vereceğiz. Buradan bir kez daha kolluk kuvvetlerine ve üniversite yönetimlere sesleniyorum. Yaşanan olaylara son verilmesi için gerekli tedbirleri alın. Tek amaçları eğitim hayatlarını başarıyla tamamlamak olan gençlerimize yönelen saldırıları yapanları tespit ederek cezalandırmalarını sağlayın. Yaşanacak en küçük hadisenin bile ülkeyi kavuracak bir ateşe dönebileceğini unutmayın. Ülkü Ocakları sonuna kadar hukuk ve demokrasi dairesi içerisinde görüşlerini ve tavırlarını ortaya koymaya devam edecektir. Ancak yaşanan bu olaylara karşı takındığımız sağduyulu tavrımızı da kimse korku veya çekinme olarak algılamasın. Sabrımızın cesaretimizin üstünde olduğunu kimse aklından çıkarmamalıdır.” ifadelerini kullandı.

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz ayrıca Muğla Ülkü Ocakları’da düzenlenen devir-teslim törenine de katıldı. Cemil Gündüz Muğla Ülkü Ocakları İl Başkanlığı görevini Aşkın Yıldız’a devretti.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter