Genel Başkanımız Mersin’de Türkmenlere Yardım Dağıttı

“Türkmeneli’ne Türk’ün Elini Uzat” yardım kampanyası kapsamında toplanan nakdi yardımlar ülkemize göç eden ihtiyaç sahibi soydaşlarımıza ulaştırılmaya devam ediyor.

“Türkmeneli’ne Türk’ün Elini Uzat” Yardım Kampanyası kapsamında Mersin’de bulunan Türkmen soydaşlarımıza gıda kolisi dağıtımında bulunuldu. Yardım dağıtımında açıklama yapan Genel Başkanımız, “Irak Türkmenleri’ne ve Suriye Türkmenleri’ne yönelik ayni ve nakdi yardım kampanyamız hız kesmeden devam etmektedir. Geçtiğimiz Günlerde Kilis, Şanlıurfa, Osmaniye, Gaziantep ve Hatay’da yardım dağıtımı yaptık. Bu günde Mersinde dağıtımımızı yapıyoruz Yardım kampanyamıza büyük teveccüh gösteren Desteklerini ve dualarını bir an bizden esirgemeyen Türk Milleti’ne ve bu yüce milletin geleceğinin teminatı olan Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in hepsi birbirinden değerli mensuplarına sizler aracılığıyla tekrar teşekkür ediyorum. Son olarak ifade etmek isterim ki şunu dostta düşmanda çok iyi bilmelidir; Türkmen soydaşlarımız bizim sevdamızdır. Bu yolda ölmek bizler için şereftir. Ülkü Ocakları oldukça soydaşlarımız hiçbir zaman yalnız değildir. Tekrar sağ olun.” diyerek sözlerini tamamladı. Yardım dağıtım alanında bulunan göçmen soydaşlarımız ise “Bize Türkiye’de en fazla destek olan kurum Ülkü Ocakları oldu. Burada başta Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz’a ve tüm Ülkücülere teşekkürlerimizi sunmayı bir borç kabul ediyorum. Allah, razı olsun sayelerinde umutlarımız tekrardan canlanıyor ve Türk Milleti’nin büyük bir aile olduğunu hissediyoruz.” diyerek duygu ve düşüncelerini aktardı.

Soydaşlarımıza yardımları kendi eliyle teslim eden ve yardımlar bitene kadar dağıtım noktasında bulunan Genel Başkanımız, Yardım dağıtımının bitmesinin ardından, Ülkü Ocakları Mersin İl Başkanlığı Binasına geçti.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter