Genel Başkanımız Mersin’de

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz yurt ziyaretleri kapsamında Mersin’e gitti.

Mersin Ülkü Ocakları Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli ve Ocaklı gençler tarafından samimi bir atmosferde karşılanan Genel Başkanımız Olcay Kılavuz daha sonra beraberindekiler ile birlikte Ocak binasına geçti Burada bir istişare toplantısı gerçekleştiren Kılavuz eğitim ve öğretimin önemine dikkat çekerken yaptığı konuşmada

“ Ülkü Ocakları olarak Türkiye’nin her yerinde faaliyetlerimize büyük bir inanç ve disiplin içerisinde devam etmekteyiz. Türk Milleti’nin iyi bir şekilde yönetiminin tesisi adına Ülkücü gençlerin milli manevi değerlerle bezenip millet ve memleket faydasına hizmet edebilecek makama gelmeleri için evvela eğitimli olmaları gerekir. Sizler yalnızca okullarınızı bitirip, Türk Devleti ve Milleti’nin ihtiyaç duyduğu yerlerde görev alarak Türk Milliyetçisi olmaktan ötürü yüklendiğiniz sorumluluğu yerine getirebilirsiniz. Bir yarışa girecekseniz eğitimde yarışa girmelisiniz. Çünkü Türk Milliyetçileri olarak asli hedefiniz vatanımız için daha çok çalışmak olmalıdır. Bunun yolu da eğitimde ileri gitmekten, üniversite tahsilini tamamlayarak gelişen olayları iyi analiz eden bireyler olmaktan geçmektedir. Ülkücü etrafındakileri aydınlatabilen iyiyi, güzeli, doğruyu ayırt ederek teşvik edendir. Ülkemizin içinde bulunduğu bu kritik süreçte Ülkücü Hareketin neferleri eğitim hayatında başarılı olmak mecburiyetindedir. Ülkücüler faydalı yaşayan, katkı sağlayan kimselerdir. Dolayısıyla daha önce de olduğu gibi Türk Gençliğinin doğru bir şekilde yetişmesi noktasında mesai harcamalı, öncü olmalısınız. Çünkü bilgili olduğu kadar bilinçli olan toplumlar derhal yükselmeye ve mesafe almaya başlarken, bunlara gerekli önemi vermeyen toplumların gün geçtikçe daha kötü şartlara mahkûm olduğu da bir gerçektir. Bu sebepten dolayı gençliğimizin en önemli hedefi, kendisi, ailesi ve milleti için bilgiyi rehber edinmesi ve ihtisas yaptığı alanda uzmanlaşması olmalıdır. Peygamber Efendimizin “İlim, mü’minin yitik hazinesidir, onu nerede bulursa almalıdır” hadisi şerifini asla aklınızdan çıkarmamalısınız.” İfadelerini kullandı.

Son dönemde ülkemizde yaşanan gelişmeler ve üniversitelerde gerçekleşen olaylara da değinen Kılavuz “ Hükümetin atasının yaptığı fedakarlıkları bilmez, binlerce şehidin şühedanın aziz hatırasına ihanet eder şekilde başlattığı açılım kapsamında teröristler dağlardan inip, şehirlerimize yerleşmiştir. Uşaklıklarının karşılığını makamlarıyla alanlar fani hevesler çerçevesinde milli ve manevi duygularımızı hiçe saymaktadır. Bayrak indirildiğinde provokasyon olarak değerlendirilmekte, toprağın vatan olması için kanın akması gerektiğinden habersiz şekilde sahibi olduğumuz topraklardan kaçıp sonra da bunu zafer olarak nitelendirilmektedir. Teröristler baş köşede, sloganlar eşliğinde karşılanmakta ve barış elçisi gibi sunulmaktadır. Dün kapımızda korkudan tir tir titreyenler Türk siyasetine yön verme çabası içindedir. Acziyet içeren bu tabloda cesaretlenen terör örgütü yandaşları dağdan ovaya inerek başta üniversitelerimiz olmak üzere ülkemizi yangın yerine çevirmeye, nifak tohumları ekmeye çalışmaktadır. Tek amacı okumak, az öncede belirttiğim istikamette tek hedefi vatanına hayırlı hizmetler yapmak olan öğrenci kardeşlerimizin eğitim hakkı elinden alınmaya çalışılmakta, özellikle Ülkücü öğrencilere yönelik provokatif saldırılar düzenlenmektedir. Bu fitil menşei belli olan odaklar tarafından ateşlenmiştir. Türkiye’nin pek çok yerinde güzide eğitim kurumlarımız olan üniversitelerimiz eğitim yuvası olmaktan çıkarılmaya başlamıştır. Teröristlerin bu faaliyetleri “düşünce özgürlüğü” adı altında değerlendirilmekte üniversite yönetimleri, kolluk kuvvetleri ve diğer idari birimler tarafından tüm saldırılara göz yumulmaktadır. Basın kuruluşlarının da sağ-sol çatışması olarak gösterip karşıt görüş nitelemesiyle yaptığı haberler tamamen bir algı yönetiminin ürünüdür. Bu ihmaller, vurdumduymazlık ve sorumsuzluk sonucunda Fırat Çakıroğlu kardeşimiz şehadet mertebesine erişmiştir. Sokakların karanlığından uzak durmalı üniversitelerdeki kavga ve kaos ortamına prim verebilecek davranışlardan kaçının. Nitekim Başbuğumuz Alparslan Türkeş de “Bir fikre, bir ideolojiye, kendisinden daha üstün bir fikirle karşı çıkılır. Karşı fikir kaba kuvvetle ezilemez.” diyerek bu noktada bizlere yol gösterici olmuştur.Bundan sonra hepiniz dikkatli olacaksınız. Asla oyuna gelmeyecek, provokasyonlara karşı uyanık olacak, tahriklere asla ama asla kapılmayacaksınız.  Ülkü Ocakları olarak yaşanan tüm gelişmelerin takibindeyiz. Her Ülküdaşımıza bir telefon kadar uzaklıktayız. Konu ne olursa olsun Ocak yöneticilerinizi bilgilendirmeden asla hareket etmeyin. Önlem almasalar dahi olumsuz bir durum oluşması halinde üniversite yönetimlerini ve kolluk kuvvetlerini resmi bir şekilde bilgilendirin.” ifadelerini kullandı.

Mersin’deki temaslarını tamamlayan Genel Başkanımız daha sonra kentten ayrıldı.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter