Genel Başkanımız Mersin Ziyaretlerini Sürdürüyor

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Mersin ziyaretlerinin 2. gününde Mersin İlçe Ocakları’nı ziyaret etti. Bu kapsamda Mersin İl, Anamur, Mut, Silifke, Taşucu, Erdemli, Mezitli, Tarsus ve Çamlıyayla Ülkü Ocakları’na ziyaretler yapıldı. Genel Başkanımızın ziyaretleri esnasında Mersin Ülkü Ocakları Başkanı Hüsnü Doğan, İl Ocak Yöneticileri eşlik ederken ziyaret edilen yerlerde İlçe Ocak Başkanları ve Yöneticileri tam kadro hazır bulundu.

Gittiği ilçelerde sıcak bir atmosferde yoğun bir katılımla karşılanan Genel Başkanımız yaptığı konuşmalarda :

“İhanet sürecine ilişkin atılacak adımlar artık kapalı kapalı kadılar ardında değil, yüce Türk Milleti’nin gözü önünde atılıyor. Milletimizin arasına nifak tohumları ekmeye çalışanlar maalesef yine milletimizin oylarıyla iktidara gelen hükümet temsilcilerinden de cesaret buluyor. Topla tüfekle bölünemeyen vatanımız içeriden ve dışarıdan kapatılarak adeta soğuk savaş mantığıyla parçalanmaya çalışılıyor. Bu kapsamda demokratikleşme paketi, çözüm süreci gibi süslü ifadeler kullanılıyor. Bölünme hesaplarına sözde sanatçıları, akademisyenleri, gazetecileri dahil edilerek kamuoyu yanlış yönlendirilmek istenmektedir. Buna Ülkücü Hareketin müsaade etmesi mümkün değildir. Ülkücüler olarak topyekün bir seferberlik başlatmalı, milletimizi doğru bir şekilde bilgilendirmeliyiz. Bunu yaparken bizim üzerimizden prim yapmaya çalışanlara asla fırsat vermemeliyiz. Şu iyi bilinsin ki Ülkücüler var oldukça ihanet projesi hayata geçirilemeyecektir. Ülkücü Hareketin her bir neferi vatanını böldürmemek, milletinin birliği ve dirliğini korumak için hangi durumda olursa olsun mücadeleden asla geri durmayacaktır.” Ülküdaşlarımızın eğitim hayatlarına dikkat çeken Genel Başkanımız “ Ülkü Ocakları’nın her bir ferdi eğitimini tamamlamalıdır. Hangi alanda okuyorsa yalnızca diploma almak için değil mesleğinde en ileri noktaya erişmek için çaba göstermelidir. Doktorsa en iyi doktor, mühendisse en iyi mühendis olmalıdır. Hedefiniz birincilik kürsüleri olsun. ” dedi.

Mersin Ziyaretleri sırasında Mut Ülkü Ocakları’nın Yeni Hizmet Binası Açılış törene katılan Genel Başkanımız Törendeki konuşmalarında: ” Cenab-ı Allah’tan Mut Ülkü Ocağımızın yeni hizmet binasının hayırlara vesile olmasını diliyorum. Yeni binasında Mut Ülkü Ocakları’nın bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da nice güzel faaliyete imza atacağına gönülden inanıyorum.  ” dedi.

Mut’taki yeni hizmet binası açılış törenin ardından Taşucu’na gelen Genel başkanımız Ülküdaşlarımızın yoğun katılımıyla Taşucu Ülkü Ocakları’nın Açılışını Gerçekleştirdi. Genel Başkanımız Konuşmalarında:

”Türk gençliğinin kimlik bunalımı altında debelendiği bir çağda ortaya çıkan kurumumuz, Türk gençlerine öz kaynaklarınız hatırlatmış ve manevi dünyasını aydınlatmıştır. Cennetmekan Dündar Taşer’in gayretleri ve cennetmekan Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in talimatlarıyla kurulan Ülkü Ocakları, yarım asra yaklaşan köklü maziye sahiptir. Kutuplaşmanın ayyuka çıktığı bir zamanda ne Amerika, ne Rusya, ne Kızıl Çin, her şey Türklük için diyerek safını net bir şekilde belli edenlerin gönül cephesidir, Ülkü Ocakları. Binlerce şehit ve on binlerce gazisi olan mübarek bir kurumdur, Ülkü Ocakları. Ülkü Ocakları, bir gencin karşılaşabileceği her türlü sapık düşünce ve zararlı alışkanlıklara karşı adeta bir kalkan görevini görmüştür. Varoluş gayemiz Türk gençliğinin şerefli, ahlaklı, bilgili bir şekilde yetişmesi ve hayatını bu minval üzerine tanzim etmesi içindir. Kimsenin akına, yönlendirmesine, övgüsüne yahut yergisine ihtiyacımız yoktur. Milli ve manevi değerlerimizi bilmeli ve hayatınızı bu değerlere göre şekillendirmelisiniz.Milli ve manevi değerlerimizi yozlaştırıldığı, ülkemizin şer odakları tarafından sarıldığı bu dönemde Ülkücü Hareket bu kuşatmayı her ne pahasına olursa olsun yaracaktır. Devlet ve Millet bekamız için ne gerekiyorsa yapmaya hazırdır ve hiç kimsenin şüphesi olmasın yapacaktır.Bu uzun ve çileli yolda Allah hepinizin yardımcısı olsun. Taşucu Ülkü Ocaklarımızın güzel çalışmalara imza atacağına inanıyor, ocağımızın tekrar hayırlara vesile olmasını niyaz ediyorum” dedi.

Ziyaretlerini tamamlayan Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Mersin’den Ayrıldı.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter