Genel Başkanımız Kütahya’da

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Ülkücü Şehitlerimizden Hasan Şimşek  için hazırlanan anma programına katıldı.

Kütahya Ülkü Ocakları Başkanı Abdurrahman Saltukbuğra Koçlar ve çok sayıda Ocaklı genç tarafından karşılanan Genel Başkanımız Olcay Kılavuz anma programına katılmak üzere Ocak binasına geçti. Anma programı vesilesiyle bir konuşma yapan Kılavuz “Bugün burada adeta bir gül bahçesine girercesine Ülkücü Şehitler kervanına katılan Hasan Şimşek’i anmak için toplanmış bulunuyoruz. 4. şehadet yıldönümü vesilesiyle bir araya geldiğimiz Hasan Şimşek nezdinde kanlarını bu vatanın bütünlüğü için dökmüş, devleti ve milleti var olsun birliği bozulmasın diye darağaçlarına korkusuzca yürümüş olan şehitlerimizi rahmetle ve minnetle yad ediyorum. Az öncede belirttiğim üzere bir şehitler kervanı olan Ülkücü Hareketin bugünkü temsilcileri olarak sorumluluğumuz ağırdır, üzerimizdeki vebal çok büyüktür. Ülkücü Hareket son isteği mukaddes kitabımız Kuran-ı Kerim’i ve şanlı Türk bayrağını öperek şehadet mertebesine erişmek olan vatan evlatlarını çatısı altında buluşturan dünyanın en ağır sosyal maliyetini ödemiş güzide bir kurumdur. Allah aşkına, vatan aşkına canlarını feda etmiş şehitlerimizin bizlere bıraktığı kutlu mirası halel getirmeden, Türk-İslam sancağını yere düşürmemek adına fedakarca mücadele edip ona leke düşürmemek adına adeta gece durmadan gündüz uyumadan çalışmalıyız. Bugün ülkemizin Ülkücü Hareket her zaman olduğundan daha fazla ihtiyacı vardır. İlk şehidimiz Ruhi Kılıçkıran’dan Hasan Şimşek kardeşimize ve son şehidimiz Cengiz Akyıldız ağabeyimizin canına kastedenlerle aynı safta duranlar bugün kahramanmış gibi karşılanmaktadır. Milli ve manevi değerlerimizin tahrip edildiği, şehitlerimizin kanıyla sulanmış bayrağımızın indirildiği, İstiklal Marşı’nda da şairin dediği gibi altında binlerce kefensiz şehit vatan evladının yattığı topraklarımızın peşkeş çekilmeye çalışıldığı bir dönem içerisindeyiz. Milletimiz her güne yeni bir ihanetle uyanmakta. Birliğimize ve bütünlüğümüze kastedenler dün olduğu bugün de karşılarında Ülkücü Hareketi bulacaktır. Ülkücü gençler bugün bu ihanet ağını kıracak güce ve iradeye fazlasıyla sahiptir ve Allah’ın izniyle de kıracaktır. Toprağa düşen hilaller misali korkusuzca ölüme yürüyen Ruhi Kılıçkıran. Süleyman Özmen, Dursun Önkuzu, Hasan Şimşek, Cengiz Akyıldız ve daha nice şehit ağabeylerimiz ve kardeşlerimizin yarım kalan hayallerini gerçekleştirmek, hatırasını yaşatmak tüm ülkücülerin boyun borcudur.” İfadelerini kullandı.

Genel Başkanımızın konuşmasını tamamlamasının ardından Ülkücü Şehidimiz Hasan Şimşek için Kuran’ı Kerim okunarak dualar edildi.

Ülkücü Şehidimiz Hasan Şimşek’in babası Mehmet Şimşek ile de görüşen ve yakından ilgilenen Genel Başkanımız “Şehitlerimizin bizlere emaneti olan aileleri ailemizdir. Ömrümüzün sonuna kadar onların yanındayız. Sizler de merak etmeyin Hasan Şimşek kardeşimizin idealleri asla yarım kalmayacaktır. Dualarınızı da eksik etmeyin. Ülkücü Hareketin geleceği Şehit ailelerimizin dualarıyla yükselecektir.” İfadelerini kullandı.

Genel Başkanımız Kütahya’da ziyaretlerini tamamladıktan sonra kentten ayrıldı.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter