Genel Başkanımız Konya Ülkü Ocakları Gençlik Şölenine Katıldı

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Konya Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen “Gençlik Şöleni”ne katıldı.

Programa Genel Başkanımızın yanı sıra Koyan Ülkü Ocakları Başkanı Alper Gedik ve yönetimi, ilçe Ocak başkanları ve yönetimleri, MHP yöneticileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda Ülküdaşımız katıldı.
Şölende bir konuşma yapan Genel Başkanımız Olcay Kılavuz
“Anadolu bozkırının merkezi olan Konya’mız derin bir tarihi geçmişe sahiptir, UNESCO tarafından dünya kültürel miras listesine alınan ve en eski yerleşim birimlerinden olan Çatalhöyük buradadır, Konya; Sultan Alparslan’ın Anadolu’da ilk hakim olduğu bölgelerdendir, Konya; Türkiye Selçuklu Devleti’nin başkentidir, Konya; arifler Sultanı Mevlana’nın, Gönüllerin fatihi Şems’in ebedi istiratgahıdır, Konya; Karamanoğulları beyliği’nin kalbidir, Konya; Fatih’in mirasıdır; Özetle Konya; 1000 yıldır Türk toprağı, onun evlatları da özbeöz Türk milletinin mensuplarıdır. Ülkemiz ve bölgemiz dar bir boğazdan geçmektedir, Hükümetin teröre ve teröriste müsamahası hududu aşmış, Hal; müsamahadan adeta sempati beslemeye varmıştır, Böylelikle eli kanlı terör örgütü mensupları ülke içerisinde rahat şekilde hareket etmekte, Dilediği eylemleri dilediği yer ve zamanda gerçekleştirebilmektedir, Son olarak bir polisimizin şehit olduğu Sultanahmet’teki elim terör saldırısı bu müsamahanın bir sonucudur, Bu müsamaha metropollerde sürmekle beraber üniversitelerde de karşımıza çıkmaktadır. Hükümet payandası altındaki idareciler bölücü terör örgütü yandaşlarına ses çıkarmamakta, eylemlerine gözlerini kapamaktadır, Bundan fırsat bulan bölücü sempatizanlar, sözüm ona kendi hakimiyetlerini oluşturmaya çalışmakta; ülkücü öğrenciler hedef alınmaktadır. Oyun belli, piyonlar sahnededir. Lakin milliyetçi-ülkücü hareketin vakar ve feraseti onların bu oyunlarını al aşağı etmektedir. Bu anlamda, Lider ülke Türkiye hedefinin mimarları olan sizler, Tahriklere kapılmadan hareket edecek. Cevabınızı alanınızdaki üstün gayretler ve başarılarla vereceksiniz. Kaybedecek zaman, boşa geçirilecek dakika kalmamıştır, Mazlumun ahıyla inleyen dünya; Kutlu Peygamber’in sancaktarlarına muhtaçtır, O sancaktarlar da ülkücü hareketin yiğit evlatlarıdır. Vakit, “İki günü bir olan hüsrandadır” diyen Hz. Peygamber’in bu ilkesini zihnimize kazıyıp hareket etme zamanıdır, Türkistan, Kerkük, Musul, Halep, Gazze, Arakan, Saraybosna bizleri beklemektedir. Sorumluluğumuz büyük, yükümüz ağırdır, Allah’a çok şükür ki imanımız da buna mukabil kuvvetlidir. Cenab-ı Allah kutlu yürüyüşümüzde, desteklerini bizden ayırmasın, Yolunuz ve bahtınız açık olsun. Bu duygu ve düşüncelerimle hepinizi selamlıyor, Sözlerimi merhum Necip Fazıl’ın şu dizeleriyle bitirmek istiyorum; Tohum saç, bitmezse toprak utansın! Hedefe varmayan mızrak utansın! Hey gidi Küheylan, koşmana bak sen! Çatlarsan, doğuran kısrak utansın! Sağolun. Var olun. Allah’a emanet olun. Ne mutlu Türküm diyene!” ifadelerini kullandı.
Genel Başkanımız Olcay Kılavuz’un konuşmasını tamamlamasının ardından Ahmet Şafak sahne alarak Ülküdaşlarımıza coşku dolu anlar yaşattı.
Programının sona ermesiyle birlikte Genel Başkanımız Konya’dan ayrıldı.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter