Genel Başkanımız Kocaeli’de

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Kocaeli’ye giderek, ilçe ziyaretlerinde bulundu.
Kocaeli Ülkü Ocakları Başkanı İbrahim Özcan ve Ocaklı gençler tarafından karşılanan Genel Başkanımız; Kartepe, Başiskele, Gölcük, Karamürsel, Körfez, Yarımca Gebze, Darıca, Çayırova İlçe Ocakları ve Kocaeli Ülkü Ocakları İl Başkanlığı’nı ziyaret etti.
Gençlerle bir araya gelerek sohbet etme fırsatı bulan Genel Başkanımız, Ülkü Ocakları’nın eğitim ve kültür faaliyetlerine ilişkin yaptığı çalışmaları anlatırken, gençlere bu hususta çeşitli tavsiyelerde bulundu. Genel Başkanımız yaptığı konuşmada “ Önümüzdeki zorlu, engellerle dolu yıllara, derinlikli ve donanımlı bir şekilde hazırlanmak; madden ve manen yeterli seviyeye erişebilmek asli vazifemiz olmalıdır. Dünyada yaşanan gelişmeleri kavramak, insanlığın ortak kaderine ilişkin sorunları çözmeye, Türkiye’nin içinde bulunduğu açmazları aşmaya muktedir bireyler yetiştirmeliyiz. Bunun yolu da iyi bir eğitim ve öğretimden geçer. Özellikle içinde bulunduğumuz bugünlerde eğitilmiş insanlara ve eğitilmiş insanların başarılarına dayanan milletlerin yükselişlerine şahit olunmaktadır. Ülkücü Hareketin, çağın hızla değişen dinamiklerine bütünüyle nüfuz etmesi; çözüm bekleyen meseleleri tüm yönleriyle kavrayarak, buna ilişkin çalışmalar yürüterek başarıya ulaşması eğitim ve öğretime ayırdığı zamanla mümkündür. Yusuf Has Hacip’in “Bilgi öğren, anlayışlı ol, yaşa akıl ile. Bilerek iş gör, sözün doğru olsun, Öğrenmeye devam et, gününü boş geçirme” şeklinde ifadesini bulan altın değerindeki öğüdünü bir an olsun aklınızdan çıkarmayınız. Ülkü Ocakları olarak eğitim alanında hayata geçirdiğimiz projelerimiz kapsamında yapılan faaliyetlere katılım gösteriniz. Türk-İslam Medeniyetine dair verilen seminerlere iştirak ediniz. Tarihimiz adını altın harflerle yazdıran pozitif anlamda asırlar öncesinden yol gösteren Bilge Kağan’ı, tıbbın öncüsü İbn-i Sina’yı, mimarlığın zirvesi Mimar Sinan’ı, büyük Türk mutasavvıfı Ahmet Yesevi’yi çağ açıp çağ kapatan Fatih Sultan Mehmet Han’ı daha pek çok alimimizi kendinize örnek alın ve çalışmalarını rol model olarak belirleyin. Çünkü sizler geleceğimizin umudusunuz. Türkiye’nin makûs talihinin dönüşü ve milletimizin yükselişinin de mimarlarının Ülkücü gençler olacağına inancımız tamdır, gayretimiz de bundan ileri gelmektedir. Ve yine inanıyorum ki tarih şuuruna sahip biçimde dünden haberdar olup yarına yön verebilecek şekilde yetişerek geniş bir perspektiften bakabilen ruhen ve zihnen güçlü bireyler olacaksınız. “dedi.
Eğitim ve öğretim hakkındaki görüşlerine paralel olarak üniversitelerde son dönemde yaşanan gelişmelere de dikkat çeken Genel Başkanımız Olcay Kılavuz “ Az önce belirtmiş olduğum hedeflere ulaşma noktasında sizleri bu yoldan alıkoymaya yönelik provokatif eylemler yürütülmektedir. Milletimizi birbirine düşürmek, geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz arasında kavga ve kaos ortamı oluşturarak dikkatlerini başka yönlere çekmek için bölücü örgüt taşeronları vasıtasıyla güzide eğitim kurumlarımız olan üniversitelerimizde eylemler yapılmaktadır. Tek amaçları iyi bir eğitim alarak vatanına- milletine faydalı olmak olan Ülkücü Gençler yönelik aşağılık saldırılarda bulunulmaktadır. Yaşanan gelişmelere idarenin söz konusu bölücüler olunca uygulamadığı yaptırımların ve kolluk kuvvetlerinin almadığı önlemlerin farkındayız. Gençlerimizin yalnız bırakıldıklarını biliyoruz. Yine tüm Ülküdaşlarımızdan teenniyle hareket etmeye çağırıyorum. Tahriklere asla kapılmayın. Bir yandan da tedbiri elden bırakmayın. Ülkü Ocakları olarak daima yanınızdayız. Kocaeli’den bir kez daha yetkilileri uyarıyoruz. İdareci olmanın vebali büyüktür. Bu vebalin gerektirdiği şekilde davranın ve gerekli önlemleri alın. Sabrımız cesaretimizin üstündedir ancak ok yaydan çıkmak üzeredir. Ülkemiz ve milletimiz için daha önce ödediğimiz bedeller ortadadır. Gerektiği zaman sonucu ne olursa bu bedeli bir kez daha ödemekten kaçınmayız.” Dedi.
Genel Başkanımız “Türkiye adeta kıskaca alınmıştır. Üzerinde titrediğimiz ne varsa bugün saldırı altındadır. Kahramanlar hainlerle bir kefeye konularak devletimizi itibarsızlaştırılmaktadır. Türk’üm demenin suç, Türk bayrağını taşımanın provokasyon olarak görüldüğü, Türk Milliyetçiliğinin ırkçılıkla eşdeğer kabul edilme gafletine düşüldüğü bir dönem içerisindeyiz. Üniter yapımız tartışmaya açılarak federasyon talep edilmekte, birilerinin şahsi tatminleri ve yüksek egoları uğruna başkanlık sistemi gibi çözülmemize yol açacak yönetim sistemleri hayata geçirmenin arayışları devam etmektedir. Sözde aydınlar ve devrin adamı, etiketi üstünde kiralık kalemler tüm bu gelişmeler karşısında pembe bir tablo çizerek siyasal iktidarın piyar çalışmasını yaparak pembe bir tablo çizmektedir. Bütün bunlara karşı sessiz bir şekilde durmamız, seyirci kalmamız beklenemez. Nereye bakarsak bakalım ülkemizin kurtuluşu için Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Geldikleri gibi giderler” iradesini canlı tutacak Ülkücü Hareketten başka bir yapı kalmamıştır. Dün ülkemize yönelik tehlikeler karşısında dik duran kadrolarımız, bugün ise Türkiye’nin karşısındaki temel sorunlar olan “milli beka, milli devlet ve milli kimlik” üzerinde oynanan oyunları sabırla, akılla, sağduyuyla, metanetle, şuurla ve mutlaka demokrasinin kurallarına uygun olarak bozacaktır. Liderimizi Devlet Bahçeli Bey’in de belirttiği gibi bir sabah yeniden çıkacağız yola ve gerekirse yenide Anadolu’yu fethedeceğiz.” ifadelerini kullandı.
Genel Başkanımız Olcay Kılavuz ziyaretleri kapsamında Kocaeli Kitap Fuarı’na giderek Kocaeli Ülkü Ocakları’nın standını ziyaret etti. “Ülkü Ocakları’nın ilim ve irfan yuvası” olduğunu belirten Genel Başkanımız “Okumanın gençlerimize katacağı değerlere vurgu yapıp bilginin bir sınırının ve doyum noktasının olmadığını” belirterek “kişisel gelişimin hayat boyu devam eden bir süreç” olduğunu ifade etti.
Ülkücü Şehitlerimiz Celil Şaştım, Erhan Cengiz ve Niyazi Şahin’in kabirlerine de giden Genel Başkanımız şehitlerimizi dualarla yad etti.
Ayrıca bugün idrak ettiğimiz Miraç Kandili’nin Türk-İslam Alemine hayır ve bereket getirmesini dileyen Genel Başkanımız; Soma’da yaşanan maden faciasında şehit olan madencilerimize ve Bosna’da yaşanan sel felaketinde hayatını kaybedenlere de Cenab-ı Allah’tan rahmet yakınlarına baş sağlığı dilediğini belirtti.
Temaslarını tamamlayan Genel Başkanımız Kocaeli’nde ayrıldı.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter