Genel Başkanımız Kırıkkale’de

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Olcay Kılavuz, Kırıkkale Ülkü Ocakları’nı ziyaret etti.

Genel Başkanımız Kırıkkale Ülkü Ocakları Başkanı Ali Gençtürk, il ocak yönetimi tarafından karşılandı.

İl Ocak Binasına gelen Genel Başkanımız ortaöğretim ve üniversite mensubu Ülküdaşlarımızla gündeme dair bazı değerlendirmelerde bulundu.
Ülkemizin zor bir süreçten geçtiğini ifade eden Kılavuz; “Bu bu karanlık tablodan çıkışın adresi Ülkücü Harekettir. Milli kavramlarımızın ve manevi değerlerimizin hedef tahtası haline getirilerek tahribata uğratıldığı bu vahim gidişattan kurtuluşun reçetesi Ülkücü iradede saklıdır. İhanetin tüm açıklığıyla meydana çıktığı ve Türk düşmanlarının bir kez daha sahne aldığı bu döneme son verecek inanç ve kararlılık Ülkücü Harekette bulunmaktadır.” dedi.

Ortaöğretim-üniversite öğrencilerine tavsiyelerde bulunan Genel Başkanımız, “İlay-ı Kelimetullah iddiasının, Nizam-ı Âlem ülküsünün ve Lider Ülke Türkiye vizyonunun gerekliliklerini yerine getirmelisiniz. Ülkücü olabilme ülküsünden bir an olsun vazgeçmemelisiniz. Hayatını Kur’an-ı Kerim doğrultusunda şekillendiren, milletini karşılık beklemeksizin seven ve Türk milletini ileriye taşıyacak değerler üreten gençler olmak mecburiyetinde olduğunuzu fark etmelisiniz. Mazisinden aldığı kudretle atîye yön verme hedefinde olan Ülkücü Türk Gençliği olarak; sürekli kendisini geliştirmeyi düstur edinmiş, okuyan, araştıran bireyler hâline gelmelisiniz. Çağa uygun kişisel donanımlara sahip olmalısınız. Yakın çevrenizde, ailenizde, okulunuzda örnek gösterilen, sevgi beslenen ve saygı duyulan kişiler olmak için azami çaba göstermelisiniz.” diye konuştu.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter