Genel Başkanımız Kırıkkale, Çorum ve Samsun’da

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz yurt ziyaretleri kapsamında Kırıkkale, Çorum ve Samsun’a gitti.

Gittiği illerde samimi bir atmosferde karşılanan Genel Başkanımız İl Ocak Başkanlarından yaptıkları faaliyetler ve bulundukları illere ilişkin son durum hakkında bilgi alırken Ocaklı Gençlerle de bir araya gelerek sohbet etme fırsatı buldu. İstişare toplantıları da gerçekleştiren Kılavuz eğitimin önemine ilişkin yaptığı konuşmada “Günümüzde üretmeyen, araştırmayan, sorunların çözümünde ilim dışı yollar arayan yatırımlarını bilim, teknoloji ve eğitime yönlendirmeyen milletler varlık gösterememektedir. Hatta ilerleyen süreçte kaynakları ne kadar zengin olursa olsun sömürge haline gelmektedir. Bu nedenle eğitim ve kültür alanında Türk Gençliğinin daha nitelikli bir şekilde yetişmesine katkı sunma adına araştırma-geliştirme çabalarımız tüm hızıyla devam etmektedir. Görüleceği üzere Ülkü Ocakları’nın hayata geçirmiş olduğu projeler Türk Gençliğinin gelişimine katkı sunacak faaliyetlerdir. Ülkü Ocakları, ülkemizin kurtuluşunun sokaklarda değil laboratuvarda, bilim sahalarında olduğunu bilmektedir. Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in de işaret ettiği üzere İlahiyat Fakültelerinin koridorları ile Fen Fakültelerinin koridorları birleştirip milli, müreffeh ve bağımsız Türkiye’yi yeniden inşa edecek olan Ülkücü Hareket’tir. Kendinize çağlara damga vuran, ilmi ve ahlaki anlamda sizin yaşlarınızda kendisini geliştirmiş Fatih Sultan Mehmet Han’ı, bitti denilen bir yapıyı ayağa kaldırıp Anadolu’yu yeniden fetheden Atatürk’ü, tabutluklara dar gelen, Türk Gençliği’nin baş ucu kitabı olan Dokuz Işık’ı bizlere kazandıran Başbuğ Alparslan Türkeş’i örnek alın. Onların ülkülerini hedefleriniz olarak belirleyin. Hedefi olmayan birey rotası belli olmayan gemi gibidir. Nereden geldiğinizi unutmadan önce kendinizin sonra da ülkemizin geleceğini tayin etme adına hayatınızı doğru bir şekilde programlamalısınız. Ortalıkta sizi yolunuzdan çevirmek için gezen gafillere, taşeron yapılara aldırmadan az önce söylediklerimden hareketle tarihinizden aldığınız güç ve ilhamla çalışmalarınıza devam edin. Tekrar belirtelim ki aydınlık geleceğimizin mimarları; bilimsel anlamda ülkemizin umut ışığı sizlersiniz. Hepinize çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Desteğimiz sonuna kadar sizlerledir.” İfadelerini kullandı.

Ülke gündemine ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Kılavuz “ Ülkemiz her geçen gün içten içe erimektedir. Adeta ayaklar baş, başlar ayak olmuştur. 7’den 70’e insanlarımızın canına kıyanlar, birliğimize ve bütünlüğümüze kastedenler bugün barış elçisi konumuna geçmiştir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti açılım zırvası adı altında üç-beş insan suretindeki varlığın önünde diz çöktürülmeye çalışılmıştır. Tarihten daha eski olan Türk adı silinmeye çalışılmış, 36 etnik köken gibi tabirler kullanılarak Türküm demek neredeyse suç sayılır hale getirilmiştir. Milletimiz yoksulluğa terk edilmiş, geçim sıkıntısından başını kaldıramaz noktaya gelmiştir. Yandaş medyanın da desteğiyle ortaya çıkan bu tablo ve ihanet kokan faaliyetler algı yönetimiyle birlikte barış, demokrasi, eşitlik gibi süslü laflarla halkımıza olduğundan farklı gösterilmeye çalışılmıştır. Ülkücü Hareket olarak kısaca özetlemeye çalıştığım bu vahim tabloda Ülkücü Harekete büyük bir görev düşmektedir. Bugün atalarımızın mirasına sahip çıkmak yükümlülüğümüzden iler gelen tarihi bir sorumluluk omuzlarımızdadır. Bunun bilincinde olmalı ve milli şuuru yeniden uyandırmak, devletimizi kuruluş felsefemiz olan Türk Milliyetçiliği fikriyatına göre yeniden temellendirmek durumundayız. Milletimize doğruları anlatmak, mevcut siyasal iktidarın gayri milli tutumu karşısından üniter yapımızı ve milli değerlerimizi koruyabilmek için var gücümüzle fedakarlık göstermeli, gece gündüz demeden çalışmalıyız. Türkiye’nin şu anki durumuna baktığımız zaman Ülkücü Hareketten başka umut ışığının olmadığının bilerek birbirimize daha sıkı sarılmalı, tek yumruk bir vaziyette vatan hainlere karşı mücadele etmeliyiz. Geldikleri gibi giderler iradesini; imanımız ve cesaretimizle birleştirmeliyiz.” dedi.

Tarsus’ta insanlıktan nasibini almış üç tane cani tarafından vahşice öldürülen Özgecan Aslan’ın katillerinin internette yer alan ve adeta Ülkücü Harekete yönelik kara propagandaya dönüşen fotoğraflarına ilişkin de açıklamalarda bulunan Genel Başkanımız Olcay Kılavuz “Özgecan Aslan kardeşimiz Allah’tan korkmaz üç tane insan suretindeki cani tarafından katledilmiştir. Bu vahşeti hiç bir sözle tanımlamak mümkün değildir. Olayın sonrasında internette çıkan haberlerde yapılamaya çalışılan algı yönetimi ise dikkat çekicidir. Katillerin sosyal medya hesaplarındaki bozkurt yaparken fotoğrafları boy boy yayınlanarak olay Ülkücü Harekete mal edilmeye çalışılmıştır. Bugün tabiri caizse eli tutan herkes bozkurt işaretini kolaylıkla yapabilecektir. Böyle bir vahşeti siyasallaştırmak ancak vicdanı nasır tutmuş, taş kalplilerin yapacağı iştir. İnsanlığın sona erdiği, gencecik bir hayatın solduğu ortamda ağızlarından akan salyaların toplayamayanlara bu tip haberlerin yayınlanması talimatı kimler tarafından verilmiştir? Bu kara propaganda amacı nedir, kimler kendisine menfaat devşirmeye, birilerine yaranmaya-yardakçılık yapmaya, acı üzerinden istismarda bulunmaya çalışmaktadır? Şunu herkes iyi bilsin ki münferit bir şekilde sosyal medya hesaplarından bu şekilde paylaşım yapan, Dokuz Işık’ın Şahsiyetçiliğinden ve Ahlakçılığından nasibini almamış şeref yoksunları içimizde yeri yoktur, bugüne kadar da olmamıştır. Bozkurda çakal postu giydirmeye çalışanlar şunu iyi bilsin ki bizler bu oyuna gelmeyeceğiz. Bizleri itibarsızlaştırmak adına her türlü oyunu sahneleyenlerin heveslerini kursağında bırakacak, düştükleri bataklığa bizleri de çekmelerine izin vermeyeceğiz. Sizlerden de isteğim Ülkücü olmanın şerefini taşıyamayacak; ahlaki değerlerimizden bihaber, milli hassasiyetleri aranıza almayın, bu tip şahsiyetsizleri tespit ettiğiniz vakit derhal uzaklaştırın. Buradan bir kez daha Özgecan Aslan kardeşimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, ailesine baş sağlığı ve sabırlar diliyorum.” dedi.

Genel Başkanımız ayrıca MHP Çorum İl Başkanlığı’nı da ziyaret ederek İl Başkanı Bekir Çetin’e yeni görevinde başarılar diledi.

Samsun’da Çarşamba ilçesine de giden Genel Başkanımız burada Çarşamba Ülkü Ocakları’nı ziyaret ederek Ocaklı gençlerle görüştü.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter