Genel Başkanımız Kerkük Ziyaretlerine Devam Ediyor

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz 25 Haziran tarihinde Ülkü Ocakları Genel Merkezi tarafından Türkmeneli’nde yaşayan soydaşlarımız için toplanan yardımları bizzat Kerkük’e götürdü.

Ülkü Ocakları Genel Merkezi tarafından başlatılan yardım kampanyası neticesinde içerisinde gıda, giyim, sağlık vb malzemelerden oluşan 20 TIRlık yardım konvoyu Genel Başkanımız Olcay Kılavuz önderliğinde Kerkük’te yaşayan soydaşlarımıza götürüldü. Kerkük’te Kerkük Ülkü Ocakları Başkanı Ahmet Neccar ve soydaşlarımız tarafından karşılandı.

Genel Başkanımız Habur Sınır Kapısı’nı geçtikten sonra beraberindekilerle birlikte yola çıktı. Kerkük’e ulaştıklarında soydaşlarımızla bir araya gelen Kılavuz bölgede yaşanan gelişmeler hakkında bilgi aldı. Kerkük Ülkü Ocakları’nda da istişarelerde bulunan Kılavuz buarada yaptığı konuşmada “Türk Milleti ve onun öz kaynaklardan beslenerek, değerlerini el üstünde tutmak gayesiyle kurulmuş olan Ülkü Ocakları olarak bugün soydaşlarımızla bir aradayız. Irak’ta özellikle de Türkmen bölgesinde neredeyse soykırım denecek hadiseler yaşanmaktadır. Soydaşlarımız iki ateş arasında sahipsiz bir şekilde bırakılarak kıskaca alınmıştır. Saldırılara ve mütecaviz eylemlere bakıldığı zaman asıl hedefin soydaşlarımız olduğu açıkça görülecektir. Çünkü bölgede faaliyet gösteren kim olduğu belli olan odaklar tarafında şımartılan tüm grupların hedefi Türkmenlerdir. Bunun sebebi de bölgede siyasi anlamda oluşturulmak istenen yeni düzendir. Suriye ve Irak başta olmak üzere tüm dünyada Türkler saldırıya uğrarken maalesef ki Türkün Devleti’ni şu anda yöneten hükümet gelişmeler karşısında sahte, göstermelik bir iki demeç dışında henüz bir adım atmamıştır. Ülkü Ocakları tarafından Liderimiz Devlet Bahçeli Bey’in talimatıyla toplanan yardımların da bölgeye ulaşması noktasında bize sorun çıkarmak, bizleri sıkıntıya düşürmek için ellerinden geleni yapmışlardır. Hükümetin ve yetkililerin bu kapsamda önümüzdeki süreçte de gerekli adımları atacaklarına dair inancımız da yoktur. Onların da kimden emir aldıkları bellidir. Ancak şartlar ne olursa bizler Dünya’nın neresinde derde, sıkıntıya düşen bir Türk varsa onların yanında olacağız. Irak’taki Kerkük’te, Doğu Türkistan’da Türk’ün toprağıdır. Yönelecek her saldırıya karşı, vatan toprakları can pahasına savunulacaktır. Bugün ayni ve nakdi yardımlarla destek olduğumuz soydaşlarımız için gerekirse taşın altına yüreğimizi koymaktan da asla çekinmeyeceğiz herkes tarafından bilinmelidir. Kerkük Türk’tür Türk olarak kıyamate kadar kalacaktır.” ifadelerini kullandı.

Kerkük Ülkü Ocakları’nda temaslarını tamamlayan Genel Başkanımız daha sonra Türkmenli TV ve Bengütürk TV ortak yayınına katılarak son durum hakkında bilgi verdi. Türkiye’ye çağrı yapan Kılavuz yardımların adreslerine ulaştığını soydaşlarımızın siyasal iktidar sırt çevirse de Türk Milleti’ni yanlarında görmekten ötürü çok memnun olduklarını dile getirdi.

Yayından sonra gelen yardımlar tasnif edildi. Giyi yardımları bayan-erkek-çocuk olarak ayrıldıktan sonra, gıda ve sağlık malzemeleri de türüne göre gruplandırıldı. Yardımların bu şekilde ayrılmasıyla ihtiyaç sahiplerinin gönderilen malzemelerden tam olarak yararlanması hedeflendi.

Genel Başkanımız yardımların ayrılmasında sonra Kerkük Şii Vakfı’nı ziyaret ederek istişarelerde bulundu. Vakıf ziyaretinin ardından geçtiğimiz günlerde uğradığı saldırı sonucu şehit edilen Kerkük İlçe Meclis Başkanı Münir Kafili’nin kabrini ziyaret eden Kılavuz dua etti.

Kerkük’ün tarihi yerlerini de ziyaret eden Kılavuz bu kapsamda Kerkük Ulu Camii, Kerkük Kalesi ve Gök Kümbet’e de gitti. Dünya Coğrafyasında neresi olursa olsun Türk’ün izi olduğunu belirten Kılavuz tarihi köprülerin önemine dikkat çekti.

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz daha sonra Şehit Necdet Koçak’ın kabri şerifini de ziyaret etti.

Günün sonunda Kerküklü çocuklarla buluşan Kılavuz onlarla bire bir ilgilenerek hediyeler dağıttı. Kerkük’teki çocuğu yüzünde oluşacak en ufak bir tebessümün, Doğu Türkistan’daki, Suriye’deki çocukta oluşacak sevinç belirtisinin dünya nimetine değişilemeyecek nitelikte olduğunu belirten Genel Başkanımız soydaşlarımızın gösterdiği ilgiden dolayı hepsine teşekkür etti.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler / Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter