Genel Başkanımız Kayseri, Aksaray ve Çorum İllerini Ziyaret Etti

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz yurt ziyaretleri kapsamında kapsamında Kayseri, Aksaray ve Çorum’a gitti.

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz ilk olarak Kayseri’de Ülkü Evleri için düzenlenen kermesi ziyaret etti. Genel Başkanımıza Kayseri Ülkü Ocakları Başkanı Selim Gümüş ve Ülküdaşlarımız eşlik etti. Düzenlenen kermesten dolayı duyduğu mutluluğu dile getiren Kılavuz “Ülkü Evleri en önemli projelerimizden biridir. Gençlerimizin manevi anlamda istismara uğramasını engellemek, milli ve manevi hassasiyetlere sahip bir şekilde yetişmesine katkı sağlamak aynı zamanda üniversite öğretiminin hem sosyal hem de ekonomik anlamda en önemli sorunlarından biri olan barınma sorununa çare olmak için Ülkü Evleri’ni hayata geçirdik. Bu projenin canlılığını korumasını, evlerimizdeki ülkü ateşinin sönmemesi için böyle organizasyonların düzenlenmesinden ötürü çok memnunum. Kermes vb. organizasyonların diğer illerimize de örnek teşkil edeceğine inanıyorum. Emeği geçenlerden Allah razı olsun.” dedi.

Buradaki ziyaretini tamamlayan Genel Başkanımız daha sonra Kayseri, Aksaray ve Çorum Ülkü Ocakları’nı ziyaret etti. Ziyaretlerinde Ülküdaşlarımızla bir araya gelerek görüşlerini dile getiren Kılavuz istişare toplantıları düzenledi. Bu toplantılarda Irak’ta Türkmen soydaşlarımızın yaşadıklarına ilişkin görüşlerini de dile getiren Genel Başkanımız Olcay Kılavuz “ Irak’ta yaşayan soydaşlarımız büyük bir tehdit altındadır. Kendilerine yer açmak ve Irak’ta yeni coğrafi sınırları oluşturmak için etrafa zehir saçanlar Türkmenleri yok etmeye çalışmaktadır. Soydaşlarımızın feryatları ise ne Türkiye’de ne de Dünya’da karşılık bulamamaktadır. Vicdanı nasır tutmuş Dünya hafızalarındaki hezimetlerin canlanması neticesinde zaten Türk deyince üç maymunu oynamaktadır. Türk Devleti ise kimse sabrımızı test etmeye kalkmasın, bıçak kemiğe dayanmak üzere gibi içi boş, ne olduğu belirsiz sözlerle yaşanan bu vahim hadiseleri geçiştirmeye çalışmaktadır. Türkmen Lider “Her şeyden geçtik. Türkiye bari komşu ülke olarak bize yardım etsin. Rica ediyoruz” demesi her şeyin apaçık göstergesidir. Türkmenleri yaşadığı acıların vebali Mısır’a ağlayanlar, Suriye’den gelenlere kucak açanların üzerinedir. Bizler ne olursa olsun Türkmen kardeşlerimizin yanında olacağız. Çünkü Türkmeneli Türk’tür, Türklüğün düşmeyecek, düşürülemeyecek kalesidir. Acıları acımız, dökülen kanları kanımızdır.”

Eğitimin önemine de vurgu yapan Kılavuz “Sizler her şeyden önce okuduğunuz okullarda, aldığınız eğitimlerinizi başarıyla tamamlamaya önem vermelisiniz. Çünkü insan kendini belirli bir seviyeye getirmeden vatanı ve milleti için faydalı olamayacaktır. Ülkücü eğitimli, doğru analizler yapan bir birey olmalıdır. Ülkücü etrafındakileri aydınlatabilen doğruyu yanlıştan ayırt etmeye yönelik etrafındakileri teşvik edendir. Ülkemizin içinde bulunduğu bu kritik süreçte Ülkücü Hareketin neferleri eğitim hayatında başarılı olmak mecburiyetindedir. Ülkücüler faydalı yaşayan, katkı sağlayan kimselerdir. Bugün önce kendine sonra milletimize olan sorumluluğunu planlı ve programlı bir şekilde çalışarak yerine getirebilirsiniz. Bu sistemli ve disiplinli çalışma sayesinde İnşallah yarının büyük Türkiye’sinin yöneticileri sizler olacaksınız. Devlete katkı sağlamak için yönetici pozisyonuna gelmeniz elzemdir. Sizler sembolik davranışlar yapmamalı, savunduğunuz değerleri kuru kuruya savunmamalısınız. Ülkücü sorgulayıp araştırmalı başta kendi fikir sistemi olmak üzere güncel konular, tarihi ve kültürel konularda bilgi sahibi olmalıdır. Türk milletinin geleceğe dair ümitlerini yeşertecek kadrolar Allah’ın izniyle dün olduğu gibi bugün de Ülkü Ocakları çatısı altından çıkacaktır.” Dedi.

Son olarak “ Açılım ihanetiyle başlayan sürece her geçen gün yeni halkalar eklenmektedir. Teröristlerin kahraman edasıyla başlayan ihanet Türklüğümüz ve Türkçemizin tartışmaya açılması, andımızın kaldırılması ve son olarak ta ne yazık ki bayrağımızın indirilmesi, toprağımız sayılan Musul Konsolosluğumuz basılmıştır. Bütün bunlara rağmen iktidar temsilcileri pembe bir tablo çizip algı yönetiminde bulunmaya çalışarak yapılan eylemlerin provokasyon olduğunu, Türkiye’nin ilerlemesine engel olmak için yapıldığı masallarını anlatmaya başlamıştır. Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’nde de dediği gibi Gafletin, delaletin ve hıyanetin dört bir yanımızı sardığı böylesi bir aşamada Türk milliyetçilerinin ve ülkücülerin sorumluluğu ve milletimizin ülkücülere olan ihtiyacı daha çok artmıştır. Bugün atalarımızın mirasına sahip çıkmak yükümlülüğümüzden iler gelen tarihi bir sorumluluk omuzlarımızdadır. Bunun bilincinde olmalı ve milli şuuru yeniden uyandırmak, devletimizi kuruluş felsefemiz olan Türk Milliyetçiliği fikriyatına göre yeniden temellendirmek durumundayız. Türkiye’nin şu anki durumuna baktığımız zaman Ülkücü hareketten başka umut ışığının olmadığının bilerek birbirimize daha sıkı sarılmalı, tek yumruk bir vaziyette vatan hainlere karşı mücadele etmeliyiz. Geldikleri gibi giderler iradesini; imanımız ve cesaretimizle birleştirmeliyiz.” İfadelerini kullandı.

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz ayrıca Aksaray Ülkü Ocakları ve Çorum Ülkü Ocakları’nda yapılan devir teslim törenlerine katıldı.
Aksaray Ülkü Ocakları’ndaki devir teslim töreninde bir konuşma yapan Kılavuz “Ferit Köse vazifesini layığı ile tamamlayıp görevini teslim etmiştir. Biz kendisinden razıyız, Allah da ondan razı olsun. İki cihanda da dostumuz ve yol arkadaşımızdır. Görevi devralan arkadaşımı Sercan Belgemen’e de görevinde başarılar diliyorum.” dedi.

Çorum Ülkü Ocakları’ndaki devir teslim törenine de bizzat katılan Genel Başkanımız Olcay Kılavuz “Bugüne kadar görevini başarıyla yürütmüş ve Ülkücü Harekete katkı sunmuş olan Mesut Çelik’e çok teşekkür ediyorum. Ülkemizin yaşadığı bu sıkıntılı süreçte Ülkücü Harekete büyük görev düşmektedir. Sorumluluğumuz her zamankinden ağırdır. Bu bilinçten hareketle göreve yeni atanan Ahmet Hattab İmal’e başarılar dilerim. Allah yar ve yardımcımız olsun.” ifadelerini kullandı.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter