Genel Başkanımız Karaman Ülkü Ocakları Tarafından Düzenlenen Türk Kurultayı Sünnet Şöleni’ne Katıldı

Karaman Ülkü Ocakları İl Başkanlığı olarak ramazan ayı içerisinde sünnetlerini yaptırdığımız kardeşlerimizin, sünnet düğünlerini de 18.08.2013 Pazar günü Vali Hakkı Teke Hoşgörü Ormanı’nda saat 11.00’da başladı. Türk Kurultayı Sünnet Şölenimize; Genel Başkanımız Olcay Kılavuz, MHP Tokat Milletvekili Reşat Doğru, MHP’de MYK Üyesi Sami Uzun, 21. Dönem MHP Mersin Milletvekili Hidayet Kılınç da katıldı. Mehteran Takımı ve sanatçılarımız  Ozan Arif Atılgan, Selman Şahin, Kenan Topal ve sürpriz sanatçılar sahne aldılar. Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan şölende Mehteran takımı sahne almıştır.Karaman Ülkü Ocakları İl Başkanı Burhan Eren ABAY şölen açılış konuşmasında;

“Kutlu Türk İslam Davasına gönül vermiş eski yeni yöneticilerim abilerim ve Karamanoğlu Mehmet Bey in Yiğit Torunları hepiniz hoş geldiniz şeref verdiniz.Ülkü Ocakları Karaman İl Başkanlığı Olarak düzenlediğimiz Türk Kurultayı sünnet şöleni vesilesi ile sizlerle buluşmanın gururunu yaşıyoruz. Malumunuz olduğu üzere Karaman Ülkü Ocakları olarak yıl içerisinde birçok faaliyette bulunduk. Kutlu sancağı teslim aldığımız günden bu güne Yüce Türk Milleti için memleket sevdasıyla yanarak geleceğe imanlı ihlaslı ahlaklı eğitimli bir gençlik yetiştirmek ülküsüyle hiç durmadan bıkmadan yorulmadan çalıştık. Bizlere bu kutlu ve çetin yolda yardım eden yüce Allah’a hamd olsun.Rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş’inde dediği gibi ”Gayemiz yalnız ve yalnız Allah’ın rızasıdır.” dedi.

Daha sonra Genel Başkanımız Olcay Kılavuz konuşmasını gerçekleştirdi. Genel başkanımızın konuşması şu şekilde oldu:

Her biri birbirinden kıymetli dava arkadaşlarım,

Değerli hanımefendiler, bey efendiler,

Muhterem konuklar,

Karaman Ülkü Ocakları’nın düzenlemiş olduğu Türk Kurultayı Sünnet Şölenine hoş geldiniz, şeref verdiniz.

“Şimden gerü hiç kimesne divanda, dergahda, bergahda ve dahı her yerde Türk dilinden özge söz söylemeye” diyen Türkçe’nin bayraktarı Karamanoğlu Mehmet Bey’in başşehrinde,Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’in ve İstiklal mücadelemizin mühim simalarından Kazım Karabekir’in cedlerinin toprağında sizlerle birlikte olmaktan dolayı son derece mutluyum.

Bu güzel programın düzenlenmesinde emeği geçen başta Ocak Başkanımız Burhan Abay’a, değerli yönetimine, çocuklarımızı sünnet eden doktorlarımıza ve maddi-manevi katkısı olan herkese teşekkürlerimi sunuyorum.Ülkü Ocakları bu tip faaliyetlerini bundan sonrada devam ettirecektir. Sosyal, siyasi ve kültürel anlamda, binlerce yıllık kültürümüz ve yüce dinimizin gerektirdiği ölçüde çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Ülkemizin ve milletimizin derin bir belirsizlik ve karmaşa içerisinde olduğu bir dönemden geçiyoruz.

Milli kimliğimizin ortadan kaldırılmaya çalışıldığı, milli şuurumuzun köreltildiği, Devletimizin bekasına kast eden KCK’lılar serbest bırakılırken, yıllarca canla başla mücadele eden kahramanların müebbet hapse mahkûm olduğu, Bölücüler cesaretlendirilirken, milliyetçiliğin ayaklar altına alındığı, Son derece vahim bir atmosferin içerisindeyiz.

Türk milliyetçileri, ilk günden beri adına “açılım” denen aslında bir yıkım projesinden başka bir şey olmayan bu sürecin yaratacağı tehlikelere dikkat çekmiştir.

Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin yapmış olduğu tüm tespitler bir bir açıklığa çıkmış, ülkemizin getirilmek istendiği uçurum aziz milletimize gösterilmiştir. Ülkücü hareket aziz millet varlığımızın ve bin yıllık devlet felsefesinin en veciz ifadesidir. Ülkücüler, vatan, millet, bayrak ve tüm manevi değerlerin karşılıksız savunucusudur. Ülkücü hareket var olduğu müddetçe hiçbir faniye bu milleti parçalamak nasip olmayacaktır.

Bu coğrafya üzerinde hesap içerisinde olanlara, ülkücü hareketin şanlı geçmişine göz atmalarını öneriyoruz.Dün vatan söz konusu olduğunda nasıl gözümüzü kırpmadan mücadeleye atılmışsak bugünde aynı duyguları taşımaktayız.Liderimizin de dediği gibi “can feda olsun gerekirse Anadolu’yu yeniden fethederiz.”

Değerli Dava Arkadaşlarım,

Saygıdeğer misafirler,

Bildiğiniz gibi bölgemizde Irak, Suriye ve Mısır’dan her gün ölüm haberleri duyuyoruz.Zulüm kimden gelirse gelsin, ne için olursa olsun asla kabul edilemez bir yöntemdir.Cenab-ı Allah “zalimler güruhunun asla hidayete eremeyeceğini” ve “onların mekanının içlerinde ebedi kalacakları cehennem olduğunu” bildirmektedir.İslam ülkeleri Peygamber Efendimizin “müminler bir tarağın dişleri gibidir” hadisinden hareketle, bu zulme son vermek için üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmelidir.

Öte yandan Doğu Türkistan’da da yıllardır komünist Çin yönetiminin baskıları ve eziyetleri devam etmektedir.Ancak bu mesele ne yazık ki medya da ve hükümetin gündeminde hiç yer bulamamaktadır.Ülkücü hareket, dünya üzerindeki tüm mazlum milletlerin yanındadır ve tüm zalimlerinde karşısındadır, bu konuda gereken tepkiyi de her zaman göstermeye devam edecektir.Tüm ülküdaşlarımız, ülkemizde, bölgemizde, ve dünyada yaşanan tüm gelişmeleri çok yakından takip etmeli, analiz ve değerlendirmelerini Türk’çe bir bakışla ortaya koymalıdır.

Vaktini asla boşa harcamamalı, kendisini her alanda geliştirmek için gayret göstermelidir.Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in “gençler hepiniz birer Türk bayrağısınız, bayrağı yere düşürmeyin, lekelemeyin” nasihati asla akıllardan çıkmamalıdır.Hareketimizin birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyacı vardır.

Onun için küskünlükler ve kırgınlıklar bir kenara koyulmalı, ülkücü hareketin başarısı için herkes elini taşın altına koymalıdır.

Büyük bir gönül seferberliği içerisinde davamızın bayrağını en yükseğe çıkarmak için şimdiden çalışmaya başlamalıyız.

Cenab-ı Allah yar ve yardımcımız olsun.

Hareketimizi her türlü fitneden ve fesattan uzak kılsın.

Ülkücülerin muhakkak zafere ulaşması için bizlere ilham ve gayret nasip etsin.

Bu duygu ve düşüncelerle hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyor, Allah’a emanet ediyorum.

Ne Mutlu Türk’üm Diyene!” ifadelerini kullandı.

Genel Başkanımız Türk Kurultayı Sünnet Şöleni’nin tamamlanmasının ardından Karaman’dan ayrıldı.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter