Genel Başkanımız Karadeniz’de

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Samsun, Ordu ve Giresun İllerimizi ilçeleri ile birlikte ziyaret etti.

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz yurt ziyaretleri çerçevesinde Samsun Ülkü Ocakları, Samsun MHP İl Başkanlığı, Samsun’a bağlı Tekkeköy ve Canik Ülkü Ocakları, Girsun Ülkü Ocaklarını, Giresun MHP İl Başkanlığını, Giresun’a bağlı Bulancak ve Tirebolu Ülkü Ocakları ile Ordu Ülkü Ocaklarını ziyaret etti. Gittiği yerlerde sıcak bir atmosferde karşılanan Genel Başkanımız Olcay Kılavuz gençlerle tek tek selamlaştıktan sonra istişare toplantıları gerçekleştirdi. Toplantılarda konuşma yapan Kılavuz, eğitim hayatının önemine dikkat çekerek “İçinde bulunduğumuz dönem, teknolojik gelişmelerin hız kazandığı, bilimsel disiplinlerin olay ve olguları değerlendirmede en büyük ölçüt haline geldiği, yeni buluşların ve yeni tekniklerin gerçekleştiği bir dönemdir. Günümüz dünyasında üretmeyen, araştırmayan, sorunlarının çözümü noktasında ilim dışı çözümler arayan, yatırımlarını bilim, teknoloji ve eğitime yönlendirmeyen milletler varlık gösterememektedir. Hatta ilerleyen süreçte kaynakları ne kadar zengin olursa olsun sömürge haline gelmektedir. Ülkü Ocakları da bilgi çağının gerektirdiği şekilde çalışmalarını kararlılıkla sürdürmektedir. Eğitim alanında çok sayıda proje hayata geçirilmiştir. Ülkü Ocakları ülkemizin kurtuluşunun sokaklarda değil laboratuvarda, bilim sahalarında olduğunu bilmektedir. Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in de hedef gösterdiği üzere İlahiyat Fakültelerinin koridorları ile Fen Fakültelerinin koridorları birleştirip ülkemizi milli, müreffeh ve çağdaş uygarlık haline getirecek olan Ülkücü Harekettir. Çünkü aydınlık geleceğimizin mimarları; bilimsel anlamda ülkemizin umut ışığı sizlersiniz.  Devletimizin yetkili kadrolarına gelmek için donanımlı bir şekilde yetişeceksiniz. Amacınız okullarınızdaki eğitiminizi başarıyla tamamlamak, hatta mümkünse ilim tahsil ettiğiniz alanda lisansüstü eğitim yaparak milletimize ve memleketinize faydalı bireyler haline gelmek olmalıdır. Bu süreçte gayret sizden destek sınırsız bir şekilde bizdendir. “ifadelerini kullandı.

Kılavuz, “Türkiye bir karmaşanın içinde kıvranmaktadır. Bizi biz yapan ne varsa baskı ve kuşatma altındadır. Türk kimliği saldırıların hedefindedir. Türklüğünden utananlar, ‘Ne Mutlu Türküm Diyene’ sözünü gençlerimizin zihninden silmek için andımızı kaldırmış, Türkçemizi yıpratmak için tartışmaya açmıştır. Son olarak ta alını şehidimizin kanlarından alan, bedeli sayısız canla ödenmiş şanlı Türk Bayrağımız indirilmiştir. Bu iş daha ne kadar böyle devam edecektir? Büyük devlet yalanlarıyla, Osmanlı’nın ne olduğundan habersiz bir şekilde kıyısından bile geçemeyecekken hayalini kuranlar daha ne kadar üç maymunu oynamaya devam edecektir? Siyasal iktidarın temsilcileri ne yaparlarsa yapsınlar, dünya hayatının fani makamları için kirli pazarlıklarını artık ayan beyan sürdürsünler; bayrağı lekelemeye çalışan şerefsizler, milleti bölmeye çabalayan utanmazlar, vatanını ayırmaya yeltenen aşağılık yüzler karşısında imanıyla ahlakını birleştirmiş, çelikleşmiş iradesi ve cesaretiyle Ülkücü Hareketi bulacaktır.” dedi.

Ayrıca Genel Başkanımız Olcay Kılavuz, geçmiş dönemlerde Giresun Ülkü Ocakları Başkanlığı yapmış olan ve Suriye’de şehit düşen Selami Aynur’un kabrini de ziyaret etti.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter