Genel Başkanımız Karadeniz Ziyaretlerine Devam Ediyor

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Karadeniz ziyaretleri kapsamında Rize ve ilçeleri ile birlikte Artvin’i ziyaret etti.

Genel Başkanımız, Rize Ülkü Ocakları, Pazar, Ardeşen ve Fındıklı Ülkü Ocakları ile Artvin Ülkü Ocakları’nı ziyaret etti. Çok sayıda Ülküdaşımız bir araya gelerek toplantılar geçekleştiren Kılavuz Ülkü Ocakları’nın misyonu ve misyonu ile eğitim faaliyetlerine ilişkin görüşlerini aktardı. Kılavuz toplantılarda yaptığı konuşmada “Ülkücü Türk Gençliği olarak davamızın ileriye gitmesi için mücadelenizi öncelikle akademik alanda yapacağınız faaliyetler ile vereceksiniz. Bugün bilginin üzerinde hiçbir güç yoktur. Toplumlar eskiden olduğu gibi topla, tüfekle değil ilim ve bilimle ilerlemektedir. Unutmayın ki her şey yani mukaddes kitabımız Kuran-ı Kerim’in de Peygamber Efendimize tebliği “Ikra’ yani “oku” emri ile başladı. Sizlerde Allah yolunda okuyacaksınız ve mücadelenizi bunun üzerine inşa edeceksiniz. Yürüdüğünüz bu yolun hak ve hakikat yolu olduğuna inancınızı sarsmak isteyenlere, kavganın ve kaosun içine çekerek asıl yolunuzdan saptırmaya çalışanlara aldırmayacaksınız. Yılmayacaksınız. Sendeleseniz de, tökezleseniz de el ele kol kola bu davayı en yukarıya taşıyacaksınız. Ancak merhum Galip Erdem’in dediği gibi davayı en yukarı taşıma iddiasıyla yola çıkıp nefisleri zirveye getirdiğinizde davayı dağın eteklerinde unutmayacaksınız. Herkese emeklerinden dolayı şükran duyacak, Allah’ın rızasını dileyeceksiniz. Ayrılık tohumları ekmek isteyenlere itibar etmeyeceksiniz. Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey’in aydınlık yarınlar için ortaya koyduğu 2023 Lider Ülke Türkiye hedefini gerçekleştirecek olan nesil sizlersiniz. Türk milletinin geleceğine yön verecek olan ülkücü gençlik olarak bu şuuru bir an olsun kaybetmeyeceksiniz. Türk milletinin en karanlık günlerinde umut ışığı olan Türk gençliği bugün de milletimizi içinde bulunduğu durumdan çıkaracak azim ve kararlılığı gösterecektir. Milletimizi aydınlık yarınlara taşıyacak olan ülkücü gençlik olarak, yorulmadan, hiçbir engel tanımadan, arkanıza bakmadan çalışmak mecburiyetindesiniz. Bizler sizin eğitimli ve donanımlı bireyler haline gelmeniz için her türlü fedakarlığı göstereceğimize söz veriyoruz.” Dedi.

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz “Bayrağımız yere düşürülmüş iken, konsolosluğumuz yani toprağımız basılarak sınırlarımız dışındaki onurumuz olan konsolosluklarımız basılmış iken, Kerkük’te, Türkistan’da soydaşlarımız adeta soykırıma uğrarken bunlara tepki göstermekle yükümlü idareciler Avrupa seyahatine yani tatile çıkmışlardır. Dünya hayatı fanidir. Mal, mülk statü her şey bu tarafta kalacaktır. Bu idareciler Allah katında üzerlerindeki vebali gerektiği gibi taşıyamamaları sonucu işlediği günahların hesabını nasıl verecekleri büyük merak konusudur. Onlar ne yaparlarsa yapsınlar, taviz üstüne taviz versinler. Tarihte kalan hayallerini gerçekleştirmek isteyen emperyalist güçler karşısında Ülkücü Hareketi bulacaktır. Sağımıza solumuza ne tarafa bakarsak bakalım Ülkücü Hareketten başka milli ve manevi hassasiyetlerimizi koruyup kollayacak Ülkücü Hareketten başka bir yapı gözükmemektedir. Vatan ve millet savunması yolunda gece uyumadan; gündüz durmadan çalışmalı yandaş medyanın çizmeye çalıştığı pembe tabloyu yıkarak halkımıza gerçekleri anlatmalıyız. “şeklinde konuştu.

Artvin Ülkü Ocakları’nda gerçekleştirilen devir teslim törenine de katılan Genel Başkanımız Olcay Kılavuz tören öncesi bir konuşma yaptı. Kılavuz konuşmasında “ Görevini bugüne kadar layıkıyla yapan, gerçekleştirdiği faaliyetler ile Ülkücü Harekete büyük hizmetlerde bulunan ve büyük emekleri geçen Serdar Kılınç’a çok teşekkür ediyorum. Allah kendisinden razı olsun. Kendisi, görevi ne olursa olsun iki cihanda da kardeşimiz ve yoldaşımızdır. Görevi yeni devralan İrfan Kuzu’ya başarılar diliyorum. Yolumuz uzun ve çetindir. Allah yar ve yardımcımız olsun.” dedi.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter